Toeleverancier Apple steeds pessimistischer over smartphonemarkt
KYOTO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse toeleverancier van smartphonefabrikanten Murata vreest dat telefoons zoals de iPhone 14 steeds minder goed verkopen. Nadat lockdowns in China al een flinke hap uit de vraag naar smartphones namen, kunnen zuinigere Amerikaanse consumenten voor een nog verdere daling van de verkopen zorgen. "Als ik kijk naar de beschikbaarheid van smartphones in winkels, verwacht ik nog een neerwaartse bijstelling", verklaarde Murata-president Norio Nakajima.
Nakajima noemde Apple of de iPhone niet bij naam, maar het Amerikaanse concern is een belangrijke afnemer van elektronische componenten van Murata. Persbureau Bloomberg meldde vorige maand op basis van ingewijden al dat Apple de productie van de nieuwe iPhone 14 en iPhone 14 plus met miljoenen zal terugschroeven.
De kans bestaat dat de smartphonefabrikant nog verder snijdt in zijn productie, zegt Nakajima. "Ik winkelde met mijn zoon voor een nieuwe telefoon van onze belangrijkste klant, en in de winkel was ieder model in iedere kleur op voorraad", zegt hij. "Ik zou niet verrast zijn als die klant zijn prognoses nog verder naar beneden bijstelt." Hij wees naar de Verenigde Staten als markt waar die krimp zou plaatsvinden.
Murata zelf verlaagde eerder dit jaar al een paar keer de verwachtingen rond de wereldwijde smartphoneverkoop. In april rekende het technologiebedrijf nog op bijna 1,4 miljard verkochte smartphones, maar stelde dat in oktober bij naar net geen 1,2 miljard telefoons. Twee weken later ging Murata uit van nog geen 1,1 miljard verkochte telefoons, onder andere doordat Chinese fabrikanten vertraging oplopen door lockdowns en protesten onder personeel.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om een importheffing in te stellen op polysilicium. Dat melden ingewijden aan Bloomberg en Reuters. Polysilicium is een belangrijke grondstof voor zonnepanelen die in zijn zuiverste vorm ook een grondstof is voor de productie van chips.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van onder meer SpaceX en Walt Disney. Daarnaast is hun hoop op een heropening van de Straat van Hormuz toegenomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten hebben de terrorismesancties tegen de Iraakse luchtvaartmaatschappij Fly Baghdad opgeheven. Die werden in 2024 opgelegd vanwege banden met de Iraanse Revolutionaire Garde. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt woensdag dat Fly Baghdad van de sanctielijst is gehaald.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsfabrikant Accell, bekend van merken als Babboe, Batavus en Sparta, blijft kampen met financiële problemen. Het bedrijf meldt woensdag dat voorlopig uitstel van betaling is verleend aan zijn Nederlandse entiteiten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag iets lager geëindigd. Na het slotrecord van een dag eerder verwerkten beleggers opnieuw bedrijfsresultaten, waaronder die van Heineken. De bierbrouwer eindigde bij de winnaars in de hoofdindex.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Webwinkel Bol waarschuwt klanten voor een datalek bij een logistiek partner. Volgens het bedrijf hebben onbevoegden toegang gekregen tot systemen en gegevens van deze partner. Bol benadrukt dat er geen systemen van het bedrijf zelf zijn geraakt. Wel zijn gegevens van klanten mogelijk bekeken of gekopieerd, aldus de webwinkel in een verklaring.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandeelhouders van verfconcern AkzoNobel hebben ingestemd met de geplande fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems. Het bedrijf achter verfmerken als Flexa, Dulux en Sikkens hield hierover woensdag een aandeelhoudersvergadering.
6 uur geleden