Toernooi Bayern, Real en Inter voor coronahulp
MÜNCHEN (ANP) - Met een onderling toernooi willen Bayern München, Real Madrid en Internazionale volgend jaar een bijdrage leveren aan de medische infrastructuur in Italië en Spanje. "Met de Europese Solidariteits Cup willen de drie clubs een signaal van verbondenheid geven", laat de Duitse voetbalclub weten.
"De coronapandemie heeft ook Europa zwaar getroffen", zegt Bayern-topman Karl-Heinz Rummenigge. "Wij in Duitsland hebben bij al het leed en problemen misschien het geluk dat ons gezondheidssysteem in deze crisis zich belastbaar toont. Maar wij hebben ook de verschrikkelijke beelden uit Italië en Spanje gezien", legt Rummenigge het initiatief uit.
Afhankelijk van de speelkalender en vooral van het moment dat toeschouwers weer welkom zijn, willen de drie clubs elkaar treffen: Real-Inter wordt dan in Madrid gespeeld, Inter tegen Bayern in Milaan terwijl Bayern daarna Real in München ontvangt. De netto-opbrengst moet gaan naar medische faciliteiten in Italië en Spanje. "Vooral verpleegkundigen en artsen leveren momenteel geweldig werk", zegt Rummenigge, die daarom 5000 personen uit de medische zorg voor het duel in München wil uitnodigen. "We willen deze helden ons respect en onze dank tonen."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Donyell Malen en Justin Kluivert hebben zich bij bondscoach Xavi Hernández afgemeld voor de komende vier interlands van het Nederlands elftal. De aanvallers van AS Roma en Bournemouth zijn geblesseerd.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid-trainer José Mourinho was zondag na de nederlaag tegen Atlético Madrid (2-1) boos op de arbitrage. Tijdens een persconferentie liet hij een foto zien met daarop twee overtredingen die spelers van Atlético in de eerste helft maakten en waarvoor ze niet werden bestraft.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft een derde nederlaag in de Premier League ternauwernood voorkomen. Het elftal van trainer Michael Carrick speelde met 1-1 gelijk bij het laaggeklasseerde Fulham.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is er in de Eredivisie ook niet in geslaagd van Go Ahead Eagles te winnen. De nummer 3 van vorig seizoen kwam in eigen stadion niet verder dan een gelijkspel: 1-1.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zondag de stadsderby tegen Real Madrid met 2-1 gewonnen. Het elftal van trainer Diego Simeone ging daardoor Real Madrid voorbij op de ranglijst. Atlético staat na zeven wedstrijden met 16 punten op de tweede plaats achter FC Barcelona. Het Real Madrid van coach José Mourinho heeft 15 punten.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Brian Brobbey meldt zich maandag met vermoedelijk veel vertrouwen bij het Nederlands elftal. De 24-jarige aanvaller van Sunderland scoorde liefst drie keer in de uitwedstrijd tegen koploper Manchester City. Genoeg voor een positief resultaat was het niet, want Manchester City maakte vijf doelpunten: 5-3.
5 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Liverpool heeft in de Premier League een kleine overwinning geboekt. Het elftal van trainer Andoni Iraola was te sterk voor Bournemouth: 0-1.
6 uur geleden