Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toestroom zorgklanten levert verzekeraar Achmea extra winst op

Toestroom zorgklanten levert verzekeraar Achmea extra winst op

ZEIST(ANP) - Achmea heeft zijn resultaten in het eerste halfjaar verbeterd, mede dankzij de toestroom van zorgverzekeringklanten. Daarnaast verdiende de grootste verzekeraar van Nederland meer aan beleggingsresultaten en financiële producten waarmee zakelijke en particuliere klanten hun oudedagsvoorziening regelen. De nettowinst steeg in de periode met 31 procent tot 493 miljoen euro.

Achmea, eigenaar van zorgverzekeraar Zilveren Kruis, kreeg er in de eerste zes maanden van dit jaar 450.000 klanten met een zorgverzekering bij. De kosten per nieuwe verzekering stegen minder hard, volgens Achmea dankzij digitalisering van bijvoorbeeld de verwerking van declaraties. Daardoor waren er amper extra werknemers nodig voor de gegroeide zorgtak, wat voor een 46 procent hoger operationeel resultaat zorgde voor de Nederlandse zorgverzekeringstak.

Het moederbedrijf van Centraal Beheer, Avéro en InShared mikt in vergrijzend Nederland ook steeds nadrukkelijker op groei met oplossingen voor oudedagvoorzieningen. De omzet uit die activiteiten, zoals vermogensbeheer voor pensioenfondsen en spaarproducten of hypotheken voor particulieren, steeg met 19 procent.

Verkoop of fusie

Bij de schade- en inkomensverzekeringen zakte het operationele resultaat juist. Dat had onder andere te maken met een toename van langdurig ziekteverzuim, waardoor Achmea meer geld opzij moest zetten voor verzekeringen die werkgevers hiervoor kunnen afsluiten.

Financieel directeur Michel Lamie zegt dat dit probleem in heel Nederland speelt. "Het is altijd lastig om op basis van die ontwikkeling nu al te concluderen wat de langjarige trend is", zegt hij. "Maar we zien het op dit moment wel op de hele markt eigenlijk. We hebben, anders dan vergrijzing, nu niet een direct aanwijsbare reden voor die ontwikkeling. Maar het is wel iets wat we nauwlettend volgen."

Achmea kijkt al langere tijd naar nieuwe strategische opties voor het onderdeel waar zijn levensverzekeringen onder vallen, waarover de verzekeraar voor het einde van het jaar een besluit wil nemen. Daarin zit ook een portefeuille verzekeringen die niet langer verkocht wordt, maar nog wel klanten heeft. Een verkoop of fusie met branchegenoten behoort bijvoorbeeld tot de mogelijkheden om de dienstverlening toch nog op peil te houden. "Maar het is niet gezegd dat er per se een transactie komt. We kijken ook hoe we onze eigen portefeuille kunnen optimaliseren. Dat is ook zeker iets waar we naar kijken", zegt bestuursvoorzitter Bianca Tetteroo.

Meer uit Financieel

AEX-index begint voorzichtig door zorgen over AI en olie

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een klein verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de zorgen over de snelle opmars van kunstmatige intelligentie (AI) en de stijgende olieprijzen. De chipbedrijven toonden wel enig herstel na de zware verliezen een dag eerder. Die werden veroorzaakt door waarschuwingen van toplieden in de AI-sector over de veiligheidsrisico's van een te snelle en ongecontroleerde ontwikkeling van AI.

51 minuten geleden
Elon Musk trekt rechtszaak tegen Apple in na schikking

SAN FRANCISCO (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Techmiljardair Elon Musk heeft zijn rechtszaak tegen Apple ingetrokken. Hij beschuldigde de iPhone-maker er eerder van dat het OpenAI's ChatGPT oneerlijk zou voortrekken ten opzichte van concurrerende chatbots.

1 uur geleden
Eindhovense AI-startup Euclyd haalt ruim 200 miljoen euro op

EINDHOVEN (ANP) - Het Eindhovense AI-chipbedrijf Euclyd heeft ruim 200 miljoen euro opgehaald bij investeerders in de eerste grote financieringsronde van de startende onderneming. Het bedrijf, dat in 2024 werd opgericht op de High Tech Campus Eindhoven, maakte tevens bekend dat oud-topman Peter Wennink van chipmachinemaker ASML voorzitter wordt van de raad van commissarissen.

1 uur geleden
Opnieuw waarschuwt AI-onderzoeker dat AI mensheid kan uitroeien

SAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Opnieuw heeft een AI-onderzoeker gewaarschuwd dat de technologie van kunstmatige intelligentie "de mensheid kan uitroeien". Volgens een oud-medewerker van Google DeepMind is de tijd bijna op om dat scenario te voorkomen.

2 uur geleden
Prijzen aan Nederlandse pomp stijgen door duurdere olie

EINDHOVEN (ANP) - De brandstofprijzen aan de Nederlandse pomp zijn dinsdagochtend met 4 cent gestegen door de verder oplopende olieprijzen. De adviesprijs voor Euro95 is volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers nu 2,722 euro per liter. Dat was 2,682 euro op maandag. Daarmee staat benzine weer bijna op het record van 2,724 euro van begin vorige week.

2 uur geleden
Wall Street lager door zorgen over AI en stijgende rente

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week lager gesloten. Vooral verliezen bij Nvidia en andere chipbedrijven drukten op de beurzen, nadat topbestuurders van Amerikaanse AI-bedrijven hun zorgen over de veiligheid van kunstmatige intelligentie hadden uitgesproken. Ook waren beleggers nerveus nadat de rente op Amerikaanse staatsobligaties kortstondig boven de 5 procent uitkwam. Dat was voor het eerst sinds 2023.

11 uur geleden
Chipbedrijven noteren flink lager, AEX sluit met klein verlies

AMSTERDAM (ANP) - Chipbedrijven hebben maandag forse verliezen genoteerd op de Amsterdamse beurs. Dat gebeurde nadat afgelopen weekend grote AI-bedrijven zorgen hadden geuit over de risico's van AI. Anthropic-topman Dario Amodei riep op om de ontwikkelingen van AI-modellen bewust te vertragen en kreeg bijval van OpenAI-topman Sam Altman en xAI-medeoprichter Elon Musk.

16 uur geleden