Toeslagenaffaire speelt ook op verkiezingscongres PvdA
DEN HAAG (ANP) - Heeft de toeslagenaffaire gevolgen voor het lijsttrekkerschap van Lodewijk Asscher voor de PvdA? Dat wordt duidelijk op het digitale verkiezingscongres van de sociaaldemocraten dat donderdag begint.
Een aantal leden vindt dat de kwestie politieke gevolgen moet hebben voor Asscher. Zij hebben een motie van die strekking ingediend. Asscher was in het vorige kabinet van 2012 tot 2017 vicepremier en minister van Sociale Zaken en nauw betrokken bij de affaire.
Inmiddels heeft een reeks prominenten zich achter de beoogd lijsttrekker geschaard. Onder hen zijn de Rotterdamse burgemeester Ahmed Aboutaleb, ex-ministers Jet Bussemaker en Jeroen Dijsselbloem en de huidige Tweede Kamerfractie.
Donderdag wordt duidelijk wat de leden van de motie tegen Asscher vinden. Er is de afgelopen dagen over gestemd. Als het verschil tussen de voor- en tegenstemmers te gering is, dan wordt er op het congres nog opnieuw over gestemd.
De verwachting is dat Asscher voldoende steun zal krijgen van de leden. Hij maakte vorige maand zijn excuses voor zijn rol in de toeslagenaffaire waarbij duizenden ouders onterecht keihard zijn aangepakt als fraudeur.
Het congres is verspreid over drie dagen. Zaterdag wordt de kandidatenlijst voor de Tweede Kamerverkiezingen en het verkiezingsprogramma vastgesteld. Ook geeft Asscher dan een speech als hij gekozen is.
Een dag voor het congres moest Asscher in quarantaine omdat een van zijn zoons het coronavirus heeft opgelopen.
Meer uit Binnenland
DOESBURG (ANP) - Uit het Zilvermuseum in het Gelderse Doesburg is in de nacht van dinsdag op woensdag veel zilver gestolen. De inbrekers zijn voortvluchtig, de politie laat woensdagavond weten dat er nog niemand is gearresteerd.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof vindt het een positieve ontwikkeling dat de Amerikaanse president Donald Trump de aangekondigde heffingen voor Europese landen weer heeft ingetrokken. "Positief dat de weg naar de-escalatie is ingeslagen en dat de 10 procent importtarieven van tafel zijn", laat hij op X weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het marineschip DSS Galatea begeleidt momenteel twee Russische schepen die vanuit het zuiden het Nederlandse deel van de Noordzee zijn binnengevaren. Het is de tweede keer in enkele dagen dat dit gebeurt, meldt het ministerie van Defensie.
6 uur geledenGOUDA (ANP) - De bestuurster van de auto die woensdagochtend te water raakte bij de Julianasluis in Gouda is aan haar verwondingen overleden. Dat meldt de politie woensdag aan het eind van de middag. Het slachtoffer is een 58-jarige vrouw uit de Zuid-Hollandse plaats.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De toezichthouder voor privacy, de Autoriteit Persoonsgegevens, wil dat het komende kabinet meer doet tegen het massaal verzamelen van persoonsgegevens door bedrijven en overheden. Ook zou de overheid moeten zorgen voor veilige toepassingen van kunstmatige intelligentie (AI), zegt de waakhond.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Jeugdzorgmedewerkers uit het hele land gaan vanaf 3 februari actievoeren, melden vakbonden FNV Zorg & Welzijn, CNV en FBZ. Zij hebben hun leden en de werkgevers hierover woensdag geïnformeerd. De acties die gepland staan, zijn zogenoemde stiptheidsacties en actiebijeenkomsten.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beveiliging van het gebied rond de Utrechtse Visscherssteeg, waar donderdag een of meerdere explosies waren, is opnieuw verlengd. Tot zeker maandag is beveiliging aanwezig in en rond de straat in de binnenstad, meldt de gemeente. Eerder was aangekondigd dat het gebied tot zeker vrijdag zou worden beveiligd.
12 uur geleden