Toeristen omgekomen door brand Bangkok, Nederlanders gewond
BANGKOK (ANP) - Drie buitenlandse toeristen zijn zondagavond om het leven gekomen door een brand in een hotel in de Thaise hoofdstad Bangkok. Volgens lokale media gaat het om een Amerikaan, een Oekraïner en een Braziliaanse. Ook raakten zeven personen gewond, onder wie twee Nederlanders volgens de Bangkok Post.
De brand brak rond 21.30 uur plaatselijke tijd uit op de vijfde etage van het zes verdiepingen tellende hotel Ember, in het bij backpackers populaire oude centrum van Bangkok. Er zouden op dat moment ongeveer 75 gasten in het hotel zijn geweest. Zo'n veertig mensen vluchtten het dak op en moesten door de brandweer met ladderwagens worden gered, schrijft de krant Khaosod. De brandweer had ongeveer een uur nodig om het vuur onder controle te krijgen.
De oorzaak van de brand is niet bekend. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten geen hulpverzoeken te hebben ontvangen en zegt ook niet bekend te zijn met Nederlanders die gewond zijn geraakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
44 minuten geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
2 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.
2 uur geledenQASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.
2 uur geleden