Toeristen geven recordbedrag uit in Europa
BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Internationale toeristen geven dit jaar naar verwachting een recordbedrag van 800 miljard euro uit in Europa. Dat meldt de European Travel Commission in een nieuw rapport. Vooral veel Amerikanen bezoeken Europa.
De toeristenbestedingen in Europa stijgen waarschijnlijk met 13,7 procent ten opzichte van een jaar eerder. 72 procent van de uitgaven wordt gedaan in West-Europa, volgens het rapport.
Van buiten Europa zijn er dit jaar 6 procent meer toeristen gekomen dan in 2019, het jaar voor de coronapandemie. Voor Amerikanen blijft ons continent een aantrekkelijke bestemming, omdat de inflatie in de Verenigde Staten hardnekkiger is dan in Europa, stellen de onderzoekers. Ook toeristen uit Oost-Aziatische landen, voornamelijk China, keren terug.
Noordelijke bestemmingen worden populairder. In Denemarken (plus 38 procent), Noorwegen (plus 18 procent) en Zweden (plus 9 procent) groeit het aantal overnachtingen van buitenlandse toeristen fors. Ook zijn van oorsprong minder toeristische of drukke zuidelijke bestemmingen in trek, zoals Kroatië en Malta. In Albanië groeit het aantal overnachtende toeristen naar verwachting zelfs met 86 procent ten opzichte van pre-coronajaar 2019.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiële druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering gaat in beroep tegen de uitspraak van de rechter dat de overheid haar banden met Anthropic voorlopig niet mag verbreken. Het AI-bedrijf stapte een maand geleden naar de rechter om een besluit van het Pentagon aan te vechten om het bedrijf als een risico voor de toeleveringsketen aan te merken.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - Lufthansa heeft donderdag een bod uitgebracht voor een minderheidsbelang in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Eerder op de dag werd bekend dat Air France-KLM dit ook heeft gedaan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag met zware verliezen begonnen, na de sterke herstelrally in de afgelopen dagen. De hoop op een spoedig einde aan de oorlog in het Midden-Oosten nam weer af nadat de Amerikaanse president Donald Trump dreigde met zware aanvallen op Iran in de komende weken. Ook opperde hij weer de mogelijkheid van aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur.
5 uur geleden