Toezichthouder ACM staakt onderzoek naar Geldmaat
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) staakt haar onderzoek naar een mogelijke overtreding van de concurrentieregels door Geldmaat. Dat is het gezamenlijke netwerk van gele pinautomaten van Rabobank, ING en ABN AMRO. Volgens de toezichthouder zijn de tarieven van Geldmaat helemaal niet onredelijk, in tegenstelling tot wat diverse kleinere banken eerder beweerden.
De ACM kreeg klachten dat Geldmaat te hoge tarieven zou rekenen aan andere banken voor het gebruik van het netwerk, vandaar dat er een onderzoek werd gestart. Maar de mededingingswaakhond stelt nu vast dat de tarieven van Geldmaat in een redelijke verhouding staan tot de kosten. Daarbij is het gemiddelde tarief dat niet-aangesloten banken op dit moment betalen, volgens de ACM zelfs lager dan het tarief dat de drie oprichtende banken betalen.
Wel heeft de toezichthouder met Geldmaat gesprekken gevoerd over stappen om de transparantie richting andere banken te verbeteren. Volgens Michiel Denkers, directeur bij de ACM, is het belangrijk dat de tarieven en voorwaarden voor alle banken helder zijn. "Alleen dan kunnen de oprichtende banken en de andere banken op gelijke voet met elkaar concurreren", geeft hij aan.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De focus bij de gesprekken die de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag heeft met topbestuurders van oliebedrijven ligt op de olie-industrie van Venezuela en het verlagen van de prijzen voor Amerikanen. Dat schreef Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het vrijhandelsakkoord van de Europese Unie met de zogenoemde Mercosur-landen Argentiniƫ, Braziliƫ, Uruguay en Paraguay wordt op 17 januari formeel ondertekend in Paraguay. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Buitenlandse Zaken. Over de deal is 25 jaar onderhandeld.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met stevige winst het weekend ingegaan, geholpen door flinke plussen voor de zwaargewichten ASML en Shell. Daarmee was sprake van herstel voor de hoofdindex op het Damrak na de forse verliesbeurten in de voorgaande twee handelsdagen.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof doet vrijdag geen uitspraak in een zaak over de importheffingen van president Donald Trump. Eerder was het onduidelijk of hierover nu een oordeel zou komen.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM annuleert vooralsnog zaterdag geen vluchten op luchthaven Schiphol vanwege de weersomstandigheden. Dat meldt de luchtvaartmaatschappij. De afgelopen week had KLM juist nog te maken met grootschalige uitval en vertraging van vluchten door het barre winterweer.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vorig jaar een recordaantal passagiers verwelkomd. De grens van 7 miljoen passagiers werd bijna doorbroken. Er vlogen 6.956.486 reizigers via de luchthaven, ruim 150.000 mensen meer dan een jaar eerder.
13 uur geleden