Toeleverancier: hybrideauto's populairder dan volledig elektrisch
HERZOGENAURACH (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse toeleverancier aan de auto-industrie Schaeffler ziet af van een plan om versneld voorraden van onderdelen voor volledig elektrische auto's op te bouwen. Volgens de onderneming geven consumenten in de Verenigde Staten en China steeds vaker de voorkeur aan een hybrideauto in plaats van een volledig elektrisch aangedreven exemplaar. Hybrides hebben zowel een elektrische motor als een verbrandingsmotor.
Volgens Klaus Rosenfeld, topman van Schaeffler, is de "boom" rond elektrische voertuigen afgekoeld en zijn hybrideauto's "duidelijk weer in opkomst". Autofabrikanten moeten echter nog steeds voldoen aan emissiedoelstellingen, dus de trend naar elektrificatie blijft volgens hem intact.
Schaeffler, een van de grotere toeleveranciers aan de auto-industrie wereldwijd, behaalde in de eerste helft van dit jaar een omzet van 8,3 miljard euro. Dat is 2 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar, maakte het bedrijf dinsdag bekend. De operationele winst daalde met 16 procent tot 525 miljoen euro.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisatie VNO-NCW kan zich vinden in de EU-reactie op de extra importtarieven die Donald Trump wil opleggen aan Nederland en andere EU-landen die Denemarken en Groenland steunen in hun verzet tegen inlijving door de Verenigde Staten. "We staan achter de boodschap van de Europese Commissie en de Europese Raad", laat een woordvoerster van de werkgeversclub weten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De aangekondigde heffingen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen Europese landen vanwege hun steun aan Groenland, hebben in de Verenigde Staten zelf tot kritische reacties geleid. Niet alleen Democraten, maar ook enkele Republikeinse Congresleden spreken zich openlijk uit tegen Trumps plannen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het handelsakkoord dat de Verenigde Staten en de Europese Unie afgelopen zomer sloten om hun dreigende handelsoorlog af te wenden, wordt voorlopig niet goedgekeurd. Het Europees Parlement kan er niet mee instemmen zolang de VS dreigen Groenland in te lijven, zegt de leider van de grootste en cruciale EP-fractie.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt het Amerikaanse dreigement om zijn land en andere Europese landen een heffing op te leggen en noemt het "helemaal verkeerd". President Donald Trump wil met een importheffing van 10 procent bereiken dat ze akkoord gaan met de Amerikaanse inlijving van Groenland.
4 uur geleden