
Toernooidirecteur denkt dat Djokovic Australian Open gaat spelen
MELBOURNE (ANP) - Negenvoudig Australian Open-kampioen Novak Djokovic gaat begin volgend jaar niet het risico lopen naast zijn 21e grandslamtitel te grijpen. Dat is de overtuiging van toernooidirecteur Craig Tiley.
"Hij staat op 20 grand slams, net als Rafael Nadal en Roger Federer. Ik verwacht dat een van hen de anderen gaat passeren. Ik denk niet dat Novak die eer aan iemand anders geeft", zei Tiley. "Een ding staat vast: als hij hier in januari gaat spelen, dan is hij gevaccineerd."
Voor deelname aan de Australian Open geldt een vaccinatieplicht. "We zullen zien, we moeten afwachten", was het enige dat Djokovic afgelopen weekend losliet over zijn deelname.
"Hij heeft zijn medische status met niemand gedeeld. Hij vindt dat een privékwestie en is van mening dat iedereen het recht moet hebben te kunnen kiezen", aldus Tiley, die verwacht dat in januari 95 tot 100 procent van de tennissers gevaccineerd is. Tiley denkt dat ook Djokovic dan bij de gevaccineerden hoort. "Hij heeft het toernooi negen keer gewonnen en ik weet zeker dat hij er tien van wil maken."
De Australian Open begint op maandag 17 januari. Begin dit jaar versloeg Djokovic in de finale Daniil Medvedev in drie sets.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
43 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
3 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord eert de overleden clublegende Rinus Israël met foto's en video's op zijn sociale kanalen. De club noemt hem "de onverzettelijke verdediger" die met Feyenoord diverse grote prijzen won en aanvoerder was van het succeselftal dat in 1970 de Europacup I en de wereldbeker veroverde.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Jessica Pegula is verrassend uitgeschakeld in de eerste ronde op Wimbledon. De als derde geplaatste Amerikaanse ging met 2-6 3-6 onderuit tegen de Italiaanse Elisabetta Cocciaretto, de mondiale nummer 116.
5 uur geleden