Toerismebureau: Nederlanders pakken vaak vliegtuig voor vakantie
AMSTERDAM (ANP) - Veel Nederlanders gaan dit jaar op vakantie en nemen daarvoor vaak het vliegtuig. Volgens de Vakantie Sentiment Monitor van het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) worden "intenties voor vakanties nu omgezet in concrete boekingen". Het percentage Nederlanders dat inmiddels een vakantie heeft geboekt ligt nu op 40 procent, aldus het onderzoek. Dat was 25 procent begin dit jaar.
Bij het onderzoek werd ook gekeken naar vakantiegangers in België, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. De NBTC zegt dat Europa de favoriete vakantiebestemming is voor Nederlanders, met 60 procent van de vakanties. Daarbij is dus het vliegtuig met 48 procent het meest gekozen vervoersmiddel, maar ook de auto is een populaire manier om op vakantie te gaan. Van de ondervraagden gaf 37 procent aan de auto te pakken. De trein wordt slechts door 6 procent van de vakantiegangers gebruikt.
De populairste accommodatie onder vakantiegangers is een hotel of pension, gevolgd door een appartement. Ook wordt vaak een accommodatie gehuurd bij een particulier of een huis van familie, vrienden of kennissen. Onder Nederlanders scoren bungalowparken of campings relatief hoog. Een kwart van de Nederlanders is van plan in eigen land op vakantie te gaan.
Meer vakanties geboekt
Door de hoge inflatie passen veel mensen het vakantiegedrag wel aan, ziet de NBTC. Bijvoorbeeld door minder vaak per jaar op vakantie te gaan, voor een goedkopere accommodatie te kiezen of minder vaak uit eten te gaan. Vooral gezinnen kiezen ervoor om tijdens de vakantie te besparen op uitgaven.
NBTC-directeur Jos Vranken stelt dat veel mensen zich ook nog aan het oriënteren zijn op een vakantie. "Dus ook in de komende twaalf maanden gaan er nog meer vakanties geboekt worden, hetgeen aantoont dat op vakantie gaan ondanks alles een belangrijk goed blijft."
De NBTC ziet ook dat Nederland een populaire bestemming blijft voor vakantiegangers uit Duitsland en België. Dat is volgens Vranken goed nieuws voor de Nederlandse toerismesector.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
3 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
44 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
6 uur geleden