Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toezegging Kuipers onvoldoende, Kamer dient onderzoeksmotie in

Toezegging Kuipers onvoldoende, Kamer dient onderzoeksmotie in

DEN HAAG (ANP) - Ondanks de toezegging van zorgminister Ernst Kuipers om de effecten van de afzonderlijke coronamaatregelen te laten onderzoeken, wil de Tweede Kamer meer garanties. GroenLinks diende een motie in, waarin het kabinet wordt opgeroepen de effecten van in ieder geval de mondkapjesplicht, de avondklok en de scholensluiting te laten onderzoeken. De motie is breed ondertekend, ook door de vier coalitiepartijen, en heeft daarmee de steun van de Kamer.

Het onderzoeken van de effecten van de afzonderlijke maatregelen is een van de aanbevelingen van de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in zijn tweede onderzoek naar de kabinetsaanpak van de coronacrisis. Tot nu toe wilde het kabinet dit niet. Het is lastig om te beoordelen welk effect een individuele maatregel heeft gehad, zo is de argumentatie van het kabinet. Het laat wel het effect van gecombineerde maatregelen onderzoeken, zoals de avondklok in combinatie met een maximum aantal bezoekers dat thuis mocht worden ontvangen.

In het Kamerdebat over dat tweede onderzoek van de OVV drong een ruime meerderheid van de Kamer er bij het kabinet op aan toch gehoor te geven aan die aanbeveling van de onderzoeksraad. Kuipers zegde toe de onderzoeksopdracht aan ZonMw en het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) te verbreden. Ze moeten nu ook, zo veel als mogelijk, het effect van elke individuele maatregel in kaart gaan brengen, waaronder de avondklok, zei Kuipers. Daarover moet de minister nog met beide instanties in gesprek.

Een groot deel van de Kamer wil met de motie het kabinet vastleggen de aanbeveling van het OVV over te nemen. De Kamer wil weten wat het effect van de ingrijpende maatregelen is geweest op het terugdringen van het aantal coronabesmettingen. "Voor zover mogelijk" moet dat per maatregel worden onderzocht. "Een goede evaluatie van de effectiviteit van maatregelen is belangrijk is om beter voorbereid te zijn op een volgende besmettingsgolf of epidemie", aldus de motie.

Meer uit Politiek

BBB stapt in Europarlement over naar rechtsere partijgroep Meloni

STRAATSBURG (ANP) - De BBB stapt in het Europees Parlement over van de centrumrechtse EVP naar de rechtsere partijgroep Europese Conservatieven en Hervormers (ECR). Bij die partijgroep hoort ook de nationalistische en conservatieve partij Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni. De EVP is de grootste partij in het Europarlement, waartoe ook voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie behoort.

4 uur geleden
Kamer wil doel voor vermindering fraude in de zorg

DEN HAAG (ANP) - In 2027 moet minstens 1 procent minder verloren gaan aan zorgfraude. Dat gaat om 100 miljoen euro, omdat fraude de zorg volgens het Openbaar Ministerie ongeveer 10 miljard euro per jaar kost. De kabinetspartijen D66, VVD en CDA zeiden vorige week tegen een doel te zijn. VVD-Kamerlid Hilde Wendel wil niet dat ambtenaren daarop afgerekend kunnen worden.

4 uur geleden
Korting op zwangerschapsverlof zit D66 en CDA niet lekker

DEN HAAG (ANP) - De regeringspartijen D66 en CDA erkennen dat zij er niet bij hebben stilgestaan dat hun bezuinigingen op uitkeringen ook gevolgen hebben voor vrouwen met zwangerschapsverlof. "Daar moeten we wat mij betreft wat aan doen", aldus D66-fractievoorzitter Jan Paternotte voor de camera van het AD. CDA-leider Henri Bontenbal is voorzichtiger, maar laat weten er "evenveel moeite" mee te hebben.

5 uur geleden
Kamer stemt tegen bezuinigingen op gehandicaptenzorg

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft tegen aangekondigde bezuinigingen op de gehandicaptenzorg van het nieuwe kabinet gestemd. Met een minimale meerderheid van 75 tegen 74 sprak de Kamer zich uit tegen de plannen.

5 uur geleden
Minister wil einde verblijfsvergunning bij fraude met nepouders

DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) wil optreden als migranten ten onrechte een verblijfsvergunning hebben gekregen door fraude te plegen met de erkenning van het ouderschap van een kind. Als zij hierop worden betrapt, beloofde de CDA-bewindsman tijdens het wekelijkse vragenuur om hun verblijfsvergunning in te trekken, ook als zij die al langere tijd hebben.

5 uur geleden
PVV en Groep Markuszower bij een op vijf moties oneens met elkaar

DEN HAAG (ANP) - Sinds de Groep Markuszower van de PVV is afgesplitst, was die groep het bij ruim één op de vijf moties oneens met de PVV. Dat blijkt uit gegevens die de Tweede Kamer heeft aangeleverd op verzoek van het ANP. Van de 679 moties waarover de Kamer stemde, was in 147 gevallen de PVV tegen en de Groep Markuszower voor, of andersom.

7 uur geleden
Ook excuses Van Weel om communicatie over dossier-Lisa

DEN HAAG (ANP) - Ook justitieminister David van Weel (VVD) biedt zijn excuses aan voor zijn communicatie over het dossier-Lisa. Hij zei dat ongeveer 1700 politieagenten in het "dossier" van de vermoorde Lisa hadden gekeken, maar hij corrigeert dat nu naar "politiesystemen". Door zijn eerdere woordkeuze zouden agenten zich geschoffeerd hebben gevoeld.

1 dag geleden