Toezichthouder ACM staakt onderzoek naar Geldmaat
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) staakt haar onderzoek naar een mogelijke overtreding van de concurrentieregels door Geldmaat. Dat is het gezamenlijke netwerk van gele pinautomaten van Rabobank, ING en ABN AMRO. Volgens de toezichthouder zijn de tarieven van Geldmaat helemaal niet onredelijk, in tegenstelling tot wat diverse kleinere banken eerder beweerden.
De ACM kreeg klachten dat Geldmaat te hoge tarieven zou rekenen aan andere banken voor het gebruik van het netwerk, vandaar dat er een onderzoek werd gestart. Maar de mededingingswaakhond stelt nu vast dat de tarieven van Geldmaat in een redelijke verhouding staan tot de kosten. Daarbij is het gemiddelde tarief dat niet-aangesloten banken op dit moment betalen, volgens de ACM zelfs lager dan het tarief dat de drie oprichtende banken betalen.
Wel heeft de toezichthouder met Geldmaat gesprekken gevoerd over stappen om de transparantie richting andere banken te verbeteren. Volgens Michiel Denkers, directeur bij de ACM, is het belangrijk dat de tarieven en voorwaarden voor alle banken helder zijn. "Alleen dan kunnen de oprichtende banken en de andere banken op gelijke voet met elkaar concurreren", geeft hij aan.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse centralebankgouverneur Andrew Bailey verwelkomt de voordracht van Kevin Warsh door president Donald Trump om de nieuwe voorzitter te worden van de Federal Reserve. Dat zei Bailey in een toelichting op het besluit van de Bank of England (BoE) om de rente in het Verenigd Koninkrijk onveranderd te laten, na vier verlagingen op rij.
56 minuten geledenMAASTRICHT (ANP) - Vakbonden hebben met onbegrip gereageerd op het besluit van H&M om het klantenservicecentrum in Maastricht te sluiten. Het Zweedse kledingconcern sluit de locatie op 1 juni van dit jaar, waardoor 250 banen op de tocht staan.
1 uur geledenWHITLEY (ANP) - Autofabrikant Jaguar Land Rover is in het afgelopen kwartaal diep in de rode cijfers beland. Het bedrijf legde dit najaar veel fabrieken stil na een cyberaanval, waardoor het ook veel minder auto's kon verkopen. Daarnaast had de Britse automaker last van een kwakkelende markt voor luxeauto's in China en hogere importheffingen in de Verenigde Staten.
1 uur geledenFRANKFURT (ANP) - De Europese Centrale Bank (ECB) laat de rente in de eurozone opnieuw onveranderd, zoals algemeen werd verwacht op de financiële markten. Het belangrijkste rentetarief blijft daarmee na de eerste rentevergadering van dit jaar op 2 procent. Het is de vijfde rentepauze op rij van de centrale bank in Frankfurt. Ook de Britse centrale bank hield donderdag de rente ongewijzigd op 3,75 procent, na vier verlagingen op rij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin, 's werelds belangrijkste digitale munt, is donderdag tot onder de 70.000 dollar gezakt. Dat is het laagste niveau in ongeveer vijftien maanden. De cryptomunt is inmiddels meer dan 44 procent gedaald ten opzichte van de piek in oktober vorig jaar.
2 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Klimaatactivisten van Greenpeace hebben donderdag geprotesteerd tegen de sponsoring van de Olympische Spelen door het grote Italiaanse olie- en gasbedrijf Eni. De demonstranten beschuldigen Eni ervan met zijn uitstoot bij te dragen aan klimaatverandering, wat leidt tot het smelten van sneeuw en ijs.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement wil meer aanpassingen in de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Het voorstel van de Europese Commissie van vorig jaar juli kon meteen al geen genade vinden. Maar ook een eerste tegenvoorstel van de toekomstige onderhandelaars namens het Europees Parlement is te mager, werd duidelijk in het eerste inhoudelijke debat over de meerjarenbegroting (MFK).
3 uur geleden