Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Toeslagenouders' over notulen: ministers speelden spelletjes

'Toeslagenouders' over notulen: ministers speelden spelletjes

DEN HAAG (ANP) - De inhoud van de vrijgegeven notulen van de ministerraad "heeft ons in grote oproer gebracht". Dat schrijven de slachtoffers van het toeslagenschandaal in een brief aan Kamerleden, partijleiders en kabinetsleden. "Ministers waren bezig met spelletjes om Kamerleden onder de duim te krijgen", zeggen veertig gedupeerden. "Wij zien de notulen als een dieptepunt als het gaat om de informatie naar de Kamer toe."

Uit de notulen blijkt dat ministers veel klaagden over kritische Kamerleden. "De regering werkt Kamerleden in de coalitie die ons hielpen het liefst de laan uit. De nadruk had behoren te liggen op een oplossing", schrijven de teleurgestelde ouders.

De gedupeerden benadrukken dat Kamerleden als Pieter Omtzigt (CDA) juist geholpen hebben het schandaal aan het licht te brengen. Ook VVD-Kamerlid Helma Lodders wordt genoemd in de notulen als iemand die met de oppositie een "gezamenlijke strijd" voerde tegen toenmalig staatssecretaris Menno Snel. "Nu pas begrijpen we dat zij hun taak niet op een normale wijze konden uitvoeren, maar met enorm veel tegendruk die er niet hoort te zijn."

Spelletjes

Volgens de toeslagenouders lag de nadruk in de ministerraad veel te veel op deze "spelletjes", en niet op het vinden van een oplossing. "Het onderwerp had dan ook behoren te zijn 'hoe herstellen we dat vertrouwen' maar daar ging het niet om. Wij zijn immers van mening dat nog steeds, tot op de dag van vandaag, niet in de volle omvang erkend wordt wat ons is aangedaan, inclusief de discriminatie en zwarte lijsten."

In de aanloop naar het debat dat donderdag over de onthullingen wordt gehouden, moeten politici zich uitspreken "tegen deze ongrondwettelijke werkwijze", schrijven de ouders. "Kunt u onze rechtstaat redden?"

Meer uit Binnenland

Stille tocht voor gedode jongen Den Hoorn 'erg indrukwekkend'

DEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.

33 minuten geleden
Fracties D66, VVD en CDA in conclaaf over coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66, VVD en CDA zijn in conclaaf over het concept-coalitieakkoord dat hun partijleiders hebben uitonderhandeld. Kamerleden krijgen de kans om het document te lezen en kunnen daarna feedback geven.

34 minuten geleden
Tienduizenden kinderen door armoede zonder goede bril

DEN HAAG (ANP) - Zo'n 64.000 kinderen die in armoede leven in Nederland hebben geen of niet de goede bril, omdat hun ouders deze niet kunnen betalen. Dat blijkt uit onderzoek van het Amsterdam UMC in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).

43 minuten geleden
Bedrijven waarschuwen jongeren voor desinformatie over kraanwater

DEN HAAG (ANP) - De drinkwaterbedrijven en branchevereniging Vewin waarschuwen jongeren online voor desinformatie over de veiligheid van drinkwater. Uit onderzoek van bureau Motivaction, waaraan bijna 3500 mensen meededen, is naar voren gekomen dat het vertrouwen in de kwaliteit van kraanwater onder jongeren lager is dan onder andere inwoners van Nederland.

59 minuten geleden
Ministers werken aan wetten tegen Russische schaduwvloot

DEN HAAG (ANP) - Nieuwe wetten moeten het mogelijk maken om harder op te treden tegen schepen in de Russische schaduwvloot, die onder een valse vlag varen om oliesancties te ontwijken. Demissionair ministers Robert Tieman (Waterstaat, BBB) en David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) melden dat hun ministeries met spoed aan de benodigde wetswijzigingen werken, om deze nog voor de zomer naar de Tweede Kamer te kunnen sturen.

2 uur geleden
Fakkels en vuurwerk bij sfeeractie ArenA ondanks verbod

AMSTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde entrada in de buurt van station Bijlmer ArenA voor aanvang van de wedstrijd tussen Ajax en Olympiakos in de Champions League werden veel rode fakkels en vuurwerk afgestoken. Een verslaggever zag dat veel fans toekeken bij de sfeeractie van de harde supporterskern, die rond 18.00 uur begon. Rond de Johan Cruijff ArenA geldt een veiligheidsrisicogebied, wat onder meer inhoudt dat bezit en afsteken van vuurwerk niet zijn toegestaan.

2 uur geleden
17-jarige jongen aangehouden om beschieting en explosie Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - De politie heeft op woensdagmorgen een 17-jarige jongen uit Alkmaar aangehouden. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij een explosie en beschieting van een woning aan de Bannewaard in zijn thuisstad. Dat heeft de politie bekendgemaakt.

3 uur geleden