'Toerismesector in Azië krijgt klap van meer dan 100 miljard'
AMSTERDAM (ANP) - De uitbraak van het coronavirus in China zorgt naar schatting voor meer dan 100 miljard dollar aan schade in de Aziatische toerismesector. Dat hebben economen van ING becijferd. Volgens hen lopen hotels, restaurants, winkels, luchtvaartmaatschappijen en andere reisgerelateerde bedrijven in tal van Aziatische landen inkomsten mis omdat met name Chinezen nu minder op vakantie gaan, en tripjes naar China zelf massaal worden gemeden.
Op basis van verschillende aannames komt ING voor 2020 op een totale verwachte omzetderving voor de Aziatische toerismesector tussen de 105 miljard en 115 miljard dollar. Het gaat naast China zelf, om landen als Thailand, Japan, Zuid-Korea en Vietnam.
"Het is veel te vroeg om te speculeren hoe ver deze virusuitbraak zal gaan. Maar amper twee maanden na het begin van de epidemie zijn de gevolgen al ingrijpend", benadrukt ING. "Delen van China zijn letterlijk afgesloten van de buitenwereld en er wordt zeer weinig gereisd tussen China en andere delen van Azië."
Meer uit Financieel
SAN JOSE (ANP/BLOOMBERG) - De topman van Adobe stapt op bij het softwareconcern. Topman Shantanu Narayen is achttien jaar de bestuursvoorzitter van Adobe en blijft aan totdat een opvolger is gevonden, meldt het bedrijf bij het bekendmaken van zijn kwartaalresultaten.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke minnen gesloten. Beleggers reageerden op ontwikkelingen rond de Iranoorlog en de verder stijgende olieprijzen. Het sluiten van de Straat van Hormuz en de Iraanse aanvallen op schepen hebben geleid tot zorgen over verstoringen in de aanvoer.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Amerikaanse marine zal olietankers door de Straat van Hormuz begeleiden. Dit heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent donderdag gezegd tijdens een interview met Sky News. "Ik geloof dat zodra het militair mogelijk is, de Amerikaanse marine, mogelijk samen met een internationale coalitie, schepen zal begeleiden."
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een scheepvaartwet opschorten om de stijgende olie- en benzineprijzen te dempen. Dat melden ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Door de Iranoorlog en de vrijwel afgesloten Straat van Hormuz zijn de prijzen flink gestegen en de Amerikaanse president Donald Trump overweegt verschillende opties om de stijgingen tegen te gaan.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - TotalEnergies verwacht 15 procent minder te produceren door de Iranoorlog. Het Franse olie- en gasconcern heeft in Qatar, Irak en voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten de productieactiviteiten gestaakt of is dat van plan.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een kopgroep van zes EU-lidstaten, waaronder Nederland, heeft een reeks voorstellen gedaan die moeten bijdragen aan de versterking van de concurrentiekracht van de EU. Een daarvan is de snelle invoering van de digitale euro.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De grootste belangenvereniging voor huiseigenaren wil dat de Autoriteit Consument & Markt optreedt tegen aanbieders van vaste contracten die in de kleine lettertjes schrijven dat de prijzen tussentijds toch omhoog kunnen. Volgens de Vereniging Eigen Huis (VEH) kunnen consumenten hierdoor contracten niet goed vergelijken in hun zoektocht naar een energieleverancier.
12 uur geleden