Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toetreding Zweden tot NAVO weer stap dichterbij

Toetreding Zweden tot NAVO weer stap dichterbij

ANKARA (ANP/DPA) - De toetreding van Zweden tot het NAVO-bondgenootschap komt dichterbij. NAVO-lidstaat Turkije, dat lange tijd dwars lag, heeft een belangrijke stap gezet.

De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft het toetredingsprotocol voor Zweden ondertekend en voorgelegd aan het parlement. Goedkeuring wordt waarschijnlijk geacht, omdat de alliantie met Erdogans islamitisch-conservatieve AKP een meerderheid heeft in het parlement.

Turkije heeft het NAVO-lidmaatschap van Zweden maandenlang geblokkeerd omdat de regering in Ankara "onvoldoende" Zweedse inspanningen zag tegen "terroristische organisaties". Het gaat dan vooral om in de Turkije verboden Koerdische Arbeiderspartij PKK en de Syrische Koerdische militie YPG. Ook uitte Turkije zijn boosheid over koranverbrandingen in Zweden. Enkele maanden geleden kondigde Erdogan aan zijn verzet te laten varen.

Oekraïne

Met Turkije moet alleen nog Hongarije instemmen met Zweden. Boedapest verwijt Stockholm een te kritische houding tegen Hongarije.

Met het oog op de Russische agressie tegen Oekraïne vroeg Zweden in mei vorig jaar samen met Finland het NAVO-lidmaatschap aan. Finland werd begin april verwelkomd als 31e lid van de alliantie.

Meer uit Buitenland

Trump: voorstel wapenstilstand met Iran niet goed genoeg

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump hebben de VS een voorstel voor een staakt-het-vuren van 45 dagen in de oorlog met Iran bestudeerd. Hij noemde het een "zeer belangrijke stap", maar zei tegen journalisten bij het Witte Huis ook gelijk dat het niet goed genoeg is.

10 minuten geleden
Wolf die vrouw in gezicht beet weer vrijgelaten in Duitsland

HAMBURG (ANP/AFP) - Een wolf die in Hamburg een week geleden een vrouw in het gezicht beet en ernstig verwondde, is weer in het wild vrijgelaten. Het dier werd kort daarna door agenten opgespoord en gevangen. De Groene minister van Milieu in Hamburg, Katharina Fegebank, heeft gezegd dat vrijlaten de beste oplossing voor de wolf is. Er zijn volgens haar allerlei opties overwogen, maar het dier is zondagavond in het wild vrijgelaten. De wolf wordt nu constant gemonitord en als die weer in een bebouwde omgeving komt, kan er snel worden ingegrepen.

55 minuten geleden
Iran wijst Amerikaans voorstel voor wapenstilstand af

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aan Pakistan laten weten dat het een Amerikaans voorstel voor een wapenstilstand afwijst, meldt het Iraanse persbureau IRNA. Iran zou in de reactie de noodzaak van een permanent einde aan de oorlog benadrukken en met een reeks eisen komen, zoals een protocol voor een veilige doorgang door de Straat van Hormuz en het opheffen van sancties.

1 uur geleden
Costa waarschuwt Trump over aanvallen civiele infrastructuur Iran

BRUSSEL (ANP/AFP) - De voorzitter van de EU-leiders, António Costa, benadrukt op sociale media dat het aanvallen van civiele infrastructuur tijdens een oorlog illegaal is. De waarschuwing komt nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde civiele infrastructuur in Iran te verwoesten als het land de Straat van Hormuz niet zou openen.

1 uur geleden
Israël claimt aanval op Iraanse Zuid Pars-installaties

ASALUYEH (ANP/AFP) - Israël claimt een aanval op Zuid Pars, de voor Iran belangrijke gasindustrie nabij de zuidelijke plaats Asaluyeh. Minister van Defensie Israel Katz spreekt in een video van een "krachtige aanval" op 's lands "belangrijkste petrochemische industrie".

4 uur geleden
Ministerie: Iran komt later met reactie op voorgesteld vredesplan

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft zijn reactie voor de Verenigde Staten klaar op het eerder voorgelegde vredesplan van bemiddelende partijen. Op een later punt zal dat bekendgemaakt worden, zegt een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

6 uur geleden
Iran: inlichtingenchef Khademi gedood bij luchtaanval

TEHERAN (ANP/RTR) - De inlichtingenchef van de Iraanse Revolutionaire Garde, Majid Khademi, is omgekomen bij een Israëlische of Amerikaanse aanval. Dat meldt de Garde op Telegram. Ook staatsmedia melden zijn dood, die het gevolg zou zijn van een luchtaanval.

7 uur geleden