Toerismesector Marokko hekelt strenge coronabeperkingen
RABAT (ANP/RTR) - De toerismesector in Marokko gaat stevig gebukt onder de strenge coronabeperkingen die in het land gelden, zoals een volledig vliegverbod. De maatregelen doen volgens klagers afbreuk aan de concurrentiepositie van het land. Vakantiegangers kiezen namelijk voor alternatieve bestemmingen zoals Egypte en Turkije, zo klinkt het.
Marokko gooide zijn grenzen eind november dicht en zal deze pas weer eind januari openen. Het land heeft ook de viering van nieuwjaar verboden en hanteert strenge voorschriften als het gaat om vaccinatiebewijzen als reactie op de omikronvariant van het coronavirus.
Lahcen Zelmat, die aan het hoofd staat van de hotelfederatie van Marokko, noemt de beperkingen "onrechtvaardig", ook omdat het land toeristen verliest aan andere mediterrane concurrenten. Hotels in Marrakech, een van de belangrijkste toeristische trekpleisters, hebben slechts 14 procent bezetting in wat normaal het hoogseizoen is, zei Zelmat. Hij staat in zijn beklag niet alleen. Ook touroperators en restauranteigenaren hekelen het Marokkaanse beleid.
Plotselinge grenssluitingen
Toerisme leverde Marokko in 2019, het laatste jaar voor de coronacrisis, omgerekend zo'n 7 miljard euro op. Dat komt neer op circa 7 procent van de Marokkaanse economie. De centrale bank van het land verwacht dat de sector dit jaar goed is voor krap 3,2 miljard euro.
Tegen de tijd dat de grenzen weer open gaan, wordt het voor Marokko moeilijk om toeristen weer warm te krijgen vanwege de plotselinge grenssluitingen, vreest de toerismesector. Daarbij is het binnenlandse toerisme bij lange na niet genoeg om het gemis van buitenlandse toeristen op te vangen.
Uitkering
De regering keert een uitkering van 2000 dirham (190 euro) uit aan werknemers in het toerisme die door de crisis zijn getroffen. Deze steun geldt niet voor bedrijven en werknemers die indirect in hun levensonderhoud voorzien door het toerisme, aldus de klagers.
Marokko is het meest gevaccineerde land van Afrika. 23 miljoen mensen op een totale bevolking van 36 miljoen hebben al twee prikken gekregen. Bijna drie miljoen mensen hebben ook boosterinjecties gehad.
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.
4 uur geledenGENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.
7 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.
9 uur geledenDANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.
14 uur geledenNUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.
15 uur geleden