Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toerist overleden na aanval bij beroemd Duits Slot Neuschwanstein

Toerist overleden na aanval bij beroemd Duits Slot Neuschwanstein

SCHWANGAU (ANP/DPA/AFP) - Een 21-jarige Amerikaanse vrouw is overleden nadat zij en een 22-jarige vriendin woensdag door een 30-jarige man zouden zijn aangevallen bij Slot Neuschwanstein, een wereldberoemd kasteel in het Duitse Beieren. De vrouwen en de man waren alle drie Amerikaanse toeristen, aldus de politie.

Volgens het lokale Openbaar Ministerie ontmoetten de twee vrouwen de man kort voor de aanval. Zij liepen woensdagmiddag samen richting een uitzichtpunt, waar vandaan het kasteel goed te zien is. De man zou de 21-jarige in de buurt van de historische Marienbrücke hebben aangevallen. De 22-jarige zou haar vriendin te hulp zijn geschoten, waarna de man haar van een helling zou hebben geduwd. Mogelijk was er ook sprake van een zedendelict, maar dat is volgens het Duitse OM nog niet bewezen. Ook de jongere vrouw zou later door de man zijn geduwd, waardoor ze een stuk naar beneden viel.

De 21-jarige werd per helikopter naar een kliniek gebracht en stierf daar in de nacht van woensdag op donderdag. Ook haar vriendin raakte gewond. De man vluchtte na de aanval, maar werd later aangehouden. Hij zit vast.

Meer uit Buitenland

VN slaat alarm over 'wereldwijde onverschilligheid' bij noodhulp

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben maandag bij de presentatie van hun noodhulpoproep voor 2026 scherpe kritiek geuit op de wereldwijde "apathie" tegenover grootschalig menselijk leed. De VN vraagt minimaal 23 miljard dollar (zo'n 20 miljard euro) om 87 miljoen mensen te helpen in onder meer Gaza, Oekraïne, Soedan, Haïti en Myanmar, maar waarschuwt dat grote bezuinigingen op ontwikkelingshulp dit bemoeilijken.

1 uur geleden
Trump uit twijfels over overname Warner Bros. door Netflix

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.

5 uur geleden
Liberaal verslaat rechtse populist en is burgemeester Boekarest

BOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense hoofdstad Boekarest heeft bij de lokale verkiezingen een liberale burgemeester gekozen, zo blijkt uit de gedeeltelijke resultaten. Dit geeft premier Ilie Bolojan de overhand in de fragiele pro-Europese regeringscoalitie en betekent een nederlaag voor de radicaal-rechtse kandidaat die als favoriet gold.

8 uur geleden
Acht Henri Matisse-gravures gestolen uit bibliotheek in São Paulo

SÃO PAULO (ANP/AFP) - Acht gravures van de Franse schilder Henri Matisse zijn gestolen uit een bibliotheek in de Braziliaanse stad São Paulo. Dat heeft de lokale overheid bekendgemaakt. De dieven maakten ook vijf werken buit van de Braziliaanse schilder Candido Portinari.

9 uur geleden
Nabestaanden Decembermoorden eisen eerherstel en compensatie

PARAMARIBO (ANP) - Zestig erfgenamen van de vijftien slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben een vordering ingesteld tegen de staat Suriname. Zij eisen eerherstel van de slachtoffers en hun nabestaanden en schadeloosstelling van de erfgenamen, vertelde advocaat Hugo Essed zondag in het programma Welingelichte Kringen van Radio ABC Suriname. Hij heeft de afgelopen week het verzoekschrift ingediend bij de kantonrechter, namens nabestaanden in Suriname en Nederland.

9 uur geleden
Omroep: 100 ontvoerde schoolkinderen vrijgelaten in Nigeria

ABUJA (ANP/RTR) - De Nigeriaanse overheid heeft de vrijlating bewerkstelligd van honderd schoolkinderen die vorige maand waren ontvoerd van een kostschool in de staat Niger. Dat meldt de Nigeriaanse omroep Channels Television, die geen details gaf over de vrijlating.

10 uur geleden
President Benin na couppoging: situatie volledig onder controle

COTONOU (ANP/RTR) - President Patrice Talon van Benin heeft verklaard dat de situatie in zijn land "volledig onder controle" is nadat veiligheidstroepen een ​​couppoging van een groep soldaten hadden beëindigd. "Het verraad zal niet ongestraft blijven", zei Talon in een tv-toespraak. Eerder zondag meldde een regeringswoordvoerder dat veertien mensen waren opgepakt voor een couppoging. Alle arrestanten zouden militairen en ex-militairen zijn.

10 uur geleden