Toezichthouder ACM geeft spelcomputerverkoper tik op de vingers
AMSTERDAM (ANP) - Webwinkel Spelcomputerkopen heeft van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) een tik op de vingers gekregen. De webwinkel zou producten niet tijdig leveren. Verder zou het bedrijf tekortschieten met het terugbetalen van aankoopbedragen aan consumenten die binnen de bedenktijd van hun aankoop de koop annuleerden.
Consumenten klaagden bij de ACM dat Spelcomputerkopen slecht bereikbaar is voor vragen en klachten. Daarnaast is het bij de webwinkel niet mogelijk te betalen bij bezorging of achteraf. Als de webwinkel zo’n betaalwijze had aangeboden, waren minder consumenten hun geld kwijt geweest, aldus de ACM.
Spelcomputerkopen moet nu een reeks verbeteringen doorvoeren. Zo moet het duidelijke informatie geven over de levertermijn. Ook moeten consumenten die van de aankoop afzien, binnen twee weken hun geld terugkrijgen. Verder moet het bedrijf beter bereikbaar zijn voor vragen of klachten. Ook de betaalmethode bij het bedrijf moet anders.
De webwinkel krijgt tot 9 september de tijd om deze aanpassingen door te voeren. Gebeurt dat niet of niet op tijd, dan moet het bedrijf een bedrag van 2500 euro per week betalen tot een maximum van 25.000 euro.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.
1 uur geledenRAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.
1 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ook 150 werknemers van ABN AMRO staken dinsdag uit protest tegen de kabinetsplannen rondom sociale zekerheid, meldt vakbond FNV. Personeel van de bank sluit zich aan bij een landelijke demonstratie in Den Haag, waarbij overheidsmedewerkers met een koffertje met alternatieve plannen naar het ministerie van Financiën trekken.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen stonden maandag hoger na de Amerikaanse aanvallen op Iraanse olietankers en Iraanse vergeldingsaanvallen op schepen bij de Straat van Hormuz in het weekend. Daarnaast heeft Iran een verboden zone buiten de Straat van Hormuz aangekondigd. Daarmee dreigen de prijzen aan de Nederlandse pomp nog verder op te lopen.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Veel grote bedrijven in Nederland zijn sinds de coronapandemie structureel minder gaan vliegen. Maar er zijn ook nog steeds grote bedrijven die niet transparant zijn over hun vliegemissies, constateert Natuur & Milieu in een peiling. Volgens de milieuorganisatie ontbreekt het in die laatste groep nog aan beleid om minder zakelijk te gaan vliegen.
3 uur geleden