Toernooizege tennisster Svitolina na marathonpartij
MONTERREY (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het toernooi van Monterrey gewonnen. Nadat de 25-jarige Oekraïense in de halve finales nog in 50 minuten klaar was met Arantxa Rus, moest ze in de finale een waar gevecht leveren met de Tsjechische Marie Bouzkova. Na zo'n drie uur tennis vielen de setstanden in het voordeel van Svitolina uit: 7-5 4-6 6-4.
De toon werd meteen gezet in de eerste game. Bouzkova kreeg liefst zeven kansen op een vroege break, en brak uiteindelijk de opslag van haar als eerste geplaatste tegenstandster. Svitolina pakte de set wel, maar in de tweede was Bouzkova de baas. De Oekraïense mocht in de derde set bij 5-2 al serveren voor de wedstrijd, maar verloor toen opnieuw haar opslag. "Het was een ongelooflijk gevecht", zei Svitolina die de vijftiende toernooizege in haar loopbaan boekte. De laatste dateerde van het najaar van 2018.
Bouzkova was als negende geplaatst in de Mexicaanse stad. Beide speelsters zouden na hun finale afreizen naar Indian Wells, maar het toernooi in Californië werd op het laatste moment afgelast vanwege het coronavirus.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
7 uur geleden