Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toetreding Zweden tot NAVO weer stap dichterbij

Toetreding Zweden tot NAVO weer stap dichterbij

ANKARA (ANP/DPA) - De toetreding van Zweden tot het NAVO-bondgenootschap komt dichterbij. NAVO-lidstaat Turkije, dat lange tijd dwars lag, heeft een belangrijke stap gezet.

De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft het toetredingsprotocol voor Zweden ondertekend en voorgelegd aan het parlement. Goedkeuring wordt waarschijnlijk geacht, omdat de alliantie met Erdogans islamitisch-conservatieve AKP een meerderheid heeft in het parlement.

Turkije heeft het NAVO-lidmaatschap van Zweden maandenlang geblokkeerd omdat de regering in Ankara "onvoldoende" Zweedse inspanningen zag tegen "terroristische organisaties". Het gaat dan vooral om in de Turkije verboden Koerdische Arbeiderspartij PKK en de Syrische Koerdische militie YPG. Ook uitte Turkije zijn boosheid over koranverbrandingen in Zweden. Enkele maanden geleden kondigde Erdogan aan zijn verzet te laten varen.

Oekraïne

Met Turkije moet alleen nog Hongarije instemmen met Zweden. Boedapest verwijt Stockholm een te kritische houding tegen Hongarije.

Met het oog op de Russische agressie tegen Oekraïne vroeg Zweden in mei vorig jaar samen met Finland het NAVO-lidmaatschap aan. Finland werd begin april verwelkomd als 31e lid van de alliantie.

Meer uit Buitenland

China dringt aan op staakt-het-vuren in Midden-Oosten

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft maandag opnieuw opgeroepen tot een staakt-het-vuren en diplomatieke gesprekken om een einde te maken aan het conflict in het Midden-Oosten, dat inmiddels al drie dagen duurt.

36 minuten geleden
Turkije en Iran sluiten grens voor dagjesmensen

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Iran hebben in onderling overleg de grensovergangen gesloten voor dagjesmensen. Dat meldt de Turkse minister van Handel Ömer Bolat op X. Wie nog dezelfde dag de grens weer wil oversteken, kan dat tot nader order niet meer.

43 minuten geleden
Von der Leyen spreekt steun uit voor Cyprus na aanval

BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.

1 uur geleden
Legerleider Israël: strijd tegen Hezbollah kan dagen duren

TEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.

1 uur geleden
Tientallen doden bij Israëlische aanval op Libanon

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.

1 uur geleden
Iran zet vergeldingsaanvallen voort op Golfregio en Israël

DUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.

1 uur geleden
Iran wijst onderhandelingen met VS van de hand

TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.

3 uur geleden