'Toename van daklozen door tekort aan woningen'
DEN HAAG (ANP) - Door de grote krapte op de woningmarkt neemt het aantal daklozen toe. Dat ervaren de aangesloten woningcorporaties bij koepel Aedes. De woningcorporaties kunnen de grote toestroom niet bijbenen. Ook worden door gemeenten te weinig locaties voor flexwoningen beschikbaar gesteld.
Aedes waarschuwt dat de hulp aan zogeheten spoedzoekers tekortschiet. In sommige gevallen gaat het dan ook om mensen met kinderen die geen woning kunnen bemachtigen.
Steeds vaker raken mensen dakloos na een scheiding of door geldgebrek, wijst onderzoek onder 140 woningcorporaties uit. Vorig jaar werden door de betreffende corporaties, goed voor de helft van de sociale woningvoorraad in Nederland, 2500 daklozen gehuisvest. Deze spoedzoekers beginnen in eerste instantie vaak bij vrienden of familie op de bank, maar kloppen uiteindelijk aan bij de maatschappelijke opvang.
Het neerzetten van flexwoningen is volgens Aedes een deel van de oplossing. Corporaties en gemeenten bouwen dit jaar zo'n 3500 flexwoningen. Maar dat is niet genoeg, waarschuwt de vereniging. Verder merken de corporaties dat er ‘ongewenste concurrentie’ ontstaat tussen verschillende urgente groepen woningzoekenden. Dat gebeurt met name in de grote steden.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Canada met nieuwe importheffingen van 100 procent op alle goederen uit het land. Hij wil die belastingen invoeren als Canada een handelsdeal sluit met China, schrijft hij op zijn berichtendienst Truth Social.
2 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Libië heeft een overeenkomst gesloten met TotalEnergies uit Frankrijk en ConocoPhillips uit de Verenigde Staten om de eigen olieproductie op te voeren. De olieconcerns hebben een 25-jarige overeenkomst getekend met staatsbedrijf Waha Oil. Daar is meer dan 20 miljard dollar (16,9 miljard euro) aan buitenlandse investeringen mee gemoeid, meldde premier Abdulhamid al-Dbeibah op X.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Air France gaat weer vliegen naar Dubai. Eerder schortte de Franse luchtvaartmaatschappij de vluchten naar het emiraat op vanwege de geopolitieke situatie in het Midden-Oosten.
4 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM heeft moeite met het omboeken van reizigers die zijn getroffen door de beslissing om voorlopig het luchtruim boven een aantal landen in het Midden-Oosten te mijden. Andere maatschappijen schrappen namelijk ook vluchten naar dat gebied. Daarom biedt KLM deze passagiers nog geen vervangende reis aan op zaterdag of zondag. "Zodra het kan, worden de passagiers omgeboekt", meldt het bedrijf op de eigen website.
5 uur geledenDAVOS (ANP) - De investeringsdrift in bepaalde delen van de AI-technologiesector heeft kenmerken van een zeepbel, zegt Google-onderzoeker Demis Hassabis tegen Financial Times. De chef van Googles onderzoeksafdeling naar kunstmatige intelligentie DeepMind verwacht dat zijn eigen werkgever daar weinig last van krijgt.
5 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Voedingsmiddelenconcern Danone heeft zijn terugroepactie van babyvoeding uitgebreid. Eerder werd bekend dat het Franse bedrijf in Singapore partijen babyvoeding terughaalde. Nu doet het bedrijf achter merken als Nutrilon en Nutricia dat ook in Frankrijk en een aantal andere landen.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.
18 uur geleden