Toernooi Bayern, Real en Inter voor coronahulp
MÜNCHEN (ANP) - Met een onderling toernooi willen Bayern München, Real Madrid en Internazionale volgend jaar een bijdrage leveren aan de medische infrastructuur in Italië en Spanje. "Met de Europese Solidariteits Cup willen de drie clubs een signaal van verbondenheid geven", laat de Duitse voetbalclub weten.
"De coronapandemie heeft ook Europa zwaar getroffen", zegt Bayern-topman Karl-Heinz Rummenigge. "Wij in Duitsland hebben bij al het leed en problemen misschien het geluk dat ons gezondheidssysteem in deze crisis zich belastbaar toont. Maar wij hebben ook de verschrikkelijke beelden uit Italië en Spanje gezien", legt Rummenigge het initiatief uit.
Afhankelijk van de speelkalender en vooral van het moment dat toeschouwers weer welkom zijn, willen de drie clubs elkaar treffen: Real-Inter wordt dan in Madrid gespeeld, Inter tegen Bayern in Milaan terwijl Bayern daarna Real in München ontvangt. De netto-opbrengst moet gaan naar medische faciliteiten in Italië en Spanje. "Vooral verpleegkundigen en artsen leveren momenteel geweldig werk", zegt Rummenigge, die daarom 5000 personen uit de medische zorg voor het duel in München wil uitnodigen. "We willen deze helden ons respect en onze dank tonen."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
3 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
3 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
14 uur geleden