Toerisme in Spanje op laagste niveau in halve eeuw
MADRID (ANP/RTR) - Het toerisme in Spanje is ingestort tijdens de coronacrisis. Het aantal buitenlandse toeristen dat het Zuid-Europese land bezocht, daalde in 2020 met zo'n 80 procent naar 19 miljoen. Het zou gaan om het laagste aantal toeristen sinds 1969.
Spanje is met 2,8 miljoen vastgestelde coronabesmettingen een van de zwaarst getroffen Europese landen. Dat heeft ook grote gevolgen voor de belangrijke toeristensector, die in 2019 nog goed was voor 12 procent van het bruto binnenlands product (BBP).
De meeste toeristen kwamen vorig jaar volgens statistiekbureau INE uit Frankrijk (3,8 miljoen) en het Verenigd Koninkrijk (3,1 miljoen). Uit Nederland kwamen volgens officiële cijfers ruim 922.000 vakantiegangers. Dat was 75 procent minder dan een jaar eerder.
Meer uit Buitenland
DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.
5 uur geledenTAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
10 uur geleden