Toenemende arrestaties in Egypte in aanloop naar klimaattop
CAÏRO (ANP/DPA) - In aanloop naar de klimaattop in Egypte is het aantal arrestaties in dat land toegenomen. Volgens het Duitse persbureau dpa zijn de afgelopen tijd zo'n honderd mensen opgepakt en volgens de onafhankelijke nieuwssite Mada Masr gaat het om 150 arrestaties. De Verenigde Naties roepen Egypte op om protesten toe te staan.
De internationale klimaatconferentie COP27 wordt volgende week georganiseerd in de Egyptische badplaats Sharm-el-Sheikh. Activisten grijpen die gelegenheid aan om aandacht te vragen voor de autoritaire situatie in het land. Protesteren is daar praktisch verboden en de persvrijheid is zeer beperkt. Volgens mensenrechtenorganisatie Egyptian Front for Human Rights zijn duizenden mensen door de autoriteiten aangeklaagd voor het verspreiden van nepnieuws.
Voor klimaatactivisten hebben de autoriteiten in Sharm-el-Sheikh een speciale zone ingericht. Op sociale media wordt opgeroepen om ook in de rest van het land de straat op te gaan op 11 november.
Vrijheid van meningsuiting
De mensenrechtencommissaris van de VN zegt dat mensen die van plan zijn te demonstreren in Egypte moeite hebben om het land binnen te komen. Hij wil dat Egypte iedereen toelaat en de vrijheid van meningsuiting respecteert.
Meer uit Buitenland
SYDNEY (ANP/DPA) - In Australië is zondagochtend (lokale tijd) een nationale herdenkingsdag voor de slachtoffers van de dodelijke aanslag op Bondi Beach van precies een week geleden begonnen.
12 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De VS hebben zaterdag opnieuw een olietanker in het Caribisch gebied aangehouden en geënterd. De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid Kristi Noem zegt dat op X, nadat Amerikaanse media erover bericht hadden op basis van bronnen. Eerder deze week had president Trump een blokkade afgekondigd voor olietankers die op een sanctielijst staan en die van en naar Venezuela varen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft zaterdag twee Palestijnen gedood in het noorden van de bezette Westelijke Jordaanoever. Het leger beschuldigde de twee ervan Israëlische militairen te hebben aangevallen.
3 uur geledenMAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
7 uur geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
8 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
9 uur geleden