Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toeristen mogen Italiaanse eiland Capri niet op om watertekort

Toeristen mogen Italiaanse eiland Capri niet op om watertekort

CAPRI (ANP/DPA) - Toeristen mogen sinds zaterdagochtend niet meer naar het Italiaanse eiland Capri, omdat de watervoorziening is afgesneden. Er is een breuk in de waterleiding tussen het Italiaanse vasteland en het eiland.

Alleen bewoners van Capri mogen het eiland in de Middellandse Zee nog op, volgens een verordening van de burgemeester. Op dit moment is het eiland helemaal afhankelijk van lokale watervoorzieningen, maar de verwachting is dat die ook snel zullen opdrogen. Later op zaterdag werd de verordening bijgesteld. "We zijn een minder beperkende verordening aan het opstellen om bewoners, mensen die een tweede huis hebben, met vaak een watertank, en mensen die een hotel geboekt hebben toe te laten", aldus burgemeester Paolo Falco. Hij noemde het de verantwoordelijkheid van de hotels om ervoor te zorgen dat de gasten voldoende water hebben.

Volgens het Italiaanse persbureau ANSA was de verkoop van kaartjes voor de bootovertocht vanuit het vasteland onmiddellijk na de verordening gestopt. Autoriteiten vroegen boten die al waren vertrokken om terug te keren.

Meer uit Buitenland

Canada schroeft beveiliging ambassades VS en Israël op

TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.

20 minuten geleden
Inspectie: onduidelijk of astronauten maanmissie wel overleven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.

21 minuten geleden
Israël wil 'geen eindeloze oorlog' met Iran

JERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.

1 uur geleden
Bondgenoten sprokkelen nog wat Patriot-raketten voor Oekraïne

BERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.

3 uur geleden
Iran meldt schade aan historisch paleis na aanvallen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

3 uur geleden
WHO waarschuwt voor zwarte regen in Iran na aanvallen

TEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.

3 uur geleden
Experts: Russische kinderdeportaties misdaden tegen menselijkheid

GENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.

4 uur geleden