Toeleverancier Apple steeds pessimistischer over smartphonemarkt
KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse toeleverancier van smartphonefabrikanten Murata vreest dat telefoons zoals de iPhone 14 steeds minder goed verkopen. Nadat lockdowns in China al een flinke hap uit de vraag naar smartphones namen, kunnen zuinigere Amerikaanse consumenten voor een nog verdere daling van de verkopen zorgen. "Als ik kijk naar de beschikbaarheid van smartphones in winkels, verwacht ik nog een neerwaartse bijstelling", verklaarde Murata-president Norio Nakajima.
Nakajima noemde Apple of de iPhone niet bij naam, maar het Amerikaanse concern is een belangrijke afnemer van elektronische componenten van Murata. Persbureau Bloomberg meldde vorige maand op basis van ingewijden al dat Apple de productie van de nieuwe iPhone 14 en iPhone 14 plus met miljoenen zal terugschroeven.
De kans bestaat dat de smartphonefabrikant nog verder snijdt in zijn productie, zegt Nakajima. "Ik winkelde met mijn zoon voor een nieuwe telefoon van onze belangrijkste klant, en in de winkel was ieder model in iedere kleur op voorraad", zegt hij. "Ik zou niet verrast zijn als die klant zijn prognoses nog verder naar beneden bijstelt." Hij wees naar de Verenigde Staten als markt waar die krimp zou plaatsvinden.
Murata zelf verlaagde eerder dit jaar al een paar keer de verwachtingen rond de wereldwijde smartphoneverkoop. In april rekende het technologiebedrijf nog op bijna 1,4 miljard verkochte smartphones, maar stelde dat in oktober bij naar net geen 1,2 miljard telefoons. Twee weken later ging Murata uit van nog geen 1,1 miljard verkochte telefoons, onder andere doordat Chinese fabrikanten vertraging oplopen door lockdowns en protesten onder personeel.
Meer uit Financieel
SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.
4 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - IG Metall, de grootste vakbond van Duitsland, heeft maandag opgeroepen tot een grote staking bij metaal- en elektrobedrijven later deze week. IG Metall roept werknemers bij meer dan 2000 bedrijfslocaties op het werk neer te leggen om eisen voor onder meer hoger loon kracht bij te zetten.
21 minuten geledenBERGEN (ANP/BELGA) - Koelkasten en vriezers van een filiaal van IKEA in België zijn ook geraakt door een cyberaanval. Het gaat om de IKEA in het Waalse Bergen, nabij Charleroi. Andere winkels van IKEA in België hebben geen last van een cyberaanval. Een woordvoerder van IKEA in Nederland kon niet direct aangeven of ook Nederlandse winkels getroffen zijn.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 70.000 ondernemers hebben hun coronaschuld aan de Belastingdienst nog niet afgelost. Volgens de fiscus staat er nog een schuld van 1,9 miljard euro open. Zo'n 25.000 ondernemers kampen daarbij met een achterstand op hun betalingsregeling. De Belastingdienst waarschuwt dat de meeste bedrijven met openstaande coronaschulden nog elf maanden hebben om deze af te lossen.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Postzegels worden volgend jaar opnieuw duurder. Een normale postzegel kost per 1 januari 1,52 euro, heeft PostNL bekendgemaakt. Nu kost een postzegel nog 1,40 euro. De verhoging past volgens het bedrijf binnen de ruimte die PostNL jaarlijks krijgt om de posttarieven aan te passen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol verwacht volgend jaar minder geluidshinder door een verdere toename van de inzet van stillere vliegtuigen. Volgens Schiphol zal volgend jaar circa 45 procent van de vluchten worden uitgevoerd met vliegtuigen uit de stilste categorieën. Daarmee zet de trend van minder vliegtuiggeluid verder door in 2027, aldus Schiphol.
1 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ook supermarkten in Ierland en Estland hebben last van een cyberaanval op koelingssystemen. Dat melden Ierse en Estse media. Supermarkten moeten vanwege de gehackte vriezers en koelkasten eten weggooien. In België en Zweden blijken meer supermarktketens getroffen.
1 uur geleden