Toezichthouder ACM staakt onderzoek naar Geldmaat
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) staakt haar onderzoek naar een mogelijke overtreding van de concurrentieregels door Geldmaat. Dat is het gezamenlijke netwerk van gele pinautomaten van Rabobank, ING en ABN AMRO. Volgens de toezichthouder zijn de tarieven van Geldmaat helemaal niet onredelijk, in tegenstelling tot wat diverse kleinere banken eerder beweerden.
De ACM kreeg klachten dat Geldmaat te hoge tarieven zou rekenen aan andere banken voor het gebruik van het netwerk, vandaar dat er een onderzoek werd gestart. Maar de mededingingswaakhond stelt nu vast dat de tarieven van Geldmaat in een redelijke verhouding staan tot de kosten. Daarbij is het gemiddelde tarief dat niet-aangesloten banken op dit moment betalen, volgens de ACM zelfs lager dan het tarief dat de drie oprichtende banken betalen.
Wel heeft de toezichthouder met Geldmaat gesprekken gevoerd over stappen om de transparantie richting andere banken te verbeteren. Volgens Michiel Denkers, directeur bij de ACM, is het belangrijk dat de tarieven en voorwaarden voor alle banken helder zijn. "Alleen dan kunnen de oprichtende banken en de andere banken op gelijke voet met elkaar concurreren", geeft hij aan.
Meer uit Financieel
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Staatsoliebedrijf Adnoc uit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) wil tientallen miljarden dollars steken in nieuwe projecten. Die aankondiging komt enkele dagen nadat het land uit oliekartel OPEC was gestapt.
1 uur geledenWENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.
6 uur geledenESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.
7 uur geledenWENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
21 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
1 dag geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
1 dag geleden