Toernooidirecteur Lahm tevreden met probleemloos verloop EK
BERLIJN (ANP/DPA) - Toernooidirecteur Philipp Lahm is een week voor het einde van het EK voetbal tevreden met de genomen veiligheidsmaatregelen. "Veiligheid was de grootste uitdaging en ik denk dat er geweldig werk is geleverd", verklaarde de oud-speler. Tot op heden zijn er geen grote incidenten of clashes tussen supportersgroepen geweest in Duitsland.
Lahm benadrukte ook het succes van de supportersmarsen richting de stadions. "De fans ontmoeten elkaar op de stadspleinen en vieren samen feest", zei hij tegen de Italiaanse krant La Repubblica. "We hebben heel hard gewerkt om dit mogelijk te maken."
Op klachten van sommige supporters over vertraagde of uitgevallen treinen, reageerde Lahm laconiek. Hoewel hij zelf een keer een aftrap van een groepswedstrijd miste door een vertraging. "De meeste treinen die ik heb genomen waren op tijd of slechts een paar minuten te laat. Wij Duitsers zijn gewend aan kleine vertragingen."
Lahm zag slechts één negatief punt dit EK. "Het enige spijtige is dat de Schotse fans vroegtijdig naar huis moesten", aldus de toernooidirecteur. Schotland, dat werd gesteund door de enthousiaste 'Tartan Army', eindigde in zijn groep als laatste met 1 punt uit drie duels.
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
7 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
10 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in de strijd om een plek in de play-offs voor Europees voetbal genoegen moeten nemen met 1 punt tegen Go Ahead Eagles. Het duel op Het Kasteel in Rotterdam eindigde in 2-2.
10 uur geleden