Toeschouwers etappes vrijdag en zaterdag moeten mondkapjes dragen
PARIJS (ANP/AFP) - Toeschouwers bij de negentiende etappe van de Ronde van Frankrijk, die vrijdag door het zuidwesten van het land voert, moeten een mondkapje dragen voor het deel van de wedstrijd dat door Landes loopt. Dat is een van de Franse departementen die het zwaarst door Covid-19 zijn getroffen.
"Om de gezondheid en de veiligheid van alle burgers die aanwezig zijn op de wegen om de Ronde van Frankrijk te volgen te garanderen, heeft Landes, een decreet uitgevaardigd. Dat stelt het dragen van een mondmasker verplicht voor iedereen die ouder is dan elf jaar en zich van 10.00 uur tot 16.00 uur in een ruimte van 20 meter aan weerszijden van het parcours van de Ronde van Frankrijk bevindt", aldus het decreet van het departementsbestuur.
De etappe voert de renners van Mourenx bij de Pyreneeën naar Libourne, ten oosten van Bordeaux. De mondkapjesverplichting was door de autoriteiten eerder ook al ingesteld voor de twintigste etappe, een tijdrit op zaterdag tussen Libourne en Saint-Emilion.
Volgens de regionale gezondheidsautoriteiten bedroeg het aantal besmettingen in de Landes-regio woensdag 38,8 per 100.000 inwoners en is de Delta-variant verantwoordelijk voor bijna 74 procent van de positieve gevallen.
Meer uit Sport
AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.
12 uur geledenAUGUSTA (ANP/AFP) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.
18 uur geledenROUBAIX (ANP) - Franziska Koch heeft Parijs-Roubaix gewonnen. De Duitse wielrenster van FDJ United-SUEZ versloeg Marianne Vos en Pauline Ferrand-Prévot in een sprint op de wielerbaan van Roubaix. Ploeggenoten Vos en Ferrand-Prévot waren er niet in geslaagd de Duitse renster te lossen.
1 dag geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner is na zijn overwinning in de finale van de Monte Carlo Masters weer de nummer 1 van de wereldranglijst. De 24-jarige Italiaan rekende op het gravel van Monaco in twee sets af met zijn grote rivaal Carlos Alcaraz: 7-6 (5) 6-3. Het was de eerste keer dat Sinner een groot graveltoernooi op zijn naam wist te schrijven.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Mathieu van der Poel is er door lekke banden niet in geslaagd voor de vierde keer op rij Parijs-Roubaix te winnen. Hij kon in een lange achtervolging door lekke banden niet meer bij de koplopers geraken en eindigde als vierde. "Mijn koers was over in het Bos, ik heb er alles aan gedaan, maar net niet", reageerde de drievoudig winnaar bij de NOS op zijn lekke banden op de beruchte kasseistrook Bos van Wallers.
1 dag geledenROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.
1 dag geleden