Toeslagendebat met enige vertraging begonnen
DEN HAAG (ANP) - Het debat in de Tweede Kamer over de informatievoorziening door het kabinet over de toeslagenaffaire is later begonnen dan gepland. Niet alle bewindslieden die de Kamerleden aan de tand wilden voelen waren aanwezig toen het debat zou beginnen. Bovendien moest eerst worden gestemd over een verzoek van PVV-leider Geert Wilders om nog meer geheime stukken van de ministerraad vrij te geven.
Namens het demissionaire kabinet zaten premier Mark Rutte en de ministers Wopke Hoekstra (Financiën), Wouter Koolmees (Sociale Zaken) en Kajsa Ollongren (Binnenlandse Zaken) op tijd klaar voor het debat. Maar op verzoek van SP-leider Lilian Marijnissen werd ook minister Sigrid Kaag (Buitenlandse Handel, tevens D66-leider) erbij gehaald. En op aandringen van de PvdA is ook staatssecretaris Alexandra van Huffelen (Toeslagen) uitgenodigd.
Wilders wilde daarnaast kunnen beschikken over de notulen van alle kabinetsvergaderingen waarin de toeslagenaffaire werd besproken. Maar dat verzoek kreeg geen steun van een meerderheid. Maandag werd al een deel van de gespreksverslagen vrijgegeven, terwijl die normaal gesproken twintig jaar strikt geheim blijven. De coalitiefracties en de SGP vinden dat voldoende om het debat te kunnen voeren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Dat premier Rob Jetten volgend jaar een kind krijgt met zijn partner Nicolás Keenan is "hartstikke mooi nieuws", zegt de voorzitter van Stichting Meer dan Gewenst, Arnoud Breitbarth. Die organisatie zet zich in voor lhbti+'ers met een gezin of kinderwens. "We hopen dat draagmoederschap hierdoor wat bekender en normaler wordt."
24 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Bibliotheek Rotterdam toont tijdens de komende Erasmusweek een boek van de filosoof dat lange tijd verloren werd gewaand. Het gaat om La civilité puerile, een Franse bewerking van Erasmus' handboek over goede manieren voor kinderen. Het boekje uit 1609 maakt nu onderdeel uit van de Rotterdamse UNESCO-Erasmuscollectie.
56 minuten geledenROZENBURG (ANP) - De Calandbrug in het Botlekgebied bij Rotterdam kampt weer met een storing. De brug is volgens ProRail sinds maandagochtend niet te gebruiken voor wegverkeer en ook scheepvaart kan niet onder de brug door. ProRail weet nog niet hoelang het herstel gaat duren.
1 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De 56-jarige man die ervan wordt verdacht een vrouw om het leven te hebben gebracht in Beek en Donk, had een relatie met haar. Dat bevestigt de politie desgevraagd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het reisadvies voor Frankrijk aangepast. Het ministerie waarschuwt Nederlanders in Frankrijk voor gewelddadige demonstraties in het land. De kleur van het reisadvies blijft geel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en zijn partner Nicolás Keenan verwachten in 2027 een kind. De twee kondigden dat maandag aan op Instagram. Bij een foto waarop ze een echofoto vasthouden, schrijven ze dat ze hun eiceldonor, hun draagmoeder Lisa en hun gezinnen "super dankbaar" zijn.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Groningen en Noord-Drenthe roepen JA21 op het initiatiefwetsvoorstel om delen van het Groningenveld te behouden als gasreserve niet in te dienen. De regio wijst erop dat het voorstel haaks staat op de eerdere belofte van Den Haag om het Groningenveld definitief te sluiten.
2 uur geleden