Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toeristen kunnen voor juli vakantie in Spanje boeken

Toeristen kunnen voor juli vakantie in Spanje boeken

MADRID (ANP/RTR) - Toeristen kunnen vakanties in Spanje boeken die na 30 juni worden gehouden. De huidige quarantaineverplichting geldt dan niet meer, liet de regering weten. Minister van Industrie, Handel en Toerisme, María Reyes Maroto, zei eerder op maandag al dat de quarantaineverplichting die het land heeft ingesteld, niet meer zou gelden wanneer de toeristen komen. Het land is vanaf 1 juli weer open voor buitenlandse toeristen. Momenteel geldt een quarantaineverplichting van twee weken voor buitenlandse reizigers die Spanje binnenkomen.

Spanje heeft dringend behoefte aan inkomsten en ongeveer 12 procent van het bruto binnenlands product dankt Spanje aan de enorme toerismesector. Die ligt als gevolg van de strenge coronamaatregelen plat en dringt aan op heropening. In 2018 bezochten circa 90 miljoen toeristen het land.

Spaanse media meldden maandag dat de regering overlegt met landen waar veel toeristen vandaan komen. Ook is Madrid met de Europese Commissie in gesprek om het toerisme nieuw leven in te blazen. Spanje wil vooral afspraken maken over vliegreizen en over controlemaatregelen bij vertrek en aankomst. Het zou volgens minister van Financiën María Jesús Montero het gemakkelijkst zijn als de Schengenzone hier gezamenlijk een regeling voor treft.

De Franse minister van Milieu, Élizabeth Borne, had in het weekend scherpe kritiek op het Spaanse beleid en raadde Fransen af daar op vakantie te gaan. Ze vindt de Spaanse maatregelen tegenstrijdig. Ze zei dat Madrid wel mensen uitnodigt om te komen, maar ondertussen allerlei beperkingen invoert, vooral voor mensen die met het vliegtuig komen. Minister Reyes Maroto stelde de Fransen maandag in een vraaggesprek gerust en zei dat "heel snel beperkingen worden afgeschaft om het prachtige product dat toerisme in Spanje vertegenwoordigt, weer aantrekkelijk te maken". De Spaanse regering heeft recent nog een mondkapjesplicht ingevoerd op plekken waar je geen 2 meter afstand kan houden, zelfs voor kinderen. Maar die plicht vervalt automatisch bij het einde van de noodtoestand op 7 juni.

Meer uit Buitenland

Brandbestrijding aan Costa Brava vordert maar gevaar blijft

CALONGE (ANP) - De bosbrand in een natuurgebied niet ver van de Costa Brava is volgens de autoriteiten voor 70 procent gestabiliseerd. Inmiddels zijn 2400 hectare afgebrand en daarbij zijn een boerderij en een huis verloren gegaan. Het getroffen natuurgebied Les Gavarres heeft een oppervlakte van 30.000 hectare en de brandbestrijders vrezen dat de situatie toch kan verslechteren door de harde noordenwind en de droogte in het gebied.

42 minuten geleden
Jihadisten voeren nieuwe aanvallen uit in Mali

BAMAKO (ANP/AFP) - Jihadisten hebben op meerdere plekken in Mali aanvallen uitgevoerd, meldt de Malinese krijgsmacht. Aanvallen werden onder meer gemeld in noordelijke steden en een gevangenis in Kenieroba, vlak bij de hoofdstad van het Afrikaanse land.

1 uur geleden
Oekraïne ontkent Russische inname Kostjantynivka

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne ontkent dat Rusland de belangrijke oostelijke stad Kostjantynivka heeft ingenomen. "Dit zijn wederom valse beweringen", meldt de generale staf.

1 uur geleden
Paus Leo brengt bezoek aan migranteneiland Lampedusa

LAMPEDUSA (ANP/AFP) - Paus Leo XIV is op bezoek op het Italiaanse eiland Lampedusa. Dat is een belangrijk toegangspunt voor migranten die de gevaarlijke overtocht vanuit Afrika wagen.

2 uur geleden
Great Barrier Reef toch niet op lijst bedreigd werelderfgoed

CANBERRA (ANP/AFP) - Het Australische Great Barrier Reef is toch nog niet op de UNESCO-lijst van bedreigd werelderfgoed gezet. Ondanks de zorgen van VN-onderzoekers dat het koraal er niet goed voor staat.

2 uur geleden
Rusland meldt Oekraïense droneaanvallen op Sint-Petersburg

MOSKOU (ANP/RTR) - Oekraïne heeft Russische olie-installaties bij Sint-Petersburg aangevallen met drones, melden de Russische lokale autoriteiten. Volgens de gouverneur was de stad het doelwit van een grootschalige aanval. Onder meer een lokale haven en olieterminal zouden zijn geraakt.

3 uur geleden
Vieringen 250e verjaardag VS aangepast vanwege hitte

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten passen evenementen rond het 250-jarig bestaan van het land aan vanwege de hitte. Zo is de jaarlijkse Independence Day-parade in Washington, die zaterdagochtend zou plaatsvinden, afgelast. Ook gaat het festivalterrein op de National Mall later open. Er worden zaterdag temperaturen boven de 40 graden verwacht.

3 uur geleden