'Toename van daklozen door tekort aan woningen'
DEN HAAG (ANP) - Door de grote krapte op de woningmarkt neemt het aantal daklozen toe. Dat ervaren de aangesloten woningcorporaties bij koepel Aedes. De woningcorporaties kunnen de grote toestroom niet bijbenen. Ook worden door gemeenten te weinig locaties voor flexwoningen beschikbaar gesteld.
Aedes waarschuwt dat de hulp aan zogeheten spoedzoekers tekortschiet. In sommige gevallen gaat het dan ook om mensen met kinderen die geen woning kunnen bemachtigen.
Steeds vaker raken mensen dakloos na een scheiding of door geldgebrek, wijst onderzoek onder 140 woningcorporaties uit. Vorig jaar werden door de betreffende corporaties, goed voor de helft van de sociale woningvoorraad in Nederland, 2500 daklozen gehuisvest. Deze spoedzoekers beginnen in eerste instantie vaak bij vrienden of familie op de bank, maar kloppen uiteindelijk aan bij de maatschappelijke opvang.
Het neerzetten van flexwoningen is volgens Aedes een deel van de oplossing. Corporaties en gemeenten bouwen dit jaar zo'n 3500 flexwoningen. Maar dat is niet genoeg, waarschuwt de vereniging. Verder merken de corporaties dat er ‘ongewenste concurrentie’ ontstaat tussen verschillende urgente groepen woningzoekenden. Dat gebeurt met name in de grote steden.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De staalproductie in Duitsland is vorig jaar gedaald naar het laagste niveau sinds 2009, tijdens de financiële crisis. De productie werd vooral gedrukt door een zwakkere vraag en concurrentie van geïmporteerd staal in Europa. Dat meldt de Duitse staalassociatie in haar jaarverslag, dat is ingezien door persbureau dpa. Duitsland is de grootste staalproducent van Europa, met staalbedrijven als Thyssenkrupp en Salzgitter.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Baksteenfabrikanten mogen samen een statiegeldsysteem opzetten om het hergebruik van pallets te stimuleren. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) ziet geen bezwaren tegen deze samenwerking. Pallets worden nu vaak eenmalig gebruikt.
1 uur geledenDAVOS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump dreigt op te leggen aan een aantal Europese landen over hun steun aan Groenland zullen waarschijnlijk maar een beperkte impact hebben op de inflatie in het eurogebied. Dat heeft president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB) gezegd in een interview met de Franse radiozender RTL op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend na de koersverliezen eerder deze week. Beleggers blijven terughoudend door de oplopende spanningen tussen de Verenigde Staten en de Europese Unie over Groenland. Op dinsdag werden daardoor flinke verliezen geleden op Wall Street, waar weer werd gehandeld na een lang weekend.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV gaat een verzoek aan de Europese Commissie sturen om te handhaven op de Nederlandse invoering van de Europese richtlijn over minimumlonen. De Eerste Kamer stemde dinsdag in met een voorstel om die richtlijn te vertalen naar Nederlandse wetgeving. Maar dat voorstel voldoet niet aan de eisen, zegt FNV.
3 uur geledenDAVOS (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Kunstmatige intelligentie zal "grootschalige immigratie" om de economie en arbeidsmarkten van westerse landen te ondersteunen overbodig maken. Dat heeft topman Alex Karp van het Amerikaanse technologiebedrijf Palantir gezegd op het World Economic Forum (WEF) in het Zwitserse Davos. "Er zullen meer dan genoeg banen zijn voor de burgers van uw land, vooral voor mensen met een beroepsopleiding."
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voormalig Unilever-topman Hein Schumacher gaat leiding geven aan de grote chocoladeproducent Barry Callebaut. Hij neemt op 26 januari de hoogste functie bij het in Zwitserland gevestigde bedrijf over van vertrekkend topman Peter Feld.
4 uur geleden