Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toeleverancier Apple steeds pessimistischer over smartphonemarkt

Toeleverancier Apple steeds pessimistischer over smartphonemarkt

KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse toeleverancier van smartphonefabrikanten Murata vreest dat telefoons zoals de iPhone 14 steeds minder goed verkopen. Nadat lockdowns in China al een flinke hap uit de vraag naar smartphones namen, kunnen zuinigere Amerikaanse consumenten voor een nog verdere daling van de verkopen zorgen. "Als ik kijk naar de beschikbaarheid van smartphones in winkels, verwacht ik nog een neerwaartse bijstelling", verklaarde Murata-president Norio Nakajima.

Nakajima noemde Apple of de iPhone niet bij naam, maar het Amerikaanse concern is een belangrijke afnemer van elektronische componenten van Murata. Persbureau Bloomberg meldde vorige maand op basis van ingewijden al dat Apple de productie van de nieuwe iPhone 14 en iPhone 14 plus met miljoenen zal terugschroeven.

De kans bestaat dat de smartphonefabrikant nog verder snijdt in zijn productie, zegt Nakajima. "Ik winkelde met mijn zoon voor een nieuwe telefoon van onze belangrijkste klant, en in de winkel was ieder model in iedere kleur op voorraad", zegt hij. "Ik zou niet verrast zijn als die klant zijn prognoses nog verder naar beneden bijstelt." Hij wees naar de Verenigde Staten als markt waar die krimp zou plaatsvinden.

Murata zelf verlaagde eerder dit jaar al een paar keer de verwachtingen rond de wereldwijde smartphoneverkoop. In april rekende het technologiebedrijf nog op bijna 1,4 miljard verkochte smartphones, maar stelde dat in oktober bij naar net geen 1,2 miljard telefoons. Twee weken later ging Murata uit van nog geen 1,1 miljard verkochte telefoons, onder andere doordat Chinese fabrikanten vertraging oplopen door lockdowns en protesten onder personeel.

Meer uit Financieel

Elon Musk verliest rechtszaak tegen OpenAI

OAKLAND (ANP/RTR) - Een Amerikaanse jury heeft Elon Musk maandag in het ongelijk gesteld in zijn rechtszaak tegen OpenAI, het moederbedrijf van ChatGPT. De jury vond dat het bedrijf niet verantwoordelijk kan worden gehouden voor het feit dat het volgens Musk zou zijn afgeweken van zijn oorspronkelijke doel: de mensheid helpen.

6 minuten geleden
Petrogas begint arbitragezaak tegen Nederland

DEN HAAG (ANP) - Het olie- en gasbedrijf Petrogas uit Oman heeft een internationale arbitrageprocedure tegen Nederland aangespannen. Dat laat minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel, D66) weten. Volgens de onderneming heeft Nederland een investeringsverdrag met Oman geschonden.

38 minuten geleden
Nieuwe Amerikaanse vrijstelling voor verkoop Russische olie

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering staat met een vrijstelling toe dat Russische olie die al op tankers is geladen alsnog verkocht mag worden. Dat gebeurt slechts enkele dagen nadat de vorige vrijstelling was verlopen. De beslissing om opnieuw een vrijstelling toe te staan onderstreept de druk waarmee de regering van president Donald Trump te maken heeft om stijgende brandstofkosten te beperken. Tegelijkertijd heeft de regering te maken met een wereldwijd tekort aan olieaanbod dat door de oorlog in het Midden-Oosten is ontstaan.

1 uur geleden
Damrak toont herstel ondanks onrust in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak liet maandag gaandeweg herstel zien, na de verliezen van vrijdag. Daarbij kreeg de markt steun van olieprijzen die weliswaar nog stegen, maar minder hard dan tijdens de ochtendhandel. Dat kwam door een Iraans mediabericht dat meldde dat Amerikaanse functionarissen zouden hebben ingestemd met het opschorten van sancties op Iraanse ruwe olie. Dit zou gelden zolang de onderhandelingen over het beëindigen van de oorlog doorgaan.

2 uur geleden
Handelsdeal EU-VS is 'cruciaal' voor Nederland, vindt Sjoerdsma

BRUSSEL (ANP) - Het vasthouden aan de handelsdeal tussen de EU en de VS is voor Nederland cruciaal, zei minister Sjoerd Sjoerdsma (Handel) maandag in Brussel. De EU-lidstaten en het Europees Parlement onderhandelen dinsdag opnieuw over die deal die de Europese Commissie vorig jaar zomer met de Amerikanen sloot. Het Parlement en de lidstaten moeten nog definitief instemmen.

3 uur geleden
Schoonmakers krijgen hogere reiskostenvergoeding in nieuwe cao

UTRECHT (ANP) - Schoonmakers krijgen vanaf volgend jaar de maximale fiscale reiskosten voor woon-werkverkeer vergoed. CNV meldt dat dit is afgesproken in de nieuwe cao, die volgens de vakbond voor 120.000 schoonmakers in Nederland geldt.

3 uur geleden
Wachtrijen voor security op Schiphol groeien

SCHIPHOL (ANP) - De rijen bij Schiphol voor de security blijven maandag verder toenemen. Dat gebeurt op de dag dat de opzet van de beveiliging op de luchthaven is aangepast. Bij meerdere vertrekhallen staan mensen tot ver achter de incheckbalies te wachten.

3 uur geleden