Toernooidirecteur wijt zaak-Djokovic aan veranderde richtlijnen
MELBOURNE (ANP) - De weigering van Novak Djokovic in Australië komt volgens de toernooidirecteur van de Australian Open, Craig Tiley, door de snel veranderende richtlijnen in het land. Djokovic verblijft al een paar dagen in een hotel, in afwachting van een rechtszaak.
"We gaan niemand de schuld geven", zei Tiley tegen Channel 9. "Alles wat ik kan zeggen is dat, voornamelijk omdat er de hele tijd veel tegenstrijdige informatie is, we elke week met Binnenlandse Zaken hebben gesproken. We spraken met alle delen van de regering om ervoor te zorgen dat we het juiste deden met de vrijstellingen. De tegenstrijdige informatie die we ontvingen, kwam door de veranderende omgeving."
Djokovic dacht over een geldige 'medische vrijstelling' te beschikken om zonder vaccinatiebewijs het land in te mogen om deel te kunnen nemen aan de Australian Open. Bij aankomst op de luchthaven werd de Serviër vastgehouden omdat hij niet voldoende bewijs had waarom hij recht zou hebben op die vrijstelling.
"Alle informatie die we destijds hadden, de kennis die we toen hadden, hebben we aan de spelers verstrekt", zei Tiley over het misverstand. "Er zou altijd een paar spelers zijn die om medische redenen vrijstelling nodig hadden. We hebben nauw samengewerkt met de regering van de staat Victoria."
Tiley hoopt dat Djokovic alsnog wordt toegelaten tot het land. "Ik zou hem graag de Australian Open zien spelen, ja", zei Tiley. Djokovic zou in Melbourne voor zijn tiende Australian Open-titel kunnen gaan. Zijn advocaten meldden zaterdag dat Djokovic half december nog besmet is geweest met het coronavirus. In de dagen na zijn positieve test zou Djokovic wel in het openbaar zijn verschenen.
Eerder deze week zei Richard Krajicek al dat hij dacht dat er sprake was van een misverstand. "Het lijkt er op dat er sprake is van een misverstand tussen speler, organisatie en overheid", liet Krajicek donderdag optekenen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
13 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
19 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
21 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
21 uur geleden