Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toename van spaarpot Europeanen nog nooit zo groot

Toename van spaarpot Europeanen nog nooit zo groot

LUXEMBURG (ANP) - De hoeveelheid spaargeld van Europeanen is op jaarbasis nog nooit zo hard gestegen als in het eerste kwartaal van dit jaar. Dat meldt Eurostat, het statistiekbureau van de Europese Unie. In alle lidstaten van de Europese Unie namen volgens het cijferbureau door de coronacrisis de uitgaven van huishoudens af en werd het bruto besteedbaar inkomen groter.

In het eerste kwartaal van dit jaar namen de uitgaven van Europese huishoudens met 1,7 procent af. In dezelfde periode vorig jaar stegen die nog met 2 procent. Het bruto besteedbaar inkomen steeg met 2,4 procent in het eerste kwartaal van dit jaar.

In Slovenië, Polen en Spanje was de toename van het spaargeld het sterkst. Huishoudens in Zweden, Tsjechië en Duitsland vulden hun spaarpotten ook aan, maar van alle Europeanen bespaarden zij het minst ten opzichte van een jaar eerder.

Huishoudens

In Italië, Slovenië en Spanje gaven huishoudens het minste uit. In Polen en Tsjechië stegen de consumentenuitgaven juist ten opzichte van het eerste kwartaal van 2019.

Het CBS becijferde onlangs dat huishoudens in Nederland het eerste kwartaal van dit jaar 4,2 miljard euro meer spaarden. Ondanks de coronacrisis bleef namelijk het inkomen voor velen op peil, terwijl er minder werd uitgegeven door de lockdownmaatregelen.

Meer uit Financieel

WSJ: Unilever praat met McCormick over afsplitsing voedingstak

LONDEN (ANP) - Unilever voert gesprekken om zijn voedingsdivisie af te splitsen en samen te voegen met specerijenproducent McCormick. Dat meldt The Wall Street Journal onder verwijzing naar ingewijden. Een transactie die volledig uit aandelen bestaat zou binnen enkele weken tot stand kunnen komen als de gesprekken niet stuklopen, aldus de krant.

42 minuten geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

43 minuten geleden
ING: bijna de helft van de huiseigenaren stelt verduurzaming uit

AMSTERDAM (ANP) - Bijna de helft van de Nederlandse huizenbezitters wacht met het verduurzamen van hun huis door onzekerheid over het overheidsbeleid. De meeste mensen vinden dat de overheid te weinig doet om dit te stimuleren. Dat meldt ING na onderzoek naar de motivaties en belemmeringen voor het verduurzamen van woningen onder ruim 1500 huiseigenaren.

2 uur geleden
Grote pakketvervoerder FedEx rekent op meer winst ondanks oorlog

MEMPHIS (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse pakketvervoerder FedEx heeft zijn winstverwachting voor het hele jaar verhoogd. De optimistischere vooruitzichten geven aan dat het koeriersbedrijf verwacht de toenemende economische onrust door de Iranoorlog en stijgende energieprijzen te kunnen weerstaan.

3 uur geleden
Koersverliezen Wall Street nemen iets af na onrustige handelsdag

NEW YORK (ANP/RTR) - De koersverliezen op Wall Street zijn donderdag in de loop van de dag iets afgenomen, nadat Israël had aangekondigd de Verenigde Staten te willen helpen bij het openen van de Straat van Hormuz. Dit bood enige hoop aan beleggers die hunkeren naar tekenen dat de Iranoorlog niet eindeloos blijft voortduren.

4 uur geleden
KLM kondigt vacaturestop aan om fors gestegen brandstofprijzen

AMSTELVEEN (ANP) - KLM neemt voorlopig geen nieuwe medewerkers meer aan vanwege de fors gestegen brandstofprijzen door de Iranoorlog. Naast het instellen van zo'n externe vacaturestop heeft de luchtvaartmaatschappij besloten om dienstreizen tot een minimum te beperken en tijdelijk geen consultants meer in te huren om geld te besparen.

5 uur geleden
ONL: onacceptabel dat kabinet niet ingrijpt om hoge energieprijs

DEN HAAG (ANP) - ONL voor Ondernemers vindt het "onacceptabel" dat de Nederlandse overheid nog niet ingrijpt om energie en brandstof betaalbaar te houden voor bedrijven. Volgens de ondernemersbelangenorganisatie schuift het kabinet-Jetten mogelijke steunmaatregelen ten onrechte maanden voor zich uit.

6 uur geleden