Toekomst bondscoach Italië onzeker na 'grootste teleurstelling'
PALERMO (ANP) - De Italiaanse bondscoach Roberto Mancini verlengde vorig jaar voorafgaand aan het gewonnen EK zijn contract tot het WK van 2026, maar het is onzeker of hij dat ook gaat uitdienen. Mancini incasseerde donderdagavond naar eigen zeggen "de grootste teleurstelling" uit zijn carrière. Italië werd in de play-offs voor het WK in Qatar uitgeschakeld door Noord-Macedonië en ontbreekt daardoor voor de tweede keer op rij op de mondiale eindronde.
"In juli beleefde ik het hoogtepunt van mijn carrière, maar dit was mijn grootste teleurstelling", zei Mancini, die Italië vorig jaar naar de Europese titel leidde. "Mijn toekomst? We zullen zien. De teleurstelling is te groot om daar nu over te praten. Ik wil daar nu niet aan denken. We gaan zware dagen krijgen. Als in het voetbal dingen fout gaan, dan is het de schuld van de coach. Ik ben hier dus verantwoordelijk voor."
De 'Azzurri' bleven in de kwalificatie voor het WK weliswaar ongeslagen, maar eindigden als tweede in de groep achter Zwitserland en moesten daarom de play-offs in. Het duel in Palermo met Noord-Macedonië stevende af op een verlenging, tot Aleksandar Trajkovski in de blessuretijd scoorde: 0-1. De kampioen van Europa ontbreekt daardoor in Qatar. "We zijn van de wereld gevallen", kopt La Gazzetta dello Sport. "Naar de hel", staat op de voorpagina van Corriere dello Sport.
Project
Voor ontslag hoeft Mancini niet bang te zijn. De Italiaanse bondsvoorzitter Gabriele Gravina zei direct na de nederlaag tegen Noord-Macedonië al door te willen gaan met de 57-jarige trainer, die sinds 2018 de bondscoach is. "Ik hoop dat Mancini blijft. We zijn met elkaar aan een project bezig."
Bij middenvelder Jorginho rolden de tranen over zijn wangen. De speler van Chelsea miste in beide onbesliste duels met Zwitserland (0-0 en 1-1) een strafschop. "Het doet pijn als ik daaraan terugdenk, dit blijft me mijn hele leven achtervolgen", zei Jorginho.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - FC Groningen heeft op bezoek bij Go Ahead Eagles in de Eredivisie met 1-1 gelijkgespeeld. De ploeg van trainer Dick Lukkien kwam via een treffer van Brynjólfur Willumsson tegen de verhouding in op voorsprong, maar kon in de tweede helft de gelijkmaker van Søren Tengstedt namens Go Ahead niet voorkomen.
38 minuten geledenLONDEN (ANP) - Hull City blijft indruk maken in de Premier League. De gepromoveerde club hield het thuisspelende Chelsea op 2-2 en is dit seizoen nog ongeslagen. Hull City staat met 8 punten uit vier wedstrijden derde, achter Manchester City en Arsenal.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zijn vierde zege van het seizoen geboekt. De club uit Enschede won in de eigen Veste met 2-0 van ADO Den Haag, dankzij een benutte strafschop van Wout Weghorst en een rake kopbal van Robin Pröpper. De doelpunten vielen in de tweede helft.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De wereldvoetbalbond FIFA heeft kritische vragen over het omstreden en inmiddels ingetrokken investeringsplan rond FIFA Forward Enterprise van voorzitter Gianni Infantino ontweken. Dat stelt Jesper Møller, voorzitter van de Deense voetbalbond DBU, na een vergadering van de juridische commissie van de FIFA.
5 uur geledenLEEUWARDEN/UTRECHT (ANP) - Supporterscollectief Nederland is teleurgesteld over de nieuwe maatregelen om vuurwerkgeweld bij voetbalwedstrijden tegen te gaan. Dat laat het samenwerkingsverband van Nederlandse supportersverenigingen zaterdag weten aan het ANP.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het eerst dit Eredivisieseizoen puntenverlies geleden. In de zesde speelronde eindigde de thuiswedstrijd tegen het gepromoveerde Willem II in 1-1. AZ blijft voorlopig koploper in de competitie met 16 punten. Willem II heeft zijn tweede punt van het seizoen gepakt.
23 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De locatie van de finale van het wereldkampioenschap voetbal in 2030 wordt pas op een later moment bepaald. Dat zegt de FIFA vrijdag in een reactie op de woorden van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond, Fouzi Lekjaa.
1 dag geleden