Toekomst bondscoach Italië onzeker na 'grootste teleurstelling'
PALERMO (ANP) - De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini verlengde vorig jaar voorafgaand aan het gewonnen EK zijn contract tot het WK van 2026, maar het is onzeker of hij dat ook gaat uitdienen. Mancini incasseerde donderdagavond naar eigen zeggen "de grootste teleurstelling" uit zijn carrière. Italië werd in de play-offs voor het WK in Qatar uitgeschakeld door Noord-Macedonië en ontbreekt daardoor voor de tweede keer op rij op de mondiale eindronde.
"In juli beleefde ik het hoogtepunt van mijn carrière, maar dit was mijn grootste teleurstelling", zei Mancini, die Italië vorig jaar naar de Europese titel leidde. "Mijn toekomst? We zullen zien. De teleurstelling is te groot om daar nu over te praten. Ik wil daar nu niet aan denken. We gaan zware dagen krijgen. Als in het voetbal dingen fout gaan, dan is het de schuld van de coach. Ik ben hier dus verantwoordelijk voor."
De 'Azzurri' bleven in de kwalificatie voor het WK weliswaar ongeslagen, maar eindigden als tweede in de groep achter Zwitserland en moesten daarom de play-offs in. Het duel in Palermo met Noord-Macedonië stevende af op een verlenging, tot Aleksandar Trajkovski in de blessuretijd scoorde: 0-1. De kampioen van Europa ontbreekt daardoor in Qatar. "We zijn van de wereld gevallen", kopt La Gazzetta dello Sport. "Naar de hel", staat op de voorpagina van Corriere dello Sport.
Project
Voor ontslag hoeft Mancini niet bang te zijn. De Italiaanse bondsvoorzitter Gabriele Gravina zei direct na de nederlaag tegen Noord-Macedonië al door te willen gaan met de 57-jarige trainer, die sinds 2018 de bondscoach is. "Ik hoop dat Mancini blijft. We zijn met elkaar aan een project bezig."
Bij middenvelder Jorginho rolden de tranen over zijn wangen. De speler van Chelsea miste in beide onbesliste duels met Zwitserland (0-0 en 1-1) een strafschop. "Het doet pijn als ik daaraan terugdenk, dit blijft me mijn hele leven achtervolgen", zei Jorginho.
Meer uit Voetbal
GUATEMALA-STAD (ANP/AFP) - Voor bondscoach Stanley Menzo van Suriname is het duel met Guatemala, waarin deelname aan het WK voetbal kan worden afgedwongen, "een cadeau voor het land". Dat zei de oud-doelman op een persconferentie in Guatemala, waar zijn ploeg dinsdag (woensdag 02.00 uur Nederlandse tijd) een historische wedstrijd speelt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk is sinds de thuiswedstrijd van het Nederlands elftal tegen Litouwen (4-0) een record rijker. Hij droeg voor de 72e keer de aanvoerdersband bij de nationale ploeg en passeerde Frank de Boer als meest ervaren captain van Oranje.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Matthijs de Ligt moest maandag bij zijn rentree als basisspeler van het Nederlands elftal even wennen. "Het was een jaar geleden dat ik voor het laatst vanaf het begin mee mocht doen. Enkele oefeningen in de warming-up zijn anders dan toen. Verder was het allemaal wel normaal voor me", sprak de verdediger in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Heel veel scholen op Curaçao hebben hun leerlingen gevraagd dinsdag met blauwe shirts en polo's naar school te komen. Ook overheidsbedrijven en andere bedrijven stimuleren werknemers hun kleedgedrag aan te passen aan de 'Blue Wave', het Curaçaose voetbalelftal dat dinsdagavond (lokale tijd) in Kingston tegen Jamaica speelt. Verschillende gebouwen, zoals de luchthaven, kleuren sinds maandag ook blauw.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was een tevreden bondscoach na de zege van het Nederlands elftal op Litouwen (4-0) en rechtstreekse plaatsing voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "We hebben onze plicht vervuld", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben de beste ploeg van deze poule. Dat hebben we ook bewezen. Maar er zullen ook nog een aantal dingen beter moeten. Soms is het niet stabiel wat we laten zien. Daar moeten we wat aan doen."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal doet volgend jaar zomer voor de twaalfde keer mee aan het wereldkampioenschap voetbal. De ploeg van bondscoach Ronald Koeman stelde maandag kwalificatie veilig met een zege (4-0) in de Johan Cruijff ArenA op Litouwen.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Luciano Valente heeft maandag zijn debuut voor het Nederlands elftal gemaakt. De 22-jarige middenvelder van Feyenoord mocht in de thuiswedstrijd tegen Litouwen in de WK-kwalificatie in de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam in de 78e minuut invallen voor Xavi Simons.
16 uur geleden