Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toeslagenaffaire speelt ook op verkiezingscongres PvdA

Toeslagenaffaire speelt ook op verkiezingscongres PvdA

DEN HAAG (ANP) - Heeft de toeslagenaffaire gevolgen voor het lijsttrekkerschap van Lodewijk Asscher voor de PvdA? Dat wordt duidelijk op het digitale verkiezingscongres van de sociaaldemocraten dat donderdag begint.

Een aantal leden vindt dat de kwestie politieke gevolgen moet hebben voor Asscher. Zij hebben een motie van die strekking ingediend. Asscher was in het vorige kabinet van 2012 tot 2017 vicepremier en minister van Sociale Zaken en nauw betrokken bij de affaire.

Inmiddels heeft een reeks prominenten zich achter de beoogd lijsttrekker geschaard. Onder hen zijn de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb, ex-ministers Jet Bussemaker en Jeroen Dijsselbloem en de huidige Tweede Kamerfractie.

Donderdag wordt duidelijk wat de leden van de motie tegen Asscher vinden. Er is de afgelopen dagen over gestemd. Als het verschil tussen de voor- en tegenstemmers te gering is, dan wordt er op het congres nog opnieuw over gestemd.

De verwachting is dat Asscher voldoende steun zal krijgen van de leden. Hij maakte vorige maand zijn excuses voor zijn rol in de toeslagenaffaire waarbij duizenden ouders onterecht keihard zijn aangepakt als fraudeur.

Het congres is verspreid over drie dagen. Zaterdag wordt de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen en het verkiezingsprogramma vastgesteld. Ook geeft Asscher dan een speech als hij gekozen is.

Een dag voor het congres moest Asscher in quarantaine omdat een van zijn zoons het coronavirus heeft opgelopen.

Meer uit Binnenland

Speurhonden vinden geen personen tijdens zoektocht Utrecht

UTRECHT (ANP) - Hulpdiensten en speurhonden hebben de hele nacht gezocht naar slachtoffers van de explosie en brand in het centrum van Utrecht. Daarbij zijn geen levende of overleden slachtoffers gevonden. Dat meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio op vrijdagochtend.

8 minuten geleden
Aantal wolvenaanvallen op vee afgelopen jaar fors gestegen

DEN HAAG (ANP) - Wolven hebben vorig jaar opnieuw veel vaker schapen en ander vee aangevallen. Tot en met oktober zijn er 840 aanvallen op dieren geregistreerd, waarmee het record van 770 aanvallen in heel 2024 wordt verbroken. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van gegevens van BIJ12. Deze organisatie behandelt voor de provincies wolvenzaken.

44 minuten geleden
Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

5 uur geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

6 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

8 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

9 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

9 uur geleden