Toerist gedood door olifant in nationaal park Zuid-Afrika
JOHANNESBURG (ANP/AFP) - Een Spaanse toerist is in een Zuid-Afrikaans nationaal park gedood door een olifant. De man werd vertrapt nadat hij zijn auto had verlaten bij een kudde olifanten.
Het incident vond zondagochtend plaats in het Pilanesberg National Park, melden parkfunctionarissen dinsdag. Dit park ligt ongeveer 200 kilometer ten noordwesten van Johannesburg en is zeer populair onder toeristen. De 43-jarige Spanjaard bezocht het park met zijn verloofde en twee vrouwen.
Het viertal reed in een eigen voertuig door het park en kwam drie olifanten en drie kalfjes tegen. "Rapporten suggereren dat de man het voertuig stopte, uitstapte en dichterbij de olifanten ging staan om foto's te maken," zegt een politiewoordvoerder. "De olifanten hebben hem naar verluidt aangevallen en gedood." De drie personen in de auto, allen afkomstig uit Johannesburg, bleven ongedeerd.
Ramen en deuren
Het hoofd natuurbescherming van de provinciale park- en toerismeorganisatie zegt dat de "matriarch" van de kudde de man aanviel omdat hij de olifanten benaderde. Het is volgens de functionaris "normaal gedrag" dat olifanten hun kleintjes beschermen. "Veel toeristen zijn zich niet bewust van de gevaren en realiseren zich niet hoe gevaarlijk deze dieren kunnen zijn."
Pilanesberg en andere nationale parken in Zuid-Afrika waarschuwen bezoekers voor het gevaar dat wilde dieren kunnen vormen. Bezoekers mogen alleen op bepaalde plekken uit hun voertuig stappen. De ramen en deuren moeten altijd gesloten blijven.
Meer uit Buitenland
SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner zaterdag naar Pakistan voor overleg met Iran. Dat heeft het Witte Huis gemeld. Iran zou hier volgens het Witte Huis om hebben gevraagd. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi is vrijdagavond op bezoek in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad.
5 uur geledenATLANTA/WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump stuurt zijn gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan voor overleg met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi. Dat meldt nieuwszender CNN. Vicepresident JD Vance zou volgens Amerikaanse media niet meegaan. Hij was eerder wel in Pakistan bij overleg met de Iraniërs. Pakistan bemiddelt in het conflict.
5 uur geledenBINT JBEIL (ANP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft zes "terroristen" van Hezbollah gedood, meldt het op X. Het leger zegt door te gaan met operaties in het zuiden van Libanon, ondanks een bestand tussen Israël en Libanon dat donderdag werd verlengd met drie weken.
5 uur geleden