Toen Facebook platlag, weken mensen massaal uit naar andere apps
SAN FRANCISCO (ANP) - Toen Facebook, Instagram, WhatsApp, Messenger en andere diensten maandag urenlang uit de lucht waren, weken gebruikers massaal uit naar alternatieven. De chatapp Signal zag "miljoenen" nieuwe gebruikers. Telegram, een andere belangrijke chatdienst, heeft nog geen cijfers bekendgemaakt.
Ook op Twitter was het druk. Onder de noemer #FacebookDown hielden Twitteraars elkaar op de hoogte, en probeerden ze samen de tijd te doden. Twitter had het daardoor moeilijk om op de been te blijven. "Soms maken meer mensen dan anders gebruik van Twitter. We bereiden ons voor op deze momenten, maar nu ging het niet precies zoals gepland. Sommigen hebben misschien problemen gehad bij het zien van antwoorden en persoonlijke berichten", liet Twitter weten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft ingestemd met het uitstellen van een omstreden pensioenhervorming. De Assemblée Nationale nam een voorstel daarover met 255 stemmen aan, 146 parlementariërs stemden tegen. Als het uitstel van kracht wordt, betekent dit dat de pensioenhervorming wordt vooruitgeschoven tot in ieder geval januari 2028. Amendementen om het uitstel te schrappen, werden voorafgaand met overweldigende meerderheid weggestemd.
1 uur geledenBELÉM (ANP) - De partijen op de klimaattop moeten in de eerste dagen al grote meningsverschillen overbruggen, maar ze beginnen "bruggen te slaan". Dat zei klimaatadviseur Jacob Werksman van de Europese Commissie woensdag op de eerste persconferentie van de Europese Unie tijdens de klimaattop in de Braziliaanse stad Belém.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in het Huis van Afgevaardigden hebben e-mails vrijgegeven waarin Jeffrey Epstein suggereert dat de Amerikaanse president Trump meer wist van het misbruik door de overleden zedendelinquent dan hij tot nu toe heeft toegegeven, schrijft de New York Times.
4 uur geledenBANGKOK/PHNOM PENH (ANP/RTR) - Thailand en Cambodja beschuldigen elkaar van een heropleving van geweld aan de grens. Cambodja zegt dat Thaise militairen woensdag het vuur hebben geopend, waarbij een dode en drie gewonden zijn gevallen.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt het Oekraïense leger te hebben verdreven uit Soechy Jar. Dat kleine dorp ligt ten zuiden van de belegerde steden Pokrovsk en Myrnohrad.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een presidentieel pardon krijgt. Trump heeft een officiële brief gestuurd met die boodschap, zegt het kantoor van de Israëlische president. Netanyahu staat terecht in meerdere corruptiezaken, omdat hij onder meer dure cadeaus zou hebben ontvangen van rijke Israëliërs.
6 uur geledenTRIPOLI (ANP/AFP) - Bij het kapseizen van een migrantenboot voor de kust van Libië zijn vermoedelijk tientallen mensen omgekomen. Volgens de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) zijn 42 mensen vermist. De VN-organisatie gaat ervan uit dat zij niet meer in leven zijn.
6 uur geleden