Toeleverancier: hybrideauto's populairder dan volledig elektrisch
HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse toeleverancier aan de auto-industrie Schaeffler ziet af van een plan om versneld voorraden van onderdelen voor volledig elektrische auto's op te bouwen. Volgens de onderneming geven consumenten in de Verenigde Staten en China steeds vaker de voorkeur aan een hybrideauto in plaats van een volledig elektrisch aangedreven exemplaar. Hybrides hebben zowel een elektrische motor als een verbrandingsmotor.
Volgens Klaus Rosenfeld, topman van Schaeffler, is de "boom" rond elektrische voertuigen afgekoeld en zijn hybrideauto's "duidelijk weer in opkomst". Autofabrikanten moeten echter nog steeds voldoen aan emissiedoelstellingen, dus de trend naar elektrificatie blijft volgens hem intact.
Schaeffler, een van de grotere toeleveranciers aan de auto-industrie wereldwijd, behaalde in de eerste helft van dit jaar een omzet van 8,3 miljard euro. Dat is 2 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, maakte het bedrijf dinsdag bekend. De operationele winst daalde met 16 procent tot 525 miljoen euro.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
1 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
3 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zeven AI-bedrijven hebben een overeenkomst bereikt met het Pentagon. Daardoor kan het Amerikaanse ministerie van Defensie gebruikmaken van de geavanceerde mogelijkheden van de techbedrijven. Anthropic is de opvallende afwezige. De AI-startup werkte eerder veel samen met het ministerie.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De nieuwe voorzitter van de FNV, Hans Spekman, ziet in de stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn het voorbeeld dat "strijd loont". Dat zei hij vrijdag op het Museumplein in Amsterdam op de Dag van de Arbeid, waar de grootste vakbond van Nederland een protest hield tegen het regeerakkoord. De vakbond spreekt zich sinds de presentatie van het regeerakkoord eind januari uit tegen de kabinetsplannen rond sociale zekerheid.
5 uur geleden