Toeschouwers etappes vrijdag en zaterdag moeten mondkapjes dragen
PARIJS (ANP/AFP) - Toeschouwers bij de negentiende etappe van de Ronde van Frankrijk, die vrijdag door het zuidwesten van het land voert, moeten een mondkapje dragen voor het deel van de wedstrijd dat door Landes loopt. Dat is een van de Franse departementen die het zwaarst door Covid-19 zijn getroffen.
"Om de gezondheid en de veiligheid van alle burgers die aanwezig zijn op de wegen om de Ronde van Frankrijk te volgen te garanderen, heeft Landes, een decreet uitgevaardigd. Dat stelt het dragen van een mondmasker verplicht voor iedereen die ouder is dan elf jaar en zich van 10.00 uur tot 16.00 uur in een ruimte van 20 meter aan weerszijden van het parcours van de Ronde van Frankrijk bevindt", aldus het decreet van het departementsbestuur.
De etappe voert de renners van Mourenx bij de Pyreneeën naar Libourne, ten oosten van Bordeaux. De mondkapjesverplichting was door de autoriteiten eerder ook al ingesteld voor de twintigste etappe, een tijdrit op zaterdag tussen Libourne en Saint-Emilion.
Volgens de regionale gezondheidsautoriteiten bedroeg het aantal besmettingen in de Landes-regio woensdag 38,8 per 100.000 inwoners en is de Delta-variant verantwoordelijk voor bijna 74 procent van de positieve gevallen.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Het golftoernooi KLM Open keert in 2027 terug naar de Kennemer Golf & Country Club in Zandvoort. Dat meldt de organisatie in een persbericht. Dit jaar is het evenement van 4 tot en met 7 juni nog op The International bij Amsterdam, opnieuw met oud-voetballer Ruud Gullit als toernooidirecteur.
2 uur geledenTORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun doorgedrongen tot de halve finales van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko-Pomorska Arena met gemak haar serie in een tijd van 51,48. De halve finales zijn vrijdagavond.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Matthew Brennan kan zaterdag niet meedoen aan Milaan-Sanremo, het eerste wielermonument van het jaar. De 20-jarige Britse wielrenner is ziek en wordt vervangen door Victor Campenaerts, meldt zijn ploeg Visma-Lease a Bike.
5 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Luka Doncic heeft in de NBA de Los Angeles Lakers langs Miami Heat geleid. De 27-jarige Sloveen maakte in de door zijn team met 134-126 gewonnen wedstrijd liefst 60 punten. Voor de LA Lakers was het de achtste overwinning op rij.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Iga Swiatek is bij het tennistoernooi van Miami direct uitgeschakeld. De als tweede geplaatste Poolse verloor in de tweede ronde in drie sets van haar landgenote Magda Linette: 6-1 5-7 3-6. Voor Swiatek, die in de eerste ronde niet in actie hoefde te komen, was het haar eerste nederlaag in de openingsronde van 74 WTA-toernooien.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.
20 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.
20 uur geleden