Toestel TUI terug naar Schiphol nadat staart grond had geraakt
AMSTERDAM (ANP) - Een vliegtuig van TUI is maandag na vertrek van Schiphol weer teruggekeerd naar de luchthaven, omdat de staart van de Boeing 737-NG bij het opstijgen de grond had geraakt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.
Het vliegtuig was onderweg van Amsterdam naar Gran Canaria. "Het toestel had een zogenaamde tailstrike; hierbij raakt de staart van het vliegtuig de grond bij het opstijgen", aldus een TUI-woordvoerster. Over de oorzaak kon ze nog niks zeggen. "Dit kan bijvoorbeeld liggen aan verschuiven van de lading of een te snel optrekken van de piloot. Dit wordt momenteel onderzocht door de Onderzoeksraad voor Veiligheid, zoals gebruikelijk in deze gevallen."
De passagiers zijn van boord gehaald. TUI zoekt een vervangend vliegtuig met crew, zodat de reizigers maandagmiddag alsnog naar Gran Canaria kunnen vliegen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal minderjarige drugsuithalers is de afgelopen jaren sterk gestegen. Waar in 2020 nog 1 procent van de aangehouden uithalers minderjarig was, lag dat aandeel vorig jaar op ruim 22 procent. Dat meldt het CBS op basis van onderzoek van de Zeehavenpolitie.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hoofdrijbaan van de A16 bij Rotterdam is ook in noordelijke richting weer open voor verkeer. Eerder in de nacht vonden op dat deel van de weg nog herstelwerkzaamheden plaats, nadat donderdagmiddag een vrachtwagen vlam had gevat.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De huurprijzen op de vrije markt zijn in de eerste drie maanden van dit jaar harder gestegen dan de prijzen voor koopwoningen. Dat stellen woningplatforms Huurwoningen.nl en Pararius na een analyse.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een man aangehouden op verdenking van meerdere brandstichtingen in Den Haag. De branden werden allemaal gesticht in hetzelfde gebied in het zuidwesten van de stad.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het systeem dat het Nederlandse spoor beveiligt, is sneller aan vervanging toe dan gedacht. Delen van het systeem zijn tussen 2035 en 2040 aan vervanging toe, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) aan de Tweede Kamer. De haast om over te stappen op het nieuwe Europese spoorbeveiligingssysteem ERTMS is daarmee gegroeid.
13 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil dat een inmiddels 18-jarige man uit Heemskerk zeker zes maanden de cel in gaat voor poging tot doodslag in vereniging en openlijke geweldpleging in Beverwijk. Die misdrijven zou hij hebben gepleegd in september met jongeren uit Beverwijk, rond een langer lopend conflict met jongeren uit Haarlem. Volgens het OM heeft hij bekend betrokken te zijn.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mediabedrijf Talpa moet Yvonne Coldeweijer blijven doorbetalen in het conflict over de beƫindiging van een overeenkomst voor een televisieprogramma dat uiteindelijk niet doorging. Dat heeft de voorzieningenrechter in Amsterdam bepaald.
14 uur geleden