Toestand Johnson verbetert na derde nacht op ic
LONDEN (ANP/RTR) - Het gaat steeds beter met de Britse premier Boris Johnson, die met Covid-19 op de intensive care ligt. De woordvoerder van de premier heeft laten weten dat Johnson een goede nacht heeft gehad en het goed met hem gaat. De premier ligt sinds zondag in het ziekenhuis en werd maandagavond naar de ic overgeplaatst.
"De premier maakt het goed. Hij kan contact met mensen opnemen als dat nodig is", aldus de woordvoerder. In afwezigheid van Johnson is minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab bevoegd om beslissingen te nemen over het verlengen van of versoepelen van de lockdown.
Raab zit donderdag een crisisberaad voor om te bepalen of de lockdown langer moet duren. Britse media meldden donderdag al dat de maatregelen met drie weken worden verlengd.
"De nadruk moet nu liggen op het terugbrengen van het aantal nieuwe besmettingen", zei de woordvoerder van Johnson. Dat was een reactie op de vraag van de leider van Labour Keir Starmer naar een strategie om uit de lockdown te komen. "We bevinden ons op een cruciaal punt en de piek moet nog komen."
Meer uit Buitenland
STARNBERG (ANP/DPA) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
42 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
3 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.
4 uur geledenTEHERAN/GAZA (ANP/DPA) - De Palestijnse beweging Hamas heeft Iran gevraagd op te houden met luchtaanvallen op de Arabische buurlanden. Hamas heeft zeer nauwe betrekkingen met de Golfstaat Qatar en is lang door Iran gesteund. Qatar is een van de Golfstaten die Iran aanvalt, waar de VS de grootste luchtmachtbasis in de regio hebben.
6 uur geleden