Toeleverancier Boeing schrapt duizenden banen
SEATTLE (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Boeing-toeleverancier Spirit Aerosystems schrapt 2800 banen in een fabriek in Wichita Kansas, ruim 20 procent van het totaal. Oorzaak van de maatregelen is het staken van de productie van de Boeing 737 MAX, waarvoor Spirit onderdelen levert.
In Wichita, een stad in de Amerikaanse staat Kansas, maakt Spirit onder meer delen van de romp, motorbehuizingen en delen van de vleugels van de 737 MAX. De productie voor het Boeing-toestel, dat na twee crashes in korte tijd al sinds maart aan de grond staat, is goed voor 50 procent van de omzet van Spirit.
Ook de onzekerheid over wanneer de 737 MAX weer mag gaan vliegen, speelt mee in het besluit van Spirit. Het banenverlies bij Spirit kan ook negatief uitpakken voor Boeing zelf. Als de 737 MAX weer mag vliegen en de productie hervat kan worden, kan die minder snel weer worden opgebouwd tot de niveaus van voor het aan de ketting leggen van de toestellen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.
10 uur geledenDEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.
11 uur geledenROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.
11 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".
14 uur geledenBUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.
15 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.
15 uur geleden