Toestand Braziliaanse voetballegende Zagallo 'wel gunstig'
RIO DE JANEIRO (ANP) - De Braziliaanse voetballegende Mário Zagallo verblijft nog altijd in het ziekenhuis waar hij medio augustus werd opgenomen. De 92-jarige oud-speler en voormalig bondscoach kampt met een urineweginfectie. Zijn toestand is "momenteel wel gunstig", meldt het ziekenhuis in Rio de Janeiro.
Zagallo boekt volgens de artsen "een gunstige vooruitgang". Vorig jaar verbleef hij in het ziekenhuis vanwege een luchtweginfectie.
Zagallo was de eerste die als speler én als bondscoach het wereldkampioenschap wist te winnen. De oud-ploeggenoot van de legendarische spelers Pelé en Garrincha veroverde als speler de wereldtitel in 1958 en 1962, waarna hij als bondscoach het WK van 1970 won. Als assistent-coach was hij ook betrokken bij de wereldtitel van Brazilië in 1994.
Alleen de Fransman Didier Deschamps (1998 en 2018) en de Duitser Franz Beckenbauer (1974 en 1990) wisten na Zagallo eveneens het WK te winnen als speler en als bondscoach.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
11 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
12 uur geleden