Toegelaten Russische wielrenner Vlasov ziet af van Spelen
MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische wielrenner Aleksander Vlasov ziet af van deelname aan de wegrace bij de Olympische Spelen in Parijs. Dat meldt de wielerbond van het land. Vlasov vindt dat het routeprofiel van de olympische koers niet bij hem past. Ook passen de Spelen niet goed in zijn wedstrijdprogramma, meldde bondsvoorzitter Vjatsjeslav Ekimov aan persbureau Tass.
Vlasov was een van de voorlopig veertien Russische sporters die van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) mogen meedoen in Parijs onder neutrale vlag. Naast veertien Russen zijn er ook elf Belarussen toegelaten in individuele sporten. Een van de eisen was dat de atleten de oorlog in Oekraïne niet actief zouden ondersteunen. Vlasov, renner van de Duitse ploeg Bora-hansgrohe, heeft vanaf het begin de Russische agressie tegen Oekraïne bekritiseerd.
Het IOC weert Rusland en Belarus in teamsporten vanwege de oorlog tegen Oekraïne. Individuele sporters uit de twee landen mogen meedoen onder neutrale vlag en zonder nationale symbolen, maar ze moeten wel voldoen aan strenge eisen.
Meer uit Sport
FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
5 minuten geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
1 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
1 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.
4 uur geledenROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.
18 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Casper Ruud (27) heeft zich als eerste verzekerd van een finaleplaats bij het tennistoernooi van Rome. De Noorse nummer 25 van de wereld gunde de Italiaan Luciano Darderi (24) voor eigen publiek slechts twee games: 6-1 6-1.
22 uur geleden