Toerismesector: Chinees verbod pakketreizen heeft hier impact
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse toeristische sector gaat het verbod voor Chinese reisbureaus om pakketreizen te organiseren zeker voelen. Hoe groot de klap wordt, hangt volgens het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) voor een groot deel af van de duur van het verbod.
Het Chinese ministerie voor Cultuur en Toerisme voerde het verbod vrijdag in om de verspreiding van het coronavirus te remmen. De maatregel geldt voor zowel binnenlandse als buitenlandse groepsreizen.
Vorig jaar reisden volgens de brancheorganisatie zo’n 380.000 Chinese toeristen naar Nederland. Vooral bij kleine, maar onder Chinezen geliefde trekpleisters zullen de gevolgen merkbaar zijn, legt een woordvoerder van NBTC uit. Het aandeel Chinese bezoekers in bijvoorbeeld Giethoorn is erg groot, maar ook bij het Van Gogh Village in het Brabantse Nuenen. Ticketverkoop voor musea en hotelovernachtingen rond die hotspots zullen teruglopen. Maar hoezeer dit in de papieren loopt, valt volgens het NBTC niet te zeggen zolang de termijn van het groepsreisverbod niet bekend is.
Toestroom
Vanaf maart en april, als de populaire tulpenvelden bloeien, tot en met de zomer is de toestroom van Chinese toeristen in Nederland het grootst. Dit weekend vindt het Chinees Nieuwjaar plaats. Hoewel Chinezen rond die feestdag massaal op reis gaan, is deze periode voor vakanties naar Nederland van minder belang.
Voor de toeristische sector als geheel moeten de gevolgen van het verbod overigens niet worden overschat, stelt een woordvoerster van het NBTC. Zo groeit de groep Chinese bezoekers in Nederland weliswaar snel, maar zijn ze afgezet tegenover de miljoenen Duitse toeristen die jaarlijks naar ons land komen van minder belang.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman heeft een overnamebod gedaan op Universal Music Group, het concern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Pershing biedt 9,4 miljard euro in contanten en aandelen in een nieuw op te richten fusiebedrijf.
4 minuten geledenSEOUL (ANP) - Samsung heeft in het afgelopen kwartaal fors geprofiteerd van de grote vraag naar geheugenchips die de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie ondersteunen. De operationele winst was ruim acht keer zo hoog als in dezelfde periode vorig jaar, meldde het Zuid-Koreaanse tech- en elektronicaconcern bij zijn voorlopige kwartaalcijfers.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse energiebedrijf ONE-Dyas heeft zijn gasproductie in de Noordzee uitgebreid. Bij het platform N05-A, 20 kilometer ten noorden van Schiermonnikoog, is een tweede productieput in gebruik genomen. Daardoor kan de gaswinning uit dit relatief kleine gasveld verder worden opgeschaald.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenkoersen in New York stegen maandag voor de vierde handelsdag op rij, gestuwd door hoop op een snel einde van het conflict tussen de VS en Iran. Ook koopjesjagers die instapten zorgden voor hogere koersen. Het optimisme werd gedurende de handelsdag wel kortstondig getemperd, nadat president Donald Trump opnieuw dreigde alle bruggen en energiecentrales in Iran te zullen vernietigen als er voor dinsdag geen overeenkomst wordt bereikt.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dieselprijs is in Duitsland in het paasweekend gestegen naar een recordhoogte van gemiddeld 2,44 euro per liter, maakte de autovereniging ADAC bekend. Nederlandse automobilisten betalen echter nog altijd fors meer. Zij moeten gemiddeld 2,80 euro neertellen, 36 cent meer dan in Duitsland.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikanen kochten in het eerste kwartaal van dit jaar 12 procent meer tweedehands elektrische auto's dan in dezelfde periode vorig jaar. De verkoop van gebruikte elektrische auto's is sterk gestegen, mede door de scherpe stijging van de benzineprijzen. Dat meldt de Financial Times op basis van cijfers van marktonderzoeker Cox Automotive. In totaal werden er 93.500 auto's verkocht.
15 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden langzaamaan weer aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie is de huidige gasvoorraad maandag licht gestegen tot 5,1 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent vorige week. Vanaf april mogen energiebedrijven de gasopslagen weer vullen voor de komende winter. De vraag was of dat ging gebeuren vanwege de hoge gasprijs als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten.
16 uur geleden