Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toernooidirecteur wijt zaak-Djokovic aan veranderde richtlijnen

Toernooidirecteur wijt zaak-Djokovic aan veranderde richtlijnen

MELBOURNE (ANP) - De weigering van Novak Djokovic in Australië komt volgens de toernooidirecteur van de Australian Open, Craig Tiley, door de snel veranderende richtlijnen in het land. Djokovic verblijft al een paar dagen in een hotel, in afwachting van een rechtszaak.

"We gaan niemand de schuld geven", zei Tiley tegen Channel 9. "Alles wat ik kan zeggen is dat, voornamelijk omdat er de hele tijd veel tegenstrijdige informatie is, we elke week met Binnenlandse Zaken hebben gesproken. We spraken met alle delen van de regering om ervoor te zorgen dat we het juiste deden met de vrijstellingen. De tegenstrijdige informatie die we ontvingen, kwam door de veranderende omgeving."

Djokovic dacht over een geldige 'medische vrijstelling' te beschikken om zonder vaccinatiebewijs het land in te mogen om deel te kunnen nemen aan de Australian Open. Bij aankomst op de luchthaven werd de Serviër vastgehouden omdat hij niet voldoende bewijs had waarom hij recht zou hebben op die vrijstelling.

"Alle informatie die we destijds hadden, de kennis die we toen hadden, hebben we aan de spelers verstrekt", zei Tiley over het misverstand. "Er zou altijd een paar spelers zijn die om medische redenen vrijstelling nodig hadden. We hebben nauw samengewerkt met de regering van de staat Victoria."

Tiley hoopt dat Djokovic alsnog wordt toegelaten tot het land. "Ik zou hem graag de Australian Open zien spelen, ja", zei Tiley. Djokovic zou in Melbourne voor zijn tiende Australian Open-titel kunnen gaan. Zijn advocaten meldden zaterdag dat Djokovic half december nog besmet is geweest met het coronavirus. In de dagen na zijn positieve test zou Djokovic wel in het openbaar zijn verschenen.

Eerder deze week zei Richard Krajicek al dat hij dacht dat er sprake was van een misverstand. "Het lijkt er op dat er sprake is van een misverstand tussen speler, organisatie en overheid", liet Krajicek donderdag optekenen.

Meer uit Sport

Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

7 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

7 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

8 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

10 uur geleden
Amerikaan Lamperti sprint naar winst in openingsrit Parijs-Nice

CARRIÈRES-SOUS-POISSY (ANP) - De Amerikaan Luke Lamperti heeft de eerste etappe van de achtdaagse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. De 23-jarige wielrenner van EF Education - EasyPost sprintte in Carrières-sous-Poissy na 171 grotendeels vlakke kilometers naar de zege na goed voorbereidend werk van zijn Nederlandse ploeggenoot Marijn van den Berg. De Belg Vito Braet werd tweede, voor Orluis Aular uit Venezuela.

10 uur geleden
Groenewoud is trots op zilver na mislukte start WK allround

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was er trots op dat ze na een mislukte 500 meter van zaterdag toch nog naar zilver was gereden op het WK allround. "Ik kwam voor goud, maar als je na de eerste 500 meter al zo'n achterstand hebt, wordt het lastig. Uiteindelijk ben ik hartstikke trots op die zilveren medaille", zei Groenewoud.

10 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor EK met zege op Zwitserland

ALMERE (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben zich geplaatst voor het EK in december. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in Almere met 25-22 te sterk voor Zwitserland.

10 uur geleden