Toeristen omgekomen door brand Bangkok, Nederlanders gewond
BANGKOK (ANP) - Drie buitenlandse toeristen zijn zondagavond om het leven gekomen door een brand in een hotel in de Thaise hoofdstad Bangkok. Volgens lokale media gaat het om een Amerikaan, een Oekraïner en een Braziliaanse. Ook raakten zeven personen gewond, onder wie twee Nederlanders volgens de Bangkok Post.
De brand brak rond 21.30 uur plaatselijke tijd uit op de vijfde etage van het zes verdiepingen tellende hotel Ember, in het bij backpackers populaire oude centrum van Bangkok. Er zouden op dat moment ongeveer 75 gasten in het hotel zijn geweest. Zo'n veertig mensen vluchtten het dak op en moesten door de brandweer met ladderwagens worden gered, schrijft de krant Khaosod. De brandweer had ongeveer een uur nodig om het vuur onder controle te krijgen.
De oorzaak van de brand is niet bekend. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten geen hulpverzoeken te hebben ontvangen en zegt ook niet bekend te zijn met Nederlanders die gewond zijn geraakt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
19 minuten geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.
2 uur geledenUNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.
2 uur geledenWASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.
3 uur geleden