Toekomstig wielerboegbeeld Vollering bezorgd over aanwas
VALKENBURG (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vernam deze week de verhoging van het prijzengeld voor de vrouwen in de Amstel Gold Race. Voor de winnares ligt 16.000 euro klaar. "Het is weer een mooie stap", zegt de 25-jarige renster van SD Worx, vorig jaar tweede in de Nederlandse klassieker. Tegelijkertijd spreekt ze haar zorg uit: "Meer media-aandacht is eigenlijk nu belangrijker."
"Met langere tv-uitzendingen van onze wedstrijden krijg je meer fans voor het vrouwenwielrennen. Daardoor worden sponsoren meer geïnteresseerd en trek je een nieuwe generatie mee. We gaan een probleem krijgen omdat er aan de onderkant bijna niks bij komt. Ik vind het ook belangrijk dat er geïnvesteerd wordt in een nieuwe generatie, in wedstrijden voor junioren, nieuwelingen, bij clubs, dat meisjes op jonge leeftijd kunnen gaan fietsen."
Ze zag het aan haar zusje Bodine, 18 inmiddels, die op een gegeven moment het fietsen niet meer leuk vond, maar door de tv-beelden van de successen van haar oudere zus weer enthousiast werd. Al had die de pech dat ze door corona tot een generatie behoort die twee jaar wedstrijden heeft gemist.
Boegbeeld
Naar zichzelf kijkend zijn er weinig zorgen voor Vollering. Ze keerde anderhalve week geleden terug van een hoogtestage in de Sierra Nevada. De weken op hoogte moeten zich de komende weken uitbetalen. Vorig jaar zocht ze voor het eerst de bergen op in voorbereiding op de 'Amstel' en de Ardenner koersen. Ze werd tweede achter Marianne Vos en won een week later Luik-Bastenaken-Luik. "Terug op zeeniveau adem je beter, je voelt je frisser aan het einde van een wedstrijd", zo omschrijft ze het effect van een langer verblijf op hoogte.
De tuindersdochter uit Berkel en Rodenrijs heeft de vlakke wegen vrijwel afgezworen. Thuis is inmiddels het Zwitserse Therwil, waar ze bij haar Nederlandse vriend is ingetrokken en de heuvels lang en zwaar zijn. Richting Tour de France komende zomer volgt een langer verblijf in de Alpen, waar ze de beklimmingen gaat verkennen.
Vollering heeft de kwaliteiten om het nieuwe boegbeeld te worden van het vrouwenwielrennen in Nederland als Annemiek van Vleuten (39) en Marianne Vos (34) ooit stoppen. Ze kan klimmen én een koers afmaken. Het laatste is een kwaliteit die ze deelt met Lorena Wiebes, met wie ze bij de ploeg Parkhotel Valkenburg haar entree in het peloton maakte. Wiebes (23) rijdt inmiddels voor Team DSM en won al veertig wedstrijden. "Ik vind het altijd weer leuk om haar tegen te komen in de koers. Vorig jaar in de Women’s Tour won zij veel etappes en ik droeg de leiderstrui. Stonden we daar steeds samen achter het podium voor de huldiging. Dat vond ik best bijzonder."
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
2 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
7 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
1 dag geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
1 dag geleden