
Toename aantal coronadoden Frankrijk vlakt verder af
PARIJS (ANP/RTR) - Het aantal nieuwe sterfgevallen door corona in Frankrijk was zondag een stuk lager dan zaterdag. Het ministerie van Volksgezondheid meldde 242 doden tegen 369 zaterdag.
De stijging van het aantal nieuwe sterfgevallen in Frankrijk blijft daarmee afvlakken. Het totaal staat nu op 22.856. De cijfers wijzen erop dat de lockdownmaatregelen in Frankrijk de verspreiding van het virus hebben vertraagd.
De Franse premier Edouard Philippe presenteert dinsdag in het parlement de plannen van zijn regering om de beperkende maatregelen te versoepelen. Frankrijk zit sinds 17 maart grotendeels op slot om verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. De maatregelen duren tot 11 mei.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU moet prioriteit geven aan de realisatie van een dronemuur, de versterking van de oostelijke buitengrenzen van de EU, een raketschild en een ruimteschild om de communicatie via satellieten te beschermen. In 2030 moet de EU voldoende afschrikkings- en verdedigingsmacht hebben, schrijft de Europese Commissie in de EU-routekaart voor defensieve paraatheid die zij donderdag heeft gepresenteerd.
22 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - Israël heeft de lichamen van nog eens dertig Palestijnen overgedragen aan de Gazastrook. Daarmee komt het aantal teruggegeven lichamen op 120, aldus het Palestijnse gezondheidsministerie en het Nasser-ziekenhuis in Khan Younis.
34 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Het Kremlin overweegt een gevechtspauze rond Zaporizja om reparatiewerkzaamheden te kunnen uitvoeren aan de kerncentrale bij die bezette Oekraïense stad. Dat zegt het hoofd van Ruslands grootste energieproducent Rosatom. Over het al dan niet inlassen van een gevechtspauze wordt mogelijk vrijdag al besloten, aldus Aleksej Lichatsjov.
40 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - In het noordwesten van Argentinië is een van de oudste dinosaurusskeletten ooit gevonden. De botten zijn 225 tot 230 miljoen jaar oud. Paleontologen beschrijven de vondst in het wetenschappelijke tijdschrift Nature.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse premier Sébastien Lecornu heeft twee moties van wantrouwen overleefd. Deze waren ingediend door het uiterst linkse La France Insoumise en de radicaalrechtse partij Rassemblement National van Marine Le Pen. Lecornu wist in beide gevallen een meerderheid van het parlement achter zich te krijgen.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/AFP) - Duizenden rouwende Kenianen hebben de luchthaven van Nairobi bestormd tijdens de terugkeer van de overleden oppositieleider Raila Odinga (80). De prominente politicus stierf woensdag in India, waar hij om gezondheidsredenen naartoe was gereisd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt donderdag aan in Washington. Hij ontmoet vrijdag de Amerikaanse president Donald Trump en gaat het onder andere hebben over het leveren van Amerikaanse Tomahawk-raketten. Een Oekraïense topfunctionaris zegt dat Zelensky donderdag alvast overlegt met wapenfabrikanten over wanneer de leveringen van de langeafstandsraketten zouden kunnen beginnen, mochten de VS akkoord gaan.
1 uur geleden