Toename aantal meldingen op oudjaarsdag
JAARWISSELINGLOOSDRECHT(ANP) - De hulpdiensten zijn op oudjaarsdag vaker eropuit getrokken dan een jaar geleden. Op het P2000-netwerk is het aantal alarmeringen met bijna 11 procent toegenomen, blijkt uit data van alarmeringen.nl. In totaal hebben de meldkamers de hulpdiensten 5191 keer gealarmeerd. De laatste dag van 2018 waren dat 4687 meldingen.
Tijdens de uren rond de jaarwisseling nam het aantal meldingen met 8,75 procent toe. Tussen dinsdag 18.00 uur en woensdag 01.00 uur zijn de hulpdiensten 2745 keer gealarmeerd. Vorige jaarwisseling was dat 2524 keer.
Volgens Wilbert de Vries van alarmeringen.nl ligt het aantal daadwerkelijke meldingen waarschijnlijk hoger, omdat niet alles via het P2000-systeem wordt gemeld. "Als de brandweer bijvoorbeeld toch al onderweg is naar een buitenbrandje, dan kunnen ze net zo goed even doorrijden naar een andere locatie", zegt De Vries.
Meer uit Binnenland
IJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed. Volgens Tata zelf is het vuur inmiddels onder controle en is er geen sprake van gewonden of vermisten.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.
29 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.
40 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".
55 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Slachtoffers van de fatale explosie aan de Schammenkamp in Rotterdam hebben maandag in de rechtbank verdachte Jalal O. (37) geconfronteerd met de indringende gevolgen die ze nog iedere dag ervaren. "Vergeten zal ik deze bizarre gebeurtenis nooit", liet een van hen weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De vrouwen die in hun jeugd in de katholieke instellingen van de kloosterorde De Goede Herder verbleven en daar dwangarbeid hebben verricht, krijgen definitief geen schadevergoeding. Ook in hoger beroep is hun zaak verjaard, heeft het gerechtshof Amsterdam maandag bepaald.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - "Voor u waren het adressen, voor ons waren het woningen, onze privacy, ons leven." Een vrouw die in oktober 2024 slachtoffer werd van een explosie richtte zich maandag in de rechtbank tot Jim B. (48) om te vertellen over de impact van de aanslag. B. zou als ambtenaar van de gemeente Amsterdam gegevens hebben verkocht. Die zouden gebruikt zijn bij ten minste 95 geweldsincidenten. "Alles wat voor mij veilig en vertrouwd was, is verdwenen."
1 uur geleden