Toekomst bondscoach Italië onzeker na 'grootste teleurstelling'
PALERMO (ANP) - De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini verlengde vorig jaar voorafgaand aan het gewonnen EK zijn contract tot het WK van 2026, maar het is onzeker of hij dat ook gaat uitdienen. Mancini incasseerde donderdagavond naar eigen zeggen "de grootste teleurstelling" uit zijn carrière. Italië werd in de play-offs voor het WK in Qatar uitgeschakeld door Noord-Macedonië en ontbreekt daardoor voor de tweede keer op rij op de mondiale eindronde.
"In juli beleefde ik het hoogtepunt van mijn carrière, maar dit was mijn grootste teleurstelling", zei Mancini, die Italië vorig jaar naar de Europese titel leidde. "Mijn toekomst? We zullen zien. De teleurstelling is te groot om daar nu over te praten. Ik wil daar nu niet aan denken. We gaan zware dagen krijgen. Als in het voetbal dingen fout gaan, dan is het de schuld van de coach. Ik ben hier dus verantwoordelijk voor."
De 'Azzurri' bleven in de kwalificatie voor het WK weliswaar ongeslagen, maar eindigden als tweede in de groep achter Zwitserland en moesten daarom de play-offs in. Het duel in Palermo met Noord-Macedonië stevende af op een verlenging, tot Aleksandar Trajkovski in de blessuretijd scoorde: 0-1. De kampioen van Europa ontbreekt daardoor in Qatar. "We zijn van de wereld gevallen", kopt La Gazzetta dello Sport. "Naar de hel", staat op de voorpagina van Corriere dello Sport.
Project
Voor ontslag hoeft Mancini niet bang te zijn. De Italiaanse bondsvoorzitter Gabriele Gravina zei direct na de nederlaag tegen Noord-Macedonië al door te willen gaan met de 57-jarige trainer, die sinds 2018 de bondscoach is. "Ik hoop dat Mancini blijft. We zijn met elkaar aan een project bezig."
Bij middenvelder Jorginho rolden de tranen over zijn wangen. De speler van Chelsea miste in beide onbesliste duels met Zwitserland (0-0 en 1-1) een strafschop. "Het doet pijn als ik daaraan terugdenk, dit blijft me mijn hele leven achtervolgen", zei Jorginho.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Feyenoord speelt zaterdag zonder Anis Hadj Moussa tegen NEC. De Algerijn zit niet bij de selectie van trainer Giovanni van Bronckhorst. Hadj Moussa zou naar Al-Ittihad in Saudi-Arabië willen vertrekken. Die club heeft meerdere keren een bod op de aanvaller uitgebracht.
25 minuten geledenKATOWICE (ANP/RTR) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA is zaterdag aanwezig bij de openingswedstrijd van het WK voor vrouwen onder de 20 tussen Polen en Argentinië in het Poolse Katowice. Het is het eerste toernooi van de FIFA sinds het ingetrokken commercialiseringsplan om een deel van de WK-rechten te verkopen aan derden.
3 uur geledenNYON (ANP/AFP) - Voetbalbond UEFA heeft Mattéo Guendouzi van Fenerbahçe voor vier wedstrijden geschorst, waarvan twee voorwaardelijk. De Franse voetballer krijgt die straf voor zijn aandeel in de ongeregeldheden in het duel in de voorronde van de Champions League bij het Franse Olympique Lyon in augustus.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain verkeert nog niet in de topvorm van het afgelopen seizoen. De winnaar van de laatste twee edities van de Champions League verloor de thuiswedstrijd tegen AS Monaco (1-2).
16 uur geledenSEVILLA (ANP) - Troy Parrott heeft Real Betis aan een thuiszege op Real Madrid geholpen. De Ierse spits, overgekomen van AZ, mocht na 69 minuten invallen en maakte in de 81e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).
16 uur geledenIPSWICH (ANP) - Alexander Isak heeft Liverpool na twee gelijke spelen aan de eerste zege van dit seizoen in de Premier League geholpen. De spits trof twee keer doel in de uitwedstrijd tegen Ipswich Town (0-2).
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en PEC Zwolle in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel eindigde in 2-2.
18 uur geleden