Toeterende auto's begeleiden polsstokhoogspringer Vloon
DÜSSELDORF (ANP) - Menno Vloon heeft niet kunnen stunten tijdens een 'wereldpremière' in Düsseldorf. De Nederlandse polsstokhoogspringer eindigde buiten het podium in een late avondwedstrijd op een groot parkeerterrein in de Duitse stad, waar de toeschouwers toekeken vanuit hun auto. Het was de eerste atletiekwedstrijd in Duitsland met publiek sinds de uitbraak van het coronavirus en ook voor het eerst dat een autobioscoop het decor was. Het applaus bestond uit claxons.
Het ging weliswaar om een demonstratiewedstrijd, maar de organisatie van het evenement 'Flight Night' nam het wel serieus. Tal van maatregelen waren genomen om het coronavirus geen kans te geven besmettingen te veroorzaken. Zelfs de auto's stonden op 1,5 meter van elkaar. Lat en springkussen werden na elke sprong gedesinfecteerd.
Vloon, met 5,85 meter houder van het Nederlands record, strandde in de Autokino op 5,20 meter. Hij zag zijn pogingen op 5,40 mislukken, maar het was lastig springen op de relatief korte aanloop, waar in de loop van de avond de wind sterk aantrok. De Duitser Torben Blech won met 5,55 meter.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Femke Bol is een van de twee genomineerden voor de mondiale titel van beste atlete van het jaar in de categorie baanatletiek. Atletiekfederatie World Athletics maakte bekend dat de Amersfoortse wereldkampioene op de 400 meter horden het opneemt tegen Sydney McLaughlin-Levrone. De Amerikaanse rivale van Bol maakte afgelopen seizoen een succesvolle overstap naar de 400 meter.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in Riyad haar eerste overwinning geboekt tijdens de WTA Finals. De Amerikaanse titelverdedigster was dinsdag in haar tweede duel in twee sets te sterk voor de Italiaanse Jasmine Paolini: 6-3 6-2.
12 uur geledenBERLIJN (ANP) - Voormalig Formule 1-baas Bernie Ecclestone twijfelt er niet aan dat Max Verstappen dit jaar nog wereldkampioen wordt. "Ik denk dat Max het weer gaat doen. Hij heeft iets speciaals, een uitzonderlijke kwaliteit", zei de 95-jarige Brit bij het Duitse RTL.
17 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een meerderheid van de inwoners van Duitsland ziet graag de Olympische Spelen voor de derde keer naar hun land komen. München geniet de voorkeur als organiserende stad. Dat blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd in opdracht van het tijdschrift Stern.
18 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Jake Paul, de youtuber die zich heeft omgeschoold tot bokser, zal op 14 november niet vechten tegen Gervonta Davis. Zijn promotor MVP en streamingdienst Netflix hebben het boksduel afgelast, omdat Davis wordt aangeklaagd voor mishandeling van zijn vriendin.
20 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen geniet nog steeds van zijn memorabele zege vorig jaar in de Grote Prijs van São Paulo. De coureur van Red Bull reed in de regen vanuit de achterhoede naar de zege. "Dat was een emotionele overwinning en een belangrijk moment in het kampioenschap. Ik zal een speciale Braziliaanse helm dragen tijdens de race", zegt hij in een vooruitblik van zijn team op de komende race op het circuit van Interlagos.
1 dag geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft maandag ook haar tweede groepswedstrijd bij de WTA Finals in Riyad gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de Poolse Iga Swiatek in drie sets met 3-6 6-1 6-0. Rybakina zette daarmee een grote stap richting de halve finales.
1 dag geleden