Toerist overleden na aanval bij beroemd Duits Slot Neuschwanstein
SCHWANGAU (ANP/DPA/AFP) - Een 21-jarige Amerikaanse vrouw is overleden nadat zij en een 22-jarige vriendin woensdag door een 30-jarige man zouden zijn aangevallen bij Slot Neuschwanstein, een wereldberoemd kasteel in het Duitse Beieren. De vrouwen en de man waren alle drie Amerikaanse toeristen, aldus de politie.
Volgens het lokale Openbaar Ministerie ontmoetten de twee vrouwen de man kort voor de aanval. Zij liepen woensdagmiddag samen richting een uitzichtpunt, waar vandaan het kasteel goed te zien is. De man zou de 21-jarige in de buurt van de historische Marienbrücke hebben aangevallen. De 22-jarige zou haar vriendin te hulp zijn geschoten, waarna de man haar van een helling zou hebben geduwd. Mogelijk was er ook sprake van een zedendelict, maar dat is volgens het Duitse OM nog niet bewezen. Ook de jongere vrouw zou later door de man zijn geduwd, waardoor ze een stuk naar beneden viel.
De 21-jarige werd per helikopter naar een kliniek gebracht en stierf daar in de nacht van woensdag op donderdag. Ook haar vriendin raakte gewond. De man vluchtte na de aanval, maar werd later aangehouden. Hij zit vast.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Volgens president Donald Trump is een groot deel van de Iraanse leiding omgekomen bij de gezamenlijke Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. "Een groot deel wel, ja. We weten niet alles, maar een groot deel wel. Het was een zeer krachtige aanval", zei hij zaterdag in een telefoongesprek met ABC News.
20 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei is dood en zijn lichaam is gevonden. Dat zegt een hoge Israëlische functionaris tegen persbureau Reuters. Iran heeft de dood van Khamenei nog niet bevestigd.
1 uur geledenJERUZALEM/TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag gezegd dat er veel aanwijzingen zijn dat de Iraanse ayatollah Ali Khamenei "er niet meer is", zonder diens dood expliciet te bevestigen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Als onderdeel van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn dertig bommen op het wooncomplex van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei gegooid. Dat zegt Amit Segal, een vertrouweling van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, tegen de Israëlische omroep Channel 12. Het lot van Khamenei is nog altijd niet duidelijk.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Aanhangers van het Iraanse regime zijn zaterdag op motoren de straat opgegaan in hoofdstad Teheran. Ze zwaaiden met de Iraanse vlag en er was muziek, melden journalisten van AFP.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran zijn zeker 201 mensen om het leven gekomen. Dat melden Iraanse media op basis van hulporganisatie de Rode Halve Maan. Zeker 747 mensen zouden gewond zijn geraakt bij de aanvallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europa veroordeelt de "onrechtvaardige Iraanse aanvallen" waaronder die op de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) "ten zeerste", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X. "Deze aanvallen vormen een flagrante schending van de soevereiniteit van de VAE en een duidelijke schending van het internationaal recht", voegt ze eraan toe.
3 uur geleden