Toestand van veroordeelde uit Rosmalen is zeer kritiek
DEN BOSCH (ANP) - De toestand van Joey D., die dinsdagavond is opgepakt aan de Schoolstraat in Rosmalen, is volgens het Openbaar Ministerie "zeer kritiek". De man verwondde zichzelf ernstig nadat hij zich urenlang in een huis had verschanst.
D. werd dinsdag in hoger beroep veroordeeld tot 15,5 jaar gevangenisstraf voor het doodschieten van zijn oom in 2014. De rechtbank had hem eerder vrijgesproken wegens gebrek aan bewijs. De politie wilde hem na de veroordeling oppakken, maar D. hield zich schuil. Er werd over en weer geschoten en na uren onderhandelen klonken er harde knallen. Volgens de politie had D. een automatisch wapen.
Zijn advocaat is in cassatie gegaan tegen de uitspraak van het hof. "Joey dient voor onschuldig te worden gehouden tot er een definitieve uitspraak is", schrijft advocaat Jan-Hein Kuijpers in een reactie.
Hij spreekt van "zwarte dag" voor Joey en zijn naasten. "De nachtmerrie waarin hij in 2015 als 22-jarige is beland, heeft Joey gaandeweg in zijn greep gekregen. De vrijspraak van de rechtbank bracht opluchting, maar daarna ging bij hem het gevoel overheersen dat hij koste wat kost de schuld in de schoenen moest krijgen. Die angst heeft Joey opgebroken."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israƫlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
5 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
7 uur geleden