Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Toekomst bondscoach Italië onzeker na 'grootste teleurstelling'

Toekomst bondscoach Italië onzeker na 'grootste teleurstelling'

PALERMO (ANP) - De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini verlengde vorig jaar voorafgaand aan het gewonnen EK zijn contract tot het WK van 2026, maar het is onzeker of hij dat ook gaat uitdienen. Mancini incasseerde donderdagavond naar eigen zeggen "de grootste teleurstelling" uit zijn carrière. Italië werd in de play-offs voor het WK in Qatar uitgeschakeld door Noord-Macedonië en ontbreekt daardoor voor de tweede keer op rij op de mondiale eindronde.

"In juli beleefde ik het hoogtepunt van mijn carrière, maar dit was mijn grootste teleurstelling", zei Mancini, die Italië vorig jaar naar de Europese titel leidde. "Mijn toekomst? We zullen zien. De teleurstelling is te groot om daar nu over te praten. Ik wil daar nu niet aan denken. We gaan zware dagen krijgen. Als in het voetbal dingen fout gaan, dan is het de schuld van de coach. Ik ben hier dus verantwoordelijk voor."

De 'Azzurri' bleven in de kwalificatie voor het WK weliswaar ongeslagen, maar eindigden als tweede in de groep achter Zwitserland en moesten daarom de play-offs in. Het duel in Palermo met Noord-Macedonië stevende af op een verlenging, tot Aleksandar Trajkovski in de blessuretijd scoorde: 0-1. De kampioen van Europa ontbreekt daardoor in Qatar. "We zijn van de wereld gevallen", kopt La Gazzetta dello Sport. "Naar de hel", staat op de voorpagina van Corriere dello Sport.

Project

Voor ontslag hoeft Mancini niet bang te zijn. De Italiaanse bondsvoorzitter Gabriele Gravina zei direct na de nederlaag tegen Noord-Macedonië al door te willen gaan met de 57-jarige trainer, die sinds 2018 de bondscoach is. "Ik hoop dat Mancini blijft. We zijn met elkaar aan een project bezig."

Bij middenvelder Jorginho rolden de tranen over zijn wangen. De speler van Chelsea miste in beide onbesliste duels met Zwitserland (0-0 en 1-1) een strafschop. "Het doet pijn als ik daaraan terugdenk, dit blijft me mijn hele leven achtervolgen", zei Jorginho.

Meer uit Voetbal

Mexico en Zuid-Afrika door, Zuid-Korea derde en Tsjechië eruit

MEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.

6 uur geleden
Mexicaanse keeper Ochoa krijgt als invaller speeltijd op zesde WK

MEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.

6 uur geleden
Trainer Ouahbi: Marokkaanse spelers moeten geloven in wereldtitel

ATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.

6 uur geleden
Infantino herhaalt dat er geen Pride Match op het WK plaatsvindt

SEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.

6 uur geleden
Bondscoach Ancelotti: Oranje heeft meer ervaring dan Japan

MIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).

6 uur geleden
Bosnië en Herzegovina nu ook zeker van plek in volgende ronde WK

SEATTLE (ANP) - Bosnië-Herzegovina heeft voor het eerst de knock-outfase van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. Het elftal van bondscoach Sergej Barbarez won woensdag met 3-1 van Qatar en eindigde met 4 punten op de derde plaats in groep B.

6 uur geleden
Brazilië na zege op Schotland groepswinnaar op WK, Marokko tweede

MIAMI (ANP) - Brazilië is op het wereldkampioenschap voetbal als eerste geëindigd in groep C. Het elftal van bondscoach Carlo Ancelotti won in Miami met 3-0 van Schotland. Aanvaller Vinícius Júnior maakte in de eerste helft twee doelpunten.

8 uur geleden