Toerismebureau: Nederlanders pakken vaak vliegtuig voor vakantie
AMSTERDAM (ANP) - Veel Nederlanders gaan dit jaar op vakantie en nemen daarvoor vaak het vliegtuig. Volgens de Vakantie Sentiment Monitor van het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) worden "intenties voor vakanties nu omgezet in concrete boekingen". Het percentage Nederlanders dat inmiddels een vakantie heeft geboekt ligt nu op 40 procent, aldus het onderzoek. Dat was 25 procent begin dit jaar.
Bij het onderzoek werd ook gekeken naar vakantiegangers in België, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten. De NBTC zegt dat Europa de favoriete vakantiebestemming is voor Nederlanders, met 60 procent van de vakanties. Daarbij is dus het vliegtuig met 48 procent het meest gekozen vervoersmiddel, maar ook de auto is een populaire manier om op vakantie te gaan. Van de ondervraagden gaf 37 procent aan de auto te pakken. De trein wordt slechts door 6 procent van de vakantiegangers gebruikt.
De populairste accommodatie onder vakantiegangers is een hotel of pension, gevolgd door een appartement. Ook wordt vaak een accommodatie gehuurd bij een particulier of een huis van familie, vrienden of kennissen. Onder Nederlanders scoren bungalowparken of campings relatief hoog. Een kwart van de Nederlanders is van plan in eigen land op vakantie te gaan.
Meer vakanties geboekt
Door de hoge inflatie passen veel mensen het vakantiegedrag wel aan, ziet de NBTC. Bijvoorbeeld door minder vaak per jaar op vakantie te gaan, voor een goedkopere accommodatie te kiezen of minder vaak uit eten te gaan. Vooral gezinnen kiezen ervoor om tijdens de vakantie te besparen op uitgaven.
NBTC-directeur Jos Vranken stelt dat veel mensen zich ook nog aan het oriënteren zijn op een vakantie. "Dus ook in de komende twaalf maanden gaan er nog meer vakanties geboekt worden, hetgeen aantoont dat op vakantie gaan ondanks alles een belangrijk goed blijft."
De NBTC ziet ook dat Nederland een populaire bestemming blijft voor vakantiegangers uit Duitsland en België. Dat is volgens Vranken goed nieuws voor de Nederlandse toerismesector.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn overwegend met verliezen gesloten. De Iran-oorlog en de gevolgen voor de wereldwijde energiemarkten maakten beleggers nerveus. Het Internationaal Energieagentschap kondigde een vrijgave van een recordhoeveelheid aan olie uit noodreserves aan om de prijzen te drukken, maar dat leidde nog niet tot lagere prijzen voor de grondstof.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De overlast door een staking op Brussels Airport is donderdag groter dan voorspeld. Vorige week werd bekend dat alle vertrekkende passagiersvluchten worden geschrapt. Daar komt meer dan de helft van alle aankomende vluchten bovenop, laat de luchthaven weten aan persbureau Belga.
45 minuten geledenFRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa zegt donderdag en vrijdag meer dan de helft van alle geplande vluchten door te laten gaan, ondanks de tweedaagse staking van piloten. Andere maatschappijen van het moederbedrijf van Lufthansa en partnermaatschappijen nemen een deel van de vluchten op zich.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een aantal bedrijven sluit kantoren in Dubai of evacueert personeel, meldt persbureau AFP op basis van ingewijden. Onder andere de Amerikaanse bank Citi en consultancykantoren Deloitte en PwC ondernemen actie.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - International SOS, een organisatie die bedrijven helpt personeel in veiligheid te brengen, heeft sinds het uitbreken van de Iranoorlog meer dan duizend mensen geëvacueerd uit het Midden-Oosten. Dat gebeurde zowel over land als door de lucht. De organisatie verwacht dat meer evacuaties volgen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag vrijwel vlak gesloten. Daarmee kreeg de opleving van de AEX van een dag eerder geen duidelijk vervolg. Waar dalende olieprijzen toen nog voor optimisme op de aandelenbeurzen zorgden, nam de nervositeit weer toe toen energie weer duurder werd door de oorlog in het Midden-Oosten. Elders in Europa waren aanzienlijke verliezen te zien.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De strijd tussen het voormalige ledenparlement van FNV en het interim-bestuur van de vakbond krijgt een nieuw hoofdstuk. Oud-leden van het orgaan kondigden vorige maand aan in cassatie te gaan tegen een uitspraak van de ondernemingskamer, om zich te verzetten tegen een hervorming bij de bond. Maar ze hebben te weinig geld om daarvoor advies in te winnen. Daarom willen ze dat de ondernemingskamer het interim-bestuur opdraagt "alle nodige en mogelijke maatregelen" te treffen om de zaak alsnog mogelijk te maken, maakt het gerechtshof in Amsterdam bekend.
4 uur geleden