Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toeschouwers komen op lightversie ABN-toernooi puur voor tennis

Toeschouwers komen op lightversie ABN-toernooi puur voor tennis

ROTTERDAM (ANP) - Op de 49e editie van het ABN AMRO World Tennis Tournament komen de toeschouwers puur voor het tennis. Waar het toernooi een reputatie heeft opgebouwd op het gebied van entertainment is er dit jaar vanwege de coronamaatregelen alleen toegang tot het centercourt.

Duizenden vrouwen en bussen vol met kinderen weten jaarlijks, voor respectievelijk Ladies Day en Kids Day, hun weg te vinden naar Ahoy. Voor sommigen is tennis bijzaak, horeca en winkels zorgen voor de nodige afleiding en in een speciaal ingerichte hal worden normaal gesproken de hele dag door clinics en andere activiteiten georganiseerd.

In die hal hebben de toeschouwers normaliter toegang tot de trainingsbanen, waar ze een handtekening kunnen scoren met hun favoriete speler of op de foto kunnen met een van de deelnemers. Dit jaar is de hal afgeschermd voor publiek en zijn alleen spelers en coaches welkom.

Publieksvriendelijk

Toernooidirecteur Richard Krajicek had zich al verzoend met wederom een editie zonder publiek, maar eind vorige maand besloot de organisatie de plannen toch te wijzigen. Waar het centercourt opnieuw zou worden ingericht als televisiestudio, werd het lastminute toch nog publieksvriendelijk gemaakt.

"En dat terwijl het toernooi met publiek economisch minder aantrekkelijk is", vertelt een woordvoerder. "Denk aan de inzet van beveiligingsmensen, parkeerregelaars en de bouw van tribunes."

Per sessie zijn er in Ahoy 1250 mensen welkom. "En omdat er toch publiek welkom is, moeten we 60 procent van het prijzengeld betalen in plaats van de 50 procent bij een toernooi helemaal zonder publiek. 10 procent van het prijzengeld levert ook weer zo'n twee ton aan kosten op." Fans zijn alleen welkom op de eerste ring en over de tweede ring hangt een groot gordijn. Skyboxen hebben plaatsgemaakt voor duurdere 'courtside'-plekken.

Volgend jaar

Volgend jaar hoopt toernooidirecteur Krajicek weer op volle tribunes. "Vorig jaar zei ik 'eens maar nooit meer'. Laten we daar 'twee keer maar nooit meer' van maken", zei Krajicek. "Hopelijk kunnen we tijdens de 50e editie iedereen weer zoals gebruikelijk verwelkomen."

Het toernooi is dit jaar zo goed als 'uitverkocht'. Alleen voor de woensdagmiddag, normaliter Kids Day, zijn nog kaarten beschikbaar. Na de eerste avondpartij, die om 19.30 uur begint, moeten alle toeschouwers het sportpaleis verlaten.

Meer uit Sport

Topbokser Parker onthutst na positieve dopingtest

WELLINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Nieuw-Zeelandse bokser Joseph Parker (33) kan niet verklaren waarom hij bij een dopingcontrole positief heeft getest. De voormalige wereldkampioen bij de zwaargewichten werd betrapt bij een controle voor zijn verloren partij op 25 oktober tegen de Brit Fabio Wardley. De promotor van die partij bevestigde het nieuws zonder te zeggen om welke substantie het gaat. Volgens de Britse tabloid The Sun gaat het om cocaïne.

2 uur geleden
Beachduo Stam/Schoon begint WK met winst

ADELAIDE (ANP) - Katja Stam en Raïsa Schoon hebben zaterdag hun eerste groepswedstrijd op de wereldkampioenschappen beachvolleybal gewonnen. Het duo, dat dankzij een wildcard aan het toernooi in het Australische Adelaide mag deelnemen, versloeg de Françaises Clémence Vieira en Aline Chamereau in twee sets: 21-14 21-15.

4 uur geleden
Stolz klopt Zurek en De Boo op 1000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege op de 1000 meter moeten laten aan Jordan Stolz. De Amerikaan bleef met 1.05,66 vlak boven zijn eigen wereldrecord van 1.05,37. De Boo werd derde met 1.06,34 en was ook nog langzamer dan de Pool Damian Zurek, die een persoonlijk record van 1.06,02 reed.

9 uur geleden
Leerdam troeft Kok af op 1000 meter in wereldbeker Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de zege gegrepen op de 1000 meter. Leerdam versloeg in haar rit landgenote Femke Kok met een tijd van 1.12,35. Kok werd tweede met 1.12,43. Béatrice Lamarche uit Canada werd met 1.12,77 derde.

9 uur geleden
Nederlanders in schaduw van wereldrecord Loubineaud op 5000 meter

SALT LAKE CITY (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn niet in de buurt van het podium gekomen bij de wereldbekerwedstrijd op de 5000 meter in Salt Lake City. Chris Huizinga was op de vijfde plaats de beste Nederlander. De zege ging naar Timothy Loubineaud. De 29-jarige Fransman verbeterde met 6.00,23 het wereldrecord van olympisch kampioen Nils van der Poel (6.01,56), nadat de 19-jarige Tsjech Metodej Jilek daar met 6.02,78 net boven was gebleven. De Noor Sander Eitrem werd met 6.03,38 derde.

11 uur geleden
Beune wint eerste wereldbeker op 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune is het wereldbekerseizoen begonnen met een zege op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene kwam in Salt Lake City tot een persoonlijk record van 3.53,69 en was daarmee sneller dan Valérie Maltais (3.56,52) uit Canada en Ragne Wiklund (3.57,19) uit Noorwegen.

12 uur geleden
Nederland na nederlaag Lamens al vrijwel uitgeschakeld in BJK Cup

BENGALURU (ANP) - Suzan Lamens heeft de tweede partij in de Billie Jean King Cup tussen Nederland en Slovenië verloren. De nummer 1 van Nederland ging in drie sets ten onder tegen Kaja Juvan: 6-7(5) 6-4 3-6. Hoewel het team van captain Elise Tamaëla wel het dubbelspel van het eerste groepsduel won, is Oranje zo goed als uitgeschakeld. Nederland speelt zondag de tweede en laatste groepswedstrijd tegen India.

19 uur geleden