Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toerismesector: Chinees verbod pakketreizen heeft hier impact

Toerismesector: Chinees verbod pakketreizen heeft hier impact

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse toeristische sector gaat het verbod voor Chinese reisbureaus om pakketreizen te organiseren zeker voelen. Hoe groot de klap wordt, hangt volgens het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC) voor een groot deel af van de duur van het verbod.

Het Chinese ministerie voor Cultuur en Toerisme voerde het verbod vrijdag in om de verspreiding van het coronavirus te remmen. De maatregel geldt voor zowel binnenlandse als buitenlandse groepsreizen.

Vorig jaar reisden volgens de brancheorganisatie zo’n 380.000 Chinese toeristen naar Nederland. Vooral bij kleine, maar onder Chinezen geliefde trekpleisters zullen de gevolgen merkbaar zijn, legt een woordvoerder van NBTC uit. Het aandeel Chinese bezoekers in bijvoorbeeld Giethoorn is erg groot, maar ook bij het Van Gogh Village in het Brabantse Nuenen. Ticketverkoop voor musea en hotelovernachtingen rond die hotspots zullen teruglopen. Maar hoezeer dit in de papieren loopt, valt volgens het NBTC niet te zeggen zolang de termijn van het groepsreisverbod niet bekend is.

Toestroom

Vanaf maart en april, als de populaire tulpenvelden bloeien, tot en met de zomer is de toestroom van Chinese toeristen in Nederland het grootst. Dit weekend vindt het Chinees Nieuwjaar plaats. Hoewel Chinezen rond die feestdag massaal op reis gaan, is deze periode voor vakanties naar Nederland van minder belang.

Voor de toeristische sector als geheel moeten de gevolgen van het verbod overigens niet worden overschat, stelt een woordvoerster van het NBTC. Zo groeit de groep Chinese bezoekers in Nederland weliswaar snel, maar zijn ze afgezet tegenover de miljoenen Duitse toeristen die jaarlijks naar ons land komen van minder belang.

Meer uit Financieel

ASML flink hoger op beurs Amsterdam na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag een flinke winnaar op de Amsterdamse aandelenbeurs na de bekendmaking van kwartaalcijfers. Het bedrijf uit Veldhoven verwacht daarbij dat de omzet in China volgend jaar flink terugloopt omdat Chinese klanten vorig jaar en dit jaar al veel aankopen bij ASML hebben gedaan. Verder wordt voor heel 2026 een omzet verwacht die niet lager is dan dit jaar.

51 minuten geleden
Ebusco houdt leveringen op peil, nog geen financiële resultaten

DEURNE (ANP) - De noodlijdende elektrische bussenfabrikant Ebusco heeft in het derde kwartaal van dit jaar 39 bussen geleverd, evenveel als in het voorgaande kwartaal. Voor het vierde kwartaal verwacht het bedrijf "minstens een gelijk aantal leveringen", staat in een persverklaring. Volgens Ebusco leveren de verkoopcijfers "opnieuw bewijs" dat de onderneming vooruitgang boekt "in het herstel naar een stabiel bedrijf."

1 uur geleden
Stellantis pompt 13 miljard dollar in VS om groei aan te jagen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep, Ram, Chrysler en Fiat, gaat de komende vier jaar 13 miljard dollar (11,2 miljard euro) investeren in de Verenigde Staten. Het concern wil daarmee zijn activiteiten in deze cruciale markt herstellen en de impact van Amerikaanse invoerheffingen beperken. Het gaat om de grootste investering in de meer dan honderdjarige geschiedenis van het bedrijf.

1 uur geleden
Consumentenprijzen China opnieuw gedaald

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in China zijn in september opnieuw gedaald, vooral door lagere kosten voor levensmiddelen. Volgens de Chinese overheid zakten de prijzen met 0,3 procent in vergelijking met een jaar eerder. In augustus ging het om een daling met 0,4 procent.

1 uur geleden
ASML rekent op aanzienlijke omzetdaling in China

VELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML verwacht dat de omzet in China volgend jaar sterk terugloopt. Volgens het Veldhovense bedrijf komt dat doordat klanten in het Aziatische land dit en vorig jaar al veel aankopen deden, staat in een toelichting op de derdekwartaalcijfers.

1 uur geleden
Pararius: huurmarkt zit op slot, huren stijgen verder

ROTTERDAM (ANP) - De vrije sector huurmarkt zit nog altijd "compleet op slot", meldt woningplatform Pararius op basis van cijfers over het derde kwartaal. Door de hoge huurprijzen blijft een woning in de vrije sector voor veel woningzoekenden nagenoeg onbereikbaar. De organisatie ziet ook dat er nog steeds op grote schaal huurwoningen worden verkocht in plaats van opnieuw verhuurd.

3 uur geleden
ANWB: helft Nederlanders vreest hoge kosten door energietransitie

DEN HAAG (ANP) - Bijna de helft (45 procent) van de Nederlanders vreest voor negatieve financiële gevolgen van de energietransitie, meldt de ANWB op basis van onderzoek onder bijna 2000 mensen. Zij zijn vooral bezorgd over stijgende energiekosten. Dit geldt volgens de onderzoekers niet alleen voor huishoudens met een laag inkomen, maar ook voor bijna de helft van de modale inkomensgroep.

5 uur geleden