Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toename zelfdodingen onder jongeren tot 30 jaar

Toename zelfdodingen onder jongeren tot 30 jaar

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal zelfdodingen onder jongeren tot 30 jaar lag vorig jaar 15 procent hoger dan in eerdere jaren. De toename vond vooral plaats onder mannen tussen de 20 en 30 jaar, meldt de Commissie Actuele Nederlandse Suïcideregistratie (CANS) vrijdag. De coronamaatregelen zijn volgens de commissie mogelijk van invloed geweest op de toename.

In zijn totaliteit registreerde de commissie vorig jaar niet meer suïcides. In januari, februari en december vorig jaar lag het aantal jongeren tot 30 jaar dat door zelfdoding stierf echter hoger dan in eerdere jaren. Gemiddeld overlijden iets meer dan twintig jongeren tot 30 jaar elke maand in Nederland door zelfdoding. In de maanden januari, februari en december 2021 lag dit echter boven de dertig, aldus de commissie. "Dit is een zorgwekkende en verdrietige constatering. Iedere suïcide gaat gepaard met ongekend veel leed."

Commissievoorzitter en hoofdonderzoeker bij Stichting 113 Zelfmoordpreventie Renske Gilissen zegt dat de precieze oorzaak van elke individuele zelfdoding nog niet bekend is. "Er is zelden één oorzaak voor een suïcide, er is vaak sprake van een opeenstapeling van meerdere factoren."

Volgens Gilissen is het niet zeker, maar wel mogelijk dat de coronamaatregelen van invloed zijn geweest op de toename. "Contact met leeftijdsgenoten, toekomstperspectief, de wereld ontdekken, vriendschappen vormen is heel belangrijk in deze levensfase. Veel maatregelen hebben direct invloed op deze domeinen."

Meer uit Binnenland

Ouders krijgen namen van ondertekenaars euthanasiebrief Milou

DEN HAAG (ANP) - De euthanasiebrief met daarop de namen van alle veertien ondertekenaars in de zaak rond de 17-jarige Milou Verhoof, wordt aan de ouders verstrekt. Dat heeft de rechtbank in Den Haag donderdagochtend bepaald, nadat de ouders van de in 2023 overleden Milou in een kort geding om de openbaring hadden gevraagd.

1 uur geleden
Pand Overasselt dicht na schietpartij, gebiedsverbod voor bewoner

OVERASSELT (ANP) - Het huis in Overasselt, dat dinsdag werd aangevallen door tientallen bewapende mensen, is donderdag op last van de burgemeester gesloten voor de duur van een jaar. Ook geldt er een noodbevel voor een van de bewoners van het adres, zo is te lezen in een verklaring op de website van de gemeente. Deze persoon mag "in beginsel voor de duur van twee weken" niet in de gemeente Heumen komen.

2 uur geleden
Onderzoek in Overasselt nog in volle gang

OVERASSELT (ANP) - Het onderzoek bij het huis aan de Ewijkseweg in Overasselt waar in de nacht van maandag op dinsdag een schietpartij plaatsvond, is donderdagochtend nog in volle gang. Dat laat een woordvoerder van de politie weten. Zolang het onderzoek gaande is, wordt het huis bewaakt door zwaarbewapende agenten.

3 uur geleden
Onderzoek: zwemwater buiten voldoet nergens aan chemische normen

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse meren en zwemplassen voldoen nergens helemaal aan de chemische normen, stellen Natuur & Milieu en het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW) in een onderzoek. Ze hebben data over de waterkwaliteit van 205 officiële en 57 officieuze zwemlocaties onderzocht. "Het aantal zwemwateren dat voldoet aan alle chemische kwaliteitseisen, is teruggelopen naar nul", concluderen ze.

5 uur geleden
Nederland helpt Libanees onderzoek naar mogelijke oorlogsmisdaden

DEN HAAG (ANP) - Nederland gaat Libanon helpen bij het onderzoek naar mogelijke schendingen van het oorlogsrecht tijdens het conflict tussen Israël en Hezbollah. Dat maakte minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) donderdag bekend tijdens een bezoek aan dat land. Ook maakt hij 18 miljoen euro vrij voor hulp aan vluchtelingen en het waterbeheer.

5 uur geleden
OM en politie waarschuwen voor hybride vormen van cybercrime

DEN HAAG (ANP) - Binnen het ecosysteem van de cybercrime lopen de verschillende types cybercriminelen steeds vaker door elkaar en werken daders onderling samen. Dat blijkt uit het nieuwe tweejaarlijkse rapport Cybercrimebeeld Nederland van het OM en de politie.

7 uur geleden
Geen gerechtigheid op Malta na vrijspraak, klaagt Omtzigt

ENSCHEDE (ANP) - Het is "extreem pijnlijk" dat het vermeende brein achter de moord in 2017 op een journalist in Malta woensdag is vrijgesproken. Dat zegt oud-politicus Pieter Omtzigt. Als speciaal onderzoeker voor de Raad van Europa hield hij zich bezig met de afhandeling van de moord op Daphne Caruana Galizia.

10 uur geleden