Toerist overleden na aanval bij beroemd Duits Slot Neuschwanstein
SCHWANGAU (ANP/DPA/AFP) - Een 21-jarige Amerikaanse vrouw is overleden nadat zij en een 22-jarige vriendin woensdag door een 30-jarige man zouden zijn aangevallen bij Slot Neuschwanstein, een wereldberoemd kasteel in het Duitse Beieren. De vrouwen en de man waren alle drie Amerikaanse toeristen, aldus de politie.
Volgens het lokale Openbaar Ministerie ontmoetten de twee vrouwen de man kort voor de aanval. Zij liepen woensdagmiddag samen richting een uitzichtpunt, waar vandaan het kasteel goed te zien is. De man zou de 21-jarige in de buurt van de historische Marienbrücke hebben aangevallen. De 22-jarige zou haar vriendin te hulp zijn geschoten, waarna de man haar van een helling zou hebben geduwd. Mogelijk was er ook sprake van een zedendelict, maar dat is volgens het Duitse OM nog niet bewezen. Ook de jongere vrouw zou later door de man zijn geduwd, waardoor ze een stuk naar beneden viel.
De 21-jarige werd per helikopter naar een kliniek gebracht en stierf daar in de nacht van woensdag op donderdag. Ook haar vriendin raakte gewond. De man vluchtte na de aanval, maar werd later aangehouden. Hij zit vast.
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
7 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
7 uur geleden