Toeristen mogen Italiaanse eiland Capri niet op om watertekort
CAPRI (ANP/DPA) - Toeristen mogen sinds zaterdagochtend niet meer naar het Italiaanse eiland Capri, omdat de watervoorziening is afgesneden. Er is een breuk in de waterleiding tussen het Italiaanse vasteland en het eiland.
Alleen bewoners van Capri mogen het eiland in de Middellandse Zee nog op, volgens een verordening van de burgemeester. Op dit moment is het eiland helemaal afhankelijk van lokale watervoorzieningen, maar de verwachting is dat die ook snel zullen opdrogen. Later op zaterdag werd de verordening bijgesteld. "We zijn een minder beperkende verordening aan het opstellen om bewoners, mensen die een tweede huis hebben, met vaak een watertank, en mensen die een hotel geboekt hebben toe te laten", aldus burgemeester Paolo Falco. Hij noemde het de verantwoordelijkheid van de hotels om ervoor te zorgen dat de gasten voldoende water hebben.
Volgens het Italiaanse persbureau ANSA was de verkoop van kaartjes voor de bootovertocht vanuit het vasteland onmiddellijk na de verordening gestopt. Autoriteiten vroegen boten die al waren vertrokken om terug te keren.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Rusland heeft het door Oekraïne afgekondigde staakt-het-vuren geschonden, zegt de Oekraïnse buitenlandminister Andri Sybiha op X. Oekraïne kondigde eerder een bestand met open einde af, dat per woensdag zou ingaan.
54 minuten geledenSEOUL (ANP) - Noord-Korea heeft in een grondwetswijziging referenties naar een verenigd Korea verwijderd. Dat meldt het Zuid-Koreaanse persbureau Yonhap. In een nieuwe grondwetsdefinitie van het Noord-Koreaanse grondgebied wordt niet langer gesproken van bijvoorbeeld "de noordelijke helft" van het eiland. Ook wordt erkend dat het land in het zuiden aan Zuid-Korea grenst.
56 minuten geledenWASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
8 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
13 uur geleden