
Toerisme in Duitsland vorig jaar bijna hersteld van corona
WIESBADEN (ANP/DPA) - Het toerisme in Duitsland is vorig jaar bijna hersteld van de coronapandemie. Het aantal overnachtingen in onder meer hotels steeg volgens het federale bureau voor de statistiek naar 487,2 miljoen, wat ruim 8 procent hoger is dan in 2022. Wel is het nog 1,7 procent lager dan in het recordjaar 2019, voordat de coronacrisis uitbrak.
Vooral tijdens de zomervakantie ging het goed met het toerisme in Duitsland, met nieuwe maandrecords in mei en september. Het lijkt erop dat het zomertoerisme zich al helemaal heeft hersteld van de coronapandemie en ondanks de afzwakkende economie bleef het zomertoerisme robuust, aldus het statistiekbureau.
Campings waren zelfs populairder dan voor corona. Het statistiekbureau telde 42,3 miljoen overnachtingen. Dat zijn er 18,3 procent meer dan vier jaar eerder.
Meer uit Financieel
VOORBURG (ANP) - De brancheverenigingen van pompstations hopen dat medewerkers nog even volhouden met het controleren van de legitimatie van alle tabakskopers. Zij erkennen dat de oplopende agressie het tegenovergestelde is van het doel van de ingevoerde maatregel, maar hopen dat klanten eraan gaan wennen.
48 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - De waarde van de Nederlandse export van bloemen en planten is over de eerste negen maanden van dit jaar gegroeid. Dat meldt de Vereniging van Groothandelaren in Bloemkwekerijproducten (VGB) op basis van exportstatistieken van Floridata.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Casino's kunnen een gedeeltelijke terugbetaling van de kansspelheffing krijgen. Het gaat om de heffingen die ze moesten betalen tijdens de coronapandemie, terwijl ze toen gedwongen gesloten waren. Dat heeft de Kansspelautoriteit (Ksa) besloten.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China houdt volgende week een hoorzitting over het onderzoek naar het vermeende dumpen van goedkoop varkensvlees uit de Europese Unie op de Chinese markt. Vorige maand voerde China voorlopige importheffingen in op varkensvlees, die ook vleesverwerker Vion uit Boxtel en Westfort Vleesproducten uit IJsselstein raken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Russische staat moet de schadevergoeding van ruim 50 miljard dollar aan de voormalige aandeelhouders van olieconcern Yukos gewoon betalen. Dat heeft de Hoge Raad geoordeeld in de langlopende zaak. Daarmee volgt de hoogste rechter in Nederland een advies van de advocaat-generaal uit april.
2 uur geledenSTUTTGART (ANP/BLOOMBERG) - Porsche is in gesprek met Michael Leiters, voormalig directeur van McLaren, om Oliver Blume te vervangen als hoogste baas bij de Duitse sportwagenfabrikant. Porsche staat al lange tijd onder druk om Blume, die zowel Porsche als Volkswagen leidt, te vervangen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Chinese overheid handelde op basis van verkeerde aannames toen zij chipfabrikant Nexperia exportbeperkingen oplegde, als reactie op het ingrijpen door de Nederlandse regering bij het bedrijf. Dat heeft demissionair minister Vincent Karremans (Economische Zaken) gezegd voor aanvang van de ministerraad. Hij heeft het idee dat de Chinezen "toch een aantal dingen door elkaar halen".
3 uur geleden