Toespraak Adolf Hitler afgespeeld in Oostenrijkse trein
WENEN (ANP/AFP/DPA/BELGA) - Een toespraak van Adolf Hitler is zondag afgespeeld in een Oostenrijkse trein. Reizigers kregen via de intercom onder meer "Heil Hitler" en "Sieg Heil" te horen, bevestigt spoorwegmaatschappij ÖBB maandag. Er zijn aanklachten ingediend tegen twee verdachten.
Uit onderzoek komt naar voren dat de verdachten zichzelf met een sleutel toegang hadden verschaft tot een van de intercomtoestellen in de rijtuigen. Vervolgens speelden ze bij een intercom met een telefoon fragmenten af van een toespraak van Hitler, die in 1889 in Oostenrijk werd geboren.
De verdachten zijn volgens ÖBB geen medewerkers van het bedrijf. De twee werden door de politie opgespoord aan de hand van videobeelden. Ze waren herkenbaar in beeld toen ze uit de trein stapten, aldus de Oostenrijkse spoorwegmaatschappij.
Standaardsleutel
Het is niet duidelijk hoe de verdachten aan de sleutel zijn gekomen. "Het is een standaardsleutel die in heel Europa wordt gebruikt en waarvan er waarschijnlijk tienduizenden zijn", aldus een woordvoerder van de ÖBB.
Het incident vond plaats tussen Sankt Pölten en Wenen. Op hetzelfde traject werden volgens de ÖBB recent in twee treinen via de intercom een "onzinnige en verwarrende mix" van kinderliedjes en oude, gebrekkige aankondigingen uitgezonden.
Meer uit Buitenland
DNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
1 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
5 uur geledenQUETTA (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door onrust in de Pakistaanse provincie Beloetsjistan is opgelopen tot bijna tweehonderd. Separatisten bestormden daar zaterdag onder meer banken, politiebureaus en militaire installaties. De autoriteiten zeggen dat in twee dagen tijd 31 burgers, 17 leden van de veiligheidstroepen en 145 opstandelingen zijn gedood.
6 uur geledenTURIJN (ANP/DPA) - Zeker 31 politiemensen zijn gewond geraakt bij uit de hand gelopen protesten in Turijn. Dat melden de Italiaanse autoriteiten, die ook spreken over tien aanhoudingen. Over het aantal gewonde demonstranten bestaat onduidelijkheid.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR/DPA) - De hoogste Iraanse leider ayatollah Ali Khamenei heeft gewaarschuwd voor een groot conflict als de Verenigde Staten zijn land aanvallen. "De Amerikanen moeten weten dat als ze een oorlog beginnen, het deze keer een regionale oorlog zal zijn", verklaarde hij volgens het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geleden