Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toerisme in Spanje op laagste niveau in halve eeuw

Toerisme in Spanje op laagste niveau in halve eeuw

MADRID (ANP/RTR) - Het toerisme in Spanje is ingestort tijdens de coronacrisis. Het aantal buitenlandse toeristen dat het Zuid-Europese land bezocht, daalde in 2020 met zo'n 80 procent naar 19 miljoen. Het zou gaan om het laagste aantal toeristen sinds 1969.

Spanje is met 2,8 miljoen vastgestelde coronabesmettingen een van de zwaarst getroffen Europese landen. Dat heeft ook grote gevolgen voor de belangrijke toeristensector, die in 2019 nog goed was voor 12 procent van het bruto binnenlands product (BBP).

De meeste toeristen kwamen vorig jaar volgens statistiekbureau INE uit Frankrijk (3,8 miljoen) en het Verenigd Koninkrijk (3,1 miljoen). Uit Nederland kwamen volgens officiële cijfers ruim 922.000 vakantiegangers. Dat was 75 procent minder dan een jaar eerder.

Meer uit Buitenland

Film Hamnet zorgt voor meer animo voor Shakespeare-locaties

STRATFORD-UPON-AVON (ANP/RTR) - Het succes van de film Hamnet, een fictief verhaal over William Shakespeare, heeft merkbaar invloed op het animo voor locaties die een belangrijke rol speelden in het leven van de auteur. De Shakespeare Birthday Trust meldt dat het aantal bezoekers tussen de 15 en 20 procent is toegenomen sinds de release van de film in januari.

40 minuten geleden
Axios: Rubio overlegt over Cuba heimelijk met kleinzoon Castro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio overlegt heimelijk met de kleinzoon van voormalig Cubaans president Raúl Castro. Dat zeggen bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

41 minuten geleden
Vredesoverleg Rusland en Oekraïne afgerond

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - Het vredesoverleg tussen Rusland en Oekraïne van woensdag is ten einde gekomen in Genève. De onderhandelingen duurden volgens de Oekraïense delegatie ongeveer twee uur.

44 minuten geleden
Meer arrestaties na doodslaan nationalistische activist in Lyon

LYON (ANP) - Elf mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben doodgeslagen. Justitie onderzoekt "opzettelijke doodslag".

46 minuten geleden
Russische minister waarschuwt voor spionage via Telegram

MOSKOU (ANP/RTR) - Buitenlandse inlichtingendiensten kunnen berichten van Russische militairen op de berichtenservice Telegram zien. Daarvoor heeft de Russische minister van Digitale Ontwikkeling, Maksoed Sjadajev, gewaarschuwd. Hij zei dat "er talrijke aanwijzingen zijn dat buitenlandse inlichtingendiensten toegang hebben tot de messenger van Telegram en ze dat gebruiken tegen Russische militairen".

48 minuten geleden
Zelensky kondigt sancties aan tegen leider Belarus

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft sancties aangekondigd tegen de leider van het pro-Russische regime in buurland Belarus, Aleksandr Loekasjenko. "We zullen samenwerken met partners zodat dit wereldwijd effect heeft", schreef hij op X.

51 minuten geleden
Negen aanhoudingen na doodslaan nationalistische activist in Lyon

LYON (ANP) - Negen mensen zijn inmiddels opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque in Lyon. De 23-jarige Deranque overleed nadat hij in elkaar was geslagen door een aantal extreemlinkse activisten. Justitie zegt dat zes arrestanten ervan worden verdacht Deranque te hebben geslagen en sluit meer aanhoudingen niet uit.

1 uur geleden