
'Toestroom Belgische bezoekers speelt rol in drukte'
ARNHEM (ANP) - De toestroom van Belgische bezoekers speelde dit weekend een rol in de drukte bij steden en winkelcentra in het zuiden van het land. Dat stelt het Veiligheidsberaad zondag in een verklaring over de drukte in winkelgebieden.
Tegen de NOS zegt Hubert Bruls, voorzitter van het Veiligheidsberaad daarover: "In de zuidelijke steden, zoals Eindhoven, Breda en Maastricht, zien we veel Belgische gasten. Die kunnen wij er niet bij hebben. Zij komen in Nederland winkelen omdat in België de niet-noodzakelijke winkels dicht zijn", aldus Bruls, die ook burgemeester van Nijmegen is. Ook in Rotterdam zouden dit weekend veel auto's met Belgische kentekens zijn gezien.
Omdat de winkels ook de komende tijd dicht blijven, wordt dit een specifiek punt in het overleg van het Veiligheidsberaad met het kabinet op maandag, aldus Bruls. Hij zegt dat burgemeesters er niet over gaan, maar vindt dat Nederland en België over de kwestie afspraken moeten maken.
Oproep
Eerder zondag maakte burgemeester Annemarie Penn van Maastricht al een opmerking over bezoekers uit het buitenland. "Heel teleurstellend om te zien dat met name (buitenlandse) toeristen zich niet aan de maatregelen en adviezen houden!", stelde ze op Twitter. In Maastricht werd zondag code rood afgegeven wegens de drukte.
Volgens het Veiligheidsberaad, waarin de 25 voorzitters zitten van de veiligheidsregio's, heeft een oproep om drukte te vermijden wel effect gehad. "In het algemeen was het minder druk dan Black Friday vorig jaar." Daar waar het wel te druk was, is ingegrepen door burgemeesters, bijvoorbeeld door winkels eerder te sluiten.
Met het oog op het sinterklaasfeest en kerst blijft het Veiligheidsberaad in gesprek met de Nederlandse detailhandel. "Met als doel coronaveilig winkelen in de decembermaand."
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - Drie mannen van 19, 22 en 24 jaar die verdacht worden van de verkrachting van een jonge vrouw in oktober vorig jaar in Maastricht ontkennen dat zij haar hebben gedwongen tot seks. Volgens de drie had de vrouw ingestemd met de seksuele handelingen. Het Openbaar Ministerie meent dat de verdachten misbruik hebben gemaakt van de "kwetsbare toestand" waarin de vrouw verkeerde, mede door gebruik van alcohol.
3 minuten geledenHAARLEM (ANP) - Teylers Museum verwacht de komende maanden zeker 100.000 bezoekers voor de tentoonstelling De mannen van Michelangelo. Dat zijn er ongeveer evenveel als de tentoonstelling over Leonardo da Vinci in 2018 naar het Haarlemse museum trok, zegt directeur Marc de Beyer aan de vooravond van de opening. Bij erg grote belangstelling kan het bezoekersaantal volgens hem nog worden verhoogd naar 110.000, maar dat is dan wel het maximum.
4 minuten geledenBILTHOVEN (ANP) - Het Rijksinstituut voor Gezondheid en Milieu (RIVM) heeft dinsdag rond 11.15 uur zijn website offline gehaald vanwege een hack van buitenaf. De website is nog steeds niet bereikbaar. "We hebben uit voorzorg de site dichtgezet, nu werken we eraan om de lekken te dichten", aldus een woordvoerder.
47 minuten geledenHAARLEM (ANP) - De 30-jarige Richie F. uit Hoorn blijft vastzitten voor betrokkenheid bij de dood van de tweelingbroer van zangeres S10. Het verzoek van zijn advocaat om zijn voorarrest te beëindigen of te schorsen is door de rechtbank in Haarlem afgewezen.
49 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De twee mannen die worden verdacht van het beramen van een aanslag op de Belgische premier Bart De Wever en PVV-leider Geert Wilders, verschijnen woensdagochtend voor de raadkamer in Antwerpen. Daar wordt besloten of hun hechtenis wordt verlengd, zegt een woordvoerder van het federaal parket.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De vele bezwaar- en beroepsprocedures die Tata Steel aanspant tegen handhavingsbesluiten zorgen voor frustratie bij Noord-Hollandse politici. Berichten over de forse salarisverhogingen van de directie terwijl het staalbedrijf bezuinigt op personeelsvoorzieningen, roepen ook vragen op, bleek bij een vergadering van Provinciale Staten.
2 uur geledenTER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel hebben in de nacht van maandag op dinsdag 2007 asielzoekers overnacht, meldt het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA). Daarmee komt het aantal voor het eerst in twee weken weer boven de 2000 uit.
4 uur geleden