Toernooidirecteur Lahm tevreden met probleemloos verloop EK
BERLIJN (ANP/DPA) - Toernooidirecteur Philipp Lahm is een week voor het einde van het EK voetbal tevreden met de genomen veiligheidsmaatregelen. "Veiligheid was de grootste uitdaging en ik denk dat er geweldig werk is geleverd", verklaarde de oud-speler. Tot op heden zijn er geen grote incidenten of clashes tussen supportersgroepen geweest in Duitsland.
Lahm benadrukte ook het succes van de supportersmarsen richting de stadions. "De fans ontmoeten elkaar op de stadspleinen en vieren samen feest", zei hij tegen de Italiaanse krant La Repubblica. "We hebben heel hard gewerkt om dit mogelijk te maken."
Op klachten van sommige supporters over vertraagde of uitgevallen treinen, reageerde Lahm laconiek. Hoewel hij zelf een keer een aftrap van een groepswedstrijd miste door een vertraging. "De meeste treinen die ik heb genomen waren op tijd of slechts een paar minuten te laat. Wij Duitsers zijn gewend aan kleine vertragingen."
Lahm zag slechts één negatief punt dit EK. "Het enige spijtige is dat de Schotse fans vroegtijdig naar huis moesten", aldus de toernooidirecteur. Schotland, dat werd gesteund door de enthousiaste 'Tartan Army', eindigde in zijn groep als laatste met 1 punt uit drie duels.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
4 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
4 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
10 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
11 uur geleden