Toernooidirecteur Lahm tevreden met probleemloos verloop EK
BERLIJN (ANP/DPA) - Toernooidirecteur Philipp Lahm is een week voor het einde van het EK voetbal tevreden met de genomen veiligheidsmaatregelen. "Veiligheid was de grootste uitdaging en ik denk dat er geweldig werk is geleverd", verklaarde de oud-speler. Tot op heden zijn er geen grote incidenten of clashes tussen supportersgroepen geweest in Duitsland.
Lahm benadrukte ook het succes van de supportersmarsen richting de stadions. "De fans ontmoeten elkaar op de stadspleinen en vieren samen feest", zei hij tegen de Italiaanse krant La Repubblica. "We hebben heel hard gewerkt om dit mogelijk te maken."
Op klachten van sommige supporters over vertraagde of uitgevallen treinen, reageerde Lahm laconiek. Hoewel hij zelf een keer een aftrap van een groepswedstrijd miste door een vertraging. "De meeste treinen die ik heb genomen waren op tijd of slechts een paar minuten te laat. Wij Duitsers zijn gewend aan kleine vertragingen."
Lahm zag slechts één negatief punt dit EK. "Het enige spijtige is dat de Schotse fans vroegtijdig naar huis moesten", aldus de toernooidirecteur. Schotland, dat werd gesteund door de enthousiaste 'Tartan Army', eindigde in zijn groep als laatste met 1 punt uit drie duels.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
9 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
12 uur geleden