
Toeleverancier bakkerijen Zeelandia gaat banen schrappen
ZIERIKZEE (ANP) - Zeelandia, leverancier van ingrediënten aan brood- en banketbakkerijen, gaat in Nederland reorganiseren. "Daarbij is het onvermijdelijk dat arbeidsplaatsen komen te vervallen", meldt het Zeeuwse bedrijf.
Volgens de onderneming verkiest de consument steeds vaker de supermarkt boven de ambachtelijke bakkerij voor brood- en banketproducten. "Deze ontwikkeling is enkele jaren geleden al ingezet en ook in de rest van Europa zichtbaar. De oorlog in Oekraïne, die tot een crisis in grondstoffen en energie heeft geleid, heeft die ontwikkeling in een versnelling gebracht", stelt het bedrijf.
De reorganisatie is erop gericht "de continuïteit van de onderneming in de toekomst te garanderen", aldus het in Zierikzee gevestigde Zeelandia. Hoeveel banen er verdwijnen, is vooralsnog niet bekend. Topman Frans van Luijk wil nog geen aantallen noemen, omdat er nu nog eerst een adviesaanvraag bij de ondernemingsraad loopt. Het bedrijf heeft 3200 werknemers. Van hen werken ongeveer 450 mensen in Nederland.
Noodzaak
Volgens Zeelandia heeft de structurele verschuiving van ambacht naar supermarkt effect op de winstgevendheid van de organisatie. Daardoor is het bedrijf genoodzaakt om kostenbesparingen door te voeren.
Het personeel is donderdag geïnformeerd over de reorganisatie. De komende weken vindt overleg plaats met de ondernemingsraad over de uitwerking hiervan.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag iets lager gesloten. Beleggers kijken met name uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. De verwachting is dat de Amerikaanse koepel van centrale banken woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld voor het eerst dit jaar gaat verlagen.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Microsoft gaat de komende vier jaar 30 miljard dollar (meer dan 25 miljard euro) investeren in het Verenigd Koninkrijk, onder meer in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI). Dat is de grootste financiële toezegging die het Amerikaanse softwareconcern ooit in het VK heeft gedaan.
7 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Werkende Nederlanders met een modaal inkomen gaan er volgend jaar maandelijks netto 38,50 euro op vooruit. Dat volgt uit doorrekeningen van hr-dienstverlener Youforce, voorheen Visma Raet, na de bekendmaking van de rijksbegroting op Prinsjesdag.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Het Witte Huis schuift de deadline voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok verder op, tot 16 december. Eigenlijk moest het Chinese moederbedrijf ByteDance de populaire app voor woensdag verkopen, op straffe van een verbod in de Verenigde Staten.
9 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Voorzitter van het Zwitserse voedingsmiddelenconcern Nestlé Paul Bulcke treedt vervroegd af. Dit komt enkele weken nadat topman Laurent Freixe werd ontslagen vanwege een romantische relatie met een directe ondergeschikte.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is op Prinsjesdag lager geëindigd. Beleggers namen wat gas terug na de flinke winst van de Amsterdamse hoofdindex een dag eerder en hadden daarnaast oog voor de begrotingsplannen van het kabinet die zijn gepresenteerd. Verder ging de aandacht vooral uit naar de Verenigde Staten, waar de Amerikaanse Federal Reserve begint aan zijn tweedaagse rentevergadering. De verwachting dat de centrale bank woensdag de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen, zorgde maandag voor nieuwe recordstanden op Wall Street.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De stakingen van FNV en CNV bij KLM brengen de toekomst van de luchtvaartmaatschappij in gevaar. Dat laat een woordvoerster van KLM weten nadat de vakbonden dinsdag nieuwe, langere stakingen hadden aangekondigd van het grondpersoneel. De nieuwe stakingen noemt KLM "onnodig en onverantwoord".
12 uur geleden