Toerismebureau: Nederlanders pakken vaak vliegtuig voor vakantie
AMSTERDAM (ANP) - Veel Nederlanders gaan dit jaar op vakantie en nemen daarvoor vaak het vliegtuig. Volgens de Vakantie Sentiment Monitor van het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) worden "intenties voor vakanties nu omgezet in concrete boekingen". Het percentage Nederlanders dat inmiddels een vakantie heeft geboekt ligt nu op 40 procent, aldus het onderzoek. Dat was 25 procent begin dit jaar.
Bij het onderzoek werd ook gekeken naar vakantiegangers in België, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. De NBTC zegt dat Europa de favoriete vakantiebestemming is voor Nederlanders, met 60 procent van de vakanties. Daarbij is dus het vliegtuig met 48 procent het meest gekozen vervoersmiddel, maar ook de auto is een populaire manier om op vakantie te gaan. Van de ondervraagden gaf 37 procent aan de auto te pakken. De trein wordt slechts door 6 procent van de vakantiegangers gebruikt.
De populairste accommodatie onder vakantiegangers is een hotel of pension, gevolgd door een appartement. Ook wordt vaak een accommodatie gehuurd bij een particulier of een huis van familie, vrienden of kennissen. Onder Nederlanders scoren bungalowparken of campings relatief hoog. Een kwart van de Nederlanders is van plan in eigen land op vakantie te gaan.
Meer vakanties geboekt
Door de hoge inflatie passen veel mensen het vakantiegedrag wel aan, ziet de NBTC. Bijvoorbeeld door minder vaak per jaar op vakantie te gaan, voor een goedkopere accommodatie te kiezen of minder vaak uit eten te gaan. Vooral gezinnen kiezen ervoor om tijdens de vakantie te besparen op uitgaven.
NBTC-directeur Jos Vranken stelt dat veel mensen zich ook nog aan het oriënteren zijn op een vakantie. "Dus ook in de komende twaalf maanden gaan er nog meer vakanties geboekt worden, hetgeen aantoont dat op vakantie gaan ondanks alles een belangrijk goed blijft."
De NBTC ziet ook dat Nederland een populaire bestemming blijft voor vakantiegangers uit Duitsland en België. Dat is volgens Vranken goed nieuws voor de Nederlandse toerismesector.
Meer uit Financieel
DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.
54 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.
2 uur geledenMONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.
5 uur geleden