Toeschouwers etappes vrijdag en zaterdag moeten mondkapjes dragen
PARIJS (ANP/AFP) - Toeschouwers bij de negentiende etappe van de Ronde van Frankrijk, die vrijdag door het zuidwesten van het land voert, moeten een mondkapje dragen voor het deel van de wedstrijd dat door Landes loopt. Dat is een van de Franse departementen die het zwaarst door Covid-19 zijn getroffen.
"Om de gezondheid en de veiligheid van alle burgers die aanwezig zijn op de wegen om de Ronde van Frankrijk te volgen te garanderen, heeft Landes, een decreet uitgevaardigd. Dat stelt het dragen van een mondmasker verplicht voor iedereen die ouder is dan elf jaar en zich van 10.00 uur tot 16.00 uur in een ruimte van 20 meter aan weerszijden van het parcours van de Ronde van Frankrijk bevindt", aldus het decreet van het departementsbestuur.
De etappe voert de renners van Mourenx bij de Pyreneeën naar Libourne, ten oosten van Bordeaux. De mondkapjesverplichting was door de autoriteiten eerder ook al ingesteld voor de twintigste etappe, een tijdrit op zaterdag tussen Libourne en Saint-Emilion.
Volgens de regionale gezondheidsautoriteiten bedroeg het aantal besmettingen in de Landes-regio woensdag 38,8 per 100.000 inwoners en is de Delta-variant verantwoordelijk voor bijna 74 procent van de positieve gevallen.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
12 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
18 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden