Toeslagenaffaire speelt ook op verkiezingscongres PvdA
DEN HAAG (ANP) - Heeft de toeslagenaffaire gevolgen voor het lijsttrekkerschap van Lodewijk Asscher voor de PvdA? Dat wordt duidelijk op het digitale verkiezingscongres van de sociaaldemocraten dat donderdag begint.
Een aantal leden vindt dat de kwestie politieke gevolgen moet hebben voor Asscher. Zij hebben een motie van die strekking ingediend. Asscher was in het vorige kabinet van 2012 tot 2017 vicepremier en minister van Sociale Zaken en nauw betrokken bij de affaire.
Inmiddels heeft een reeks prominenten zich achter de beoogd lijsttrekker geschaard. Onder hen zijn de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb, ex-ministers Jet Bussemaker en Jeroen Dijsselbloem en de huidige Tweede Kamerfractie.
Donderdag wordt duidelijk wat de leden van de motie tegen Asscher vinden. Er is de afgelopen dagen over gestemd. Als het verschil tussen de voor- en tegenstemmers te gering is, dan wordt er op het congres nog opnieuw over gestemd.
De verwachting is dat Asscher voldoende steun zal krijgen van de leden. Hij maakte vorige maand zijn excuses voor zijn rol in de toeslagenaffaire waarbij duizenden ouders onterecht keihard zijn aangepakt als fraudeur.
Het congres is verspreid over drie dagen. Zaterdag wordt de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen en het verkiezingsprogramma vastgesteld. Ook geeft Asscher dan een speech als hij gekozen is.
Een dag voor het congres moest Asscher in quarantaine omdat een van zijn zoons het coronavirus heeft opgelopen.
Meer uit Binnenland
VENLO (ANP) - De politie heeft dinsdag een 20-jarige man uit Venlo aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de dood van zijn vijf maanden oude baby. Het kindje overleed in december onder verdachte omstandigheden, meldt de politie donderdag.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft in een week tijd bijna 2,4 miljoen kilo zout gestrooid op provinciale wegen en fietspaden, de grootste hoeveelheid in zeker vijf jaar. Sinds de eerste 'strooidag' van deze winter (23 december) gaat het in totaal al om bijna 3 miljoen kilogram. Vorige winter reden de provinciale strooiwagens 2,23 miljoen kilo zout uit, in 2023-2024 was dat 1,81 miljoen kilo (1810 ton).
13 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na de dood van een 60-jarige man in Schiedam maandag. Het gaat om jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam. De man overleed waarschijnlijk nadat hij werd mishandeld, na een ruzie over het gooien van sneeuwballen. Hij werd ter plekke gereanimeerd door hulpdiensten en een voorbijganger, maar kon niet meer worden gered.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS rijdt vrijdag opnieuw met een afgeschaalde dienstregeling vanwege het winterse weer. Dit betekent dat op een aantal trajecten minder treinen rijden en reizigers vaker moeten overstappen en langer onderweg zijn. Ook kunnen treinen drukker zijn dan anders. Ook wordt de dienstregeling in het noorden van het land losgekoppeld van de rest van het land, meldt ProRail.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de val van het Assad-regime zijn vorig jaar 945 Syrische vluchtelingen vanuit Nederland vrijwillig teruggekeerd naar hun moederland, meldt de Dienst Terugkeer en Vertrek (DTenV). Daarnaast is de dienst nog bezig met het vertrek van 440 Syriƫrs die zich eind 2025 hebben gemeld voor een tijdelijke regeling, waardoor ze extra geld krijgen om ze te helpen met hun terugkeer.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vijf jongemannen die veroordeeld zijn in de Mallorca-zaak voor geweld tegen Carlo Heuvelman hebben een schikking getroffen met zijn vriendin. Dat melden betrokken advocaten in een gezamenlijke verklaring. Hoeveel geld is betaald, is niet bekendgemaakt.
4 uur geledenASSEN (ANP) - De rechtbank in Assen behandelt de zaak over de kunstroof in het Drents Museum op 14, 16 en 17 april inhoudelijk. Dat is donderdag bekendgemaakt tijdens een vierde inleidende zitting in de rechtbank, waarbij alleen verdachte Jan B. (21) aanwezig was. Douglas Chesley W. (37) en Bernhard Z. (35) kwamen niet.
4 uur geleden