Toerisme naar Turkije opgeveerd, nog wel lager dan voor corona
ISTANBUL (ANP/DPA) - Het toerisme naar Turkije heeft vorig jaar duidelijk herstel laten zien van de impact van de coronapandemie een jaar eerder. Maar de bezoekersaantallen liggen nog wel altijd fors lager dan in 2019, voordat de crisis uitbrak.
Volgens het Turkse statistiekbureau kwamen er vorig jaar ongeveer 29 miljoen toeristen naar het land, wat bijna twee keer zoveel is als in 2020. Maar in 2019 ging het nog om iets minder dan 52 miljoen bezoekers.
Het overgrote deel van de bezoekers komt voor een vakantie naar Turkije. In het cijfer zijn ook mensen meegerekend die op bezoek komen bij familie of vrienden. De grootste groep buitenlandse toeristen, ongeveer 4,6 miljoen, kwam afgelopen jaar uit Rusland. Daarna komt Duitsland met circa 3 miljoen toeristen.
Toerisme is een zeer belangrijke inkomstenbron voor de Turkse economie. Die inkomsten bedroegen vorig jaar omgerekend 22 miljard euro. Dat was nog 10,7 miljard euro in 2020 en ruim 30 miljard euro in 2019.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.
6 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.
58 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn (AH) gaat dinsdag zijn supermarkten extra beleveren. Dat meldt de supermarktketen, nadat in sommige winkels eerder op de dag lege schappen te zien waren. Dat kwam doordat moederbedrijf Ahold Delhaize IT-systemen had uitgeschakeld na een cyberincident zondag.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het is nog onduidelijk wat de mogelijke gevolgen van het cyberincident bij Ahold Delhaize op de financiële prestaties van het Belgisch-Nederlandse supermarktconcern zullen zijn, stellen analisten van ING. Volgens hen is het nog te vroeg om een inschatting te maken van de schade door de IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop & Shop.
3 uur geleden