Toeristen omgekomen door brand Bangkok, Nederlanders gewond
BANGKOK (ANP) - Drie buitenlandse toeristen zijn zondagavond om het leven gekomen door een brand in een hotel in de Thaise hoofdstad Bangkok. Volgens lokale media gaat het om een Amerikaan, een Oekraïner en een Braziliaanse. Ook raakten zeven personen gewond, onder wie twee Nederlanders volgens de Bangkok Post.
De brand brak rond 21.30 uur plaatselijke tijd uit op de vijfde etage van het zes verdiepingen tellende hotel Ember, in het bij backpackers populaire oude centrum van Bangkok. Er zouden op dat moment ongeveer 75 gasten in het hotel zijn geweest. Zo'n veertig mensen vluchtten het dak op en moesten door de brandweer met ladderwagens worden gered, schrijft de krant Khaosod. De brandweer had ongeveer een uur nodig om het vuur onder controle te krijgen.
De oorzaak van de brand is niet bekend. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken laat weten geen hulpverzoeken te hebben ontvangen en zegt ook niet bekend te zijn met Nederlanders die gewond zijn geraakt.
Meer uit Buitenland
SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.
2 uur geledenGELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
6 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
8 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
8 uur geleden