Toekomst van Tadic bij Ajax onzeker na gesprekken met clubleiding
AMSTERDAM (ANP) - Het is plotseling onzeker of Dusan Tadic zijn loopbaan bij Ajax afsluit. De aanvoerder is met de nieuwe directeur voetbalzaken Sven Mislintat in gesprek over zijn toekomst bij de club uit de hoofdstad. Het is niet uitgesloten dat hij nog voor het eerste competitieduel van 12 augustus met Heracles Almelo is vertrokken.
Het blijft onduidelijk wat er precies aan de hand is, totdat Tadic en Ajax naar buiten treden. Wat wel vaststaat is dat de aanvaller baalt van de derde plaats van het afgelopen seizoen in de Eredivisie. Het zou ook kunnen dat de nieuwe trainer Maurice Steijn en Mislintat niet kunnen garanderen dat de 34-jarige Tadic het onomstreden boegbeeld van het eerste elftal blijft. Besiktas houdt de situatie van Tadic nauwlettend in de gaten, schrijven Turkse media. Het is de vraag of die club wel aan de sportieve verwachtingen van de Serviër voldoet.
Tadic verruilde Southampton in 2018 voor Ajax, dat even later ook Daley Blind van Manchester United overnam. De komst van het duo paste in het nieuwe beleid. Ajax liet het bestaande salarisplafond los en wilde met duurdere spelers de Europese top uitdagen. Dat lukte vrij snel. De recordkampioen reikte in 2019 tot de halve finales van de Champions League.
Aanjager
Tadic speelde een hoofdrol in de successen. Hij scoorde 105 keer in 241 duels voor zijn ploeg en leverde ook nog eens 112 assists. De Serviër was de afgelopen vijf seizoenen met afstand de meest waardevolle speler van zijn ploeg. Hij leek vast van plan zijn loopbaan in Amsterdam af te sluiten en kon vervolgens in een andere functie bij Ajax aan de slag.
Met Tadic als boegbeeld veroverde Ajax de landstitel in 2019, 2021 en 2022. De club stond ook bovenaan toen het seizoen in 2020 door corona voortijdig werd beëindigd. Na het gedwongen vertrek van directeur voetbalzaken Marc Overmars zag Tadic ook trainer Erik ten Hag en veel ploeggenoten vertrekken. Ajax slaagde er niet in goede vervangers aan te trekken, met een mislukt seizoen als gevolg.
Tadic zag deze zomer vooralsnog alleen middenvelders Branco van den Boomen en Benjamin Tahirovic tekenen bij Ajax. Het lijkt erop dat zijn club zonder inkomsten uit de Champions League eerst spelers moet verkopen voordat er weer geld kan worden uitgeven op de transfermarkt. Ajax heeft met Steven Bergwijn een speler die ook het liefst op de linkerflank speelt. Met een afscheid van grootverdiener Tadic vervalt een grote salarispost. Maar Ajax verliest dan ook een aanjager die in de herfst van zijn loopbaan met zijn instelling, treffers en assists nog steeds een voorbeeld voor zijn medespelers was.
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
25 minuten geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
41 minuten geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
4 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De rode kaart die NEC-aanvaller Sami Ouaissa afgelopen zaterdag kreeg in de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-2) heeft geen gevolgen gekregen. Scheidsrechter Allard Lindhout bestrafte een overtreding in de 59e minuut op Davy Klaassen met rood. De KNVB heeft de kaart geseponeerd.
5 uur geledenZURICH (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal sluit het kalenderjaar, net als vorig jaar, af als zevende op de FIFA-ranglijst. Europees kampioen Spanje blijft lijstaanvoerder. Wereldkampioen Argentinië en Frankrijk maken de top-3 compleet. De gehele top-10 is onveranderd gebleven ten opzichte van vorige maand.
7 uur geleden