Toezichthouder ACM geeft spelcomputerverkoper tik op de vingers
AMSTERDAM (ANP) - Webwinkel Spelcomputerkopen heeft van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) een tik op de vingers gekregen. De webwinkel zou producten niet tijdig leveren. Verder zou het bedrijf tekortschieten met het terugbetalen van aankoopbedragen aan consumenten die binnen de bedenktijd van hun aankoop de koop annuleerden.
Consumenten klaagden bij de ACM dat Spelcomputerkopen slecht bereikbaar is voor vragen en klachten. Daarnaast is het bij de webwinkel niet mogelijk te betalen bij bezorging of achteraf. Als de webwinkel zo’n betaalwijze had aangeboden, waren minder consumenten hun geld kwijt geweest, aldus de ACM.
Spelcomputerkopen moet nu een reeks verbeteringen doorvoeren. Zo moet het duidelijke informatie geven over de levertermijn. Ook moeten consumenten die van de aankoop afzien, binnen twee weken hun geld terugkrijgen. Verder moet het bedrijf beter bereikbaar zijn voor vragen of klachten. Ook de betaalmethode bij het bedrijf moet anders.
De webwinkel krijgt tot 9 september de tijd om deze aanpassingen door te voeren. Gebeurt dat niet of niet op tijd, dan moet het bedrijf een bedrag van 2500 euro per week betalen tot een maximum van 25.000 euro.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.
3 uur geledenOSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.
3 uur geledenDUBLIN (ANP/BLOOMBERG/DPA) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.
7 uur geledenDELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.
8 uur geledenVELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.
9 uur geleden