Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Toeslagenouders' over notulen: ministers speelden spelletjes

'Toeslagenouders' over notulen: ministers speelden spelletjes

DEN HAAG (ANP) - De inhoud van de vrijgegeven notulen van de ministerraad "heeft ons in grote oproer gebracht". Dat schrijven de slachtoffers van het toeslagenschandaal in een brief aan Kamerleden, partijleiders en kabinetsleden. "Ministers waren bezig met spelletjes om Kamerleden onder de duim te krijgen", zeggen veertig gedupeerden. "Wij zien de notulen als een dieptepunt als het gaat om de informatie naar de Kamer toe."

Uit de notulen blijkt dat ministers veel klaagden over kritische Kamerleden. "De regering werkt Kamerleden in de coalitie die ons hielpen het liefst de laan uit. De nadruk had behoren te liggen op een oplossing", schrijven de teleurgestelde ouders.

De gedupeerden benadrukken dat Kamerleden als Pieter Omtzigt (CDA) juist geholpen hebben het schandaal aan het licht te brengen. Ook VVD-Kamerlid Helma Lodders wordt genoemd in de notulen als iemand die met de oppositie een "gezamenlijke strijd" voerde tegen toenmalig staatssecretaris Menno Snel. "Nu pas begrijpen we dat zij hun taak niet op een normale wijze konden uitvoeren, maar met enorm veel tegendruk die er niet hoort te zijn."

Spelletjes

Volgens de toeslagenouders lag de nadruk in de ministerraad veel te veel op deze "spelletjes", en niet op het vinden van een oplossing. "Het onderwerp had dan ook behoren te zijn 'hoe herstellen we dat vertrouwen' maar daar ging het niet om. Wij zijn immers van mening dat nog steeds, tot op de dag van vandaag, niet in de volle omvang erkend wordt wat ons is aangedaan, inclusief de discriminatie en zwarte lijsten."

In de aanloop naar het debat dat donderdag over de onthullingen wordt gehouden, moeten politici zich uitspreken "tegen deze ongrondwettelijke werkwijze", schrijven de ouders. "Kunt u onze rechtstaat redden?"

Meer uit Binnenland

Geen gewonden door gaslek centrum Den Haag, gebied vrijgegeven

DEN HAAG (ANP) - Een deel van het winkelgebied in het centrum van Den Haag is donderdag afgesloten geweest na een gaslek. Niemand is gewond geraakt door het vrijgekomen gas, meldt de Veiligheidsregio Haaglanden.

9 minuten geleden
63-jarige fietser ernstig gewond na botsing met politieauto

ROTTERDAM (ANP) - Een politieauto is donderdagmiddag op de Schiedamsedijk in Rotterdam tegen een fietser aangereden. De politie was op weg naar een melding. De 63-jarige fietser is door de botsing ernstig gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht.

28 minuten geleden
Diensten onderzochten corona-critici, maar niet vanwege kritiek

DEN HAAG (ANP) - De veiligheidsdiensten hebben wel onderzoek gedaan naar mensen die kritiek hadden op het coronabeleid, maar niet puur vanwege die kritiek. Dat meldt de Commissie van Toezicht op de Inlichtingen- en Veiligheidsdiensten (CTIVD) na een onderzoek op verzoek van de parlementaire enquêtecommissie van Tweede Kamerleden die zich buigt over de coronacrisis.

31 minuten geleden
Meerdere verdachten in zaak IS-propaganda vrijdag voorgeleid

DEN HAAG (ANP) - Bij meerdere rechtbanken worden vrijdag verdachten voorgeleid die zijn aangehouden voor het verspreiden van extremistische propaganda van terreurorganisatie IS. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze ervan dat ze met TikTok-posts anderen wilden aansporen tot het plegen van terroristische misdrijven.

40 minuten geleden
Vrouw aangehouden in zaak over misstanden in Gronings gezinshuis

GRONINGEN (ANP) - In het strafrechtelijk onderzoek naar misstanden in een gezinshuis in de Groningse gemeente Westerkwartier is vorige week een 54-jarige vrouw aangehouden. Zij is gehoord over haar mogelijke betrokkenheid en mocht daarna weer naar huis. De vrouw blijft verdachte, meldt het Openbaar Ministerie.

1 uur geleden
Bijenkorf en HEMA in centrum Den Haag ontruimd na gaslek

DEN HAAG (ANP) - Een klein deel van het centrum in Den Haag is donderdag afgesloten nadat een gaslek was ontdekt in de kelder van de HEMA. Het gaat om de Gedempte Gracht en een deel van de Grote Marktstraat. De veiligheidsregio meldde eerder al dat de Bijenkorf en de HEMA zijn ontruimd.

2 uur geleden
Schoof voelt weemoed bij laatste EU-bijeenkomst

RIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof voelt "een tikje weemoed" bij zijn laatste EU-evenement. Hij is donderdag op het Vlaamse kasteel Alden Biesen voor een heidag en overleg met de andere EU-leiders over de economie.

2 uur geleden