Toetreding Zweden tot NAVO weer stap dichterbij
ANKARA (ANP/DPA) - De toetreding van Zweden tot het NAVO-bondgenootschap komt dichterbij. NAVO-lidstaat Turkije, dat lange tijd dwars lag, heeft een belangrijke stap gezet.
De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft het toetredingsprotocol voor Zweden ondertekend en voorgelegd aan het parlement. Goedkeuring wordt waarschijnlijk geacht, omdat de alliantie met Erdogans islamitisch-conservatieve AKP een meerderheid heeft in het parlement.
Turkije heeft het NAVO-lidmaatschap van Zweden maandenlang geblokkeerd omdat de regering in Ankara "onvoldoende" Zweedse inspanningen zag tegen "terroristische organisaties". Het gaat dan vooral om in de Turkije verboden Koerdische Arbeiderspartij PKK en de Syrische Koerdische militie YPG. Ook uitte Turkije zijn boosheid over koranverbrandingen in Zweden. Enkele maanden geleden kondigde Erdogan aan zijn verzet te laten varen.
Oekraïne
Met Turkije moet alleen nog Hongarije instemmen met Zweden. Boedapest verwijt Stockholm een te kritische houding tegen Hongarije.
Met het oog op de Russische agressie tegen Oekraïne vroeg Zweden in mei vorig jaar samen met Finland het NAVO-lidmaatschap aan. Finland werd begin april verwelkomd als 31e lid van de alliantie.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.
20 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
37 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
43 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
1 uur geleden